Trest smrti

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Storeman 20. 3. 2007 16:41

Andrew_R: A já se zase snažím říci pravý opak! Většina pachatelů počítá s tím, že mohou být dopadeni a proto činy které páchají, dělají tak, aby následky v případě dopadení byly pro ně co nejpříznivější. Jsou to právě ty promyšlené zločiny, plánované krádeže, plánované vraždy, vytunelování bank, podniků , korupce atd atd. Samozřejmě neplatí to pro vraždy v afektu, v opilosti, neplatí to pro dopravní nehody…

Ještě doplním: Vždyť „Hrozba sankcí“ je to základní!!!, co vede lidi k tomu aby dodržovali zákony!. Proč bych jezdil 90 km kdybych věděl, že mi za porušení rychlosti nic nehrozí nebo jen pokuta 10 Kč!
Ford Mondeo Mk.III 1,8 92kW
Storeman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 20. 3. 2007 20:07

Storeman píše:Ještě doplním: Vždyť „Hrozba sankcí“ je to základní!!!, co vede lidi k tomu aby dodržovali zákony!. Proč bych jezdil 90 km kdybych věděl, že mi za porušení rychlosti nic nehrozí nebo jen pokuta 10 Kč!e/quote]


Po zvýšení sankce za překročení dovolené rychlosti se nijak rapidně nesnížil počet těchto dopravních přestupků. Zato prý vzrostl zájem o antiradary.
:lol: :lol: :lol:
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 20. 3. 2007 22:08

Storeman: Co se snažíš říct vidím. Jen nechápu jak víš, jak tací lidé přemýšlejí? Odpověď typu "to je přece jasný" neberu.
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlasicka 25. 3. 2007 17:09

Já jsem jednovnačně pro trest smrti v případech sériových vrahů s jasnými důkazy......jinak ne.....!! Dost mi vadí, že vězení je pro zločince jen místo na odpočinek, kde si mohou udělat kurz na práva.......taky podporuji pracovní tábory!!!Někde jsem četla, že nejsou rozdíly mezi zločiností ve státech se zavedeným trestem smrti a státech bez trestu smrti!!!Takže kdyby to byla pravda tak je trest smrti jako hrozba k ničemu!!!
xlasicka
Čtenář

Odeslat příspěvekod Aonym 25. 3. 2007 22:31

Naopak, vězení by někdy mělo být prostředek, který jako vedlejší efekt umožní vězni doplnit si vzdělání,a začlenit se od společnosti, čimz by se omezila možnost dalšího porušení právního řadu.

Samozřejmě je to jen teorie, ale pořád je lepší, když ti z vězení vyjdou kultivování lidé, než otřískání řezači, co pravděpodobně slušněj život už neudělaj.

A trest smrti, ano, ale v extremních případech. Spíš by se ale podle me mělo začít se zvednutím trestních sazeb u samotného Odnětí svobody, např. za vraždu a nasilné činy jsou podle mě příliš nízko.
Aonym

Odeslat příspěvekod osobne 26. 3. 2007 04:58

Trest odnění svobody není v současné době žádný obávaný trest. Ten, kdo ho už zažil, tak ví, že se nemá čeho obávat. Prostě půjde na nějaký čas bydlet zadarmo do vězení. Bezdomovci to na zimu přímo vyhledávají. Mají tam teploučko, přístup do sprchy, na televizi, v budoucnu přibude jistě internet, jsou pod dohledem lékařů, prostě výhody převýší nevýhody. Chybí jim tam akorát drogy a alkohol, ale i to se tam dá určitě sehnat, jenom to je dražší než na ulici. Občas je ve vězení i navštíví Amnesty internacional nebo podobná "humanistická" organizace a zajímá se o to, jestli ve vězení moc nestrádají, protože tím by byla potlačována jejich lidská důstojnost.
To jenom normální a spořádání lidé se bojí trestu odnění svobody, recidivista se toho nebojí. Jenže normální a spořádaní lidé se bojí už té ostudy, že jim u dveří zazvoní policie a uvidí to sousedé, ty nemusí nikdo strašit trestem odnětí sbobody nebo dokonce trestem smrti.
Já bych zrušil i ten trest odnětí svobody a zavedl bych biblické právo na odplatu "oko za oko", "zub za zub" a "smrt za smrt". Ale ať si oběť nebo její známí a příbuzní sami usvědčí pachatele a tu odplatu provedou, ať to za ně nemusí dělat orgány činné v trestním řízení.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlasicka 26. 3. 2007 12:04

Oko za oko, zub za zub? Tak to mi přijde přehnaný a taky dost těžko proveditelný......

Nechci řikat že je špatný že se mužou ve vězeních vzdělávat ale je to jasnej důkaz o luxusu...
xlasicka
Čtenář

Odeslat příspěvekod Andrew_R 26. 3. 2007 16:45

Oko za oko... Muž, co znásilní vaginálně ženu, bude trestán jak? :hm

A jak bude trestána psychická újma oběti?

case: jo, a evidentě dost blbý :)
Naposledy upravil Andrew_R dne 26. 3. 2007 17:18, celkově upraveno 1
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 26. 3. 2007 17:09

To byl vtip, ne?
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aonym 26. 3. 2007 17:26

Možná vtip, ale něco na tom je :)

xlasicka:
Neřikám jim to nabíze na stříbrném podnose, ale jde o to vyvolat určitou aktivitu v pozitivním slova smyslu u těch lidí. Samozeřjme, že by to pořad měl být trest a podmínky nijak zlehčované.
Aonym

Odeslat příspěvekod osobne 27. 3. 2007 09:11

Andrew_R píše:Oko za oko... Muž, co znásilní vaginálně ženu, bude trestán jak? :hm:/quote]


Kastrací???
:eh :eh :eh
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 27. 3. 2007 10:21

Andrew_R píše:Oko za oko... Muž, co znásilní vaginálně ženu, bude trestán jak? :hm
h/quote]


V nekterych statech se to resi kastraci. Velka show .... spalek uprostred namesti, jasajici davy kolem. Provinilce dotahnou ke spalku, par chlapu ho drzi aby se necukal a pak sekera nebo maceta a je hotovo. Jednoduche, efektivni, ucinne ... dotycny uz nikdy nikoho neznasilni a psychickou ujmu si taky odnese slusnou.

Za tezsi zlociny se pak narazi na kul. Dva chlapi drzi provinilce roztazeneho na zemi a dva mu do zadku pomalu zarazeji ostry kul :) . Kdyz je kat profik tak dokaze kul protahnout telem tak ze vyleze z pusy a obet si uziva show nekam k plicim nebo i dyl.

S ohledem na zlociny ktere se takhle trestaji se jedna o umerny trest. Oko za dve, zub za celist a tvrda pest, to je to co na problemove lidi plati. A ucel sveti prostredky ... to jen pomateni pseudohumaniste blekotaji nesmysly o lidskych pravech a nehumannim zachazeni nebo o tom jak je potreba zlocince napravovat a davat jim sanci zmenit se :? .
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 27. 3. 2007 10:24

Calhoun: o tomhle jsem jeste neslysela, znam jen pripady ukamenovani :hm
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 3. 2007 10:38

no já jsem pro trest smrti....ovšem až po splnění následujích (já vím že naprosto nereálných) podmínek

1)maximální zjednodušení a zprůhlednění paragrafů a postihů za (nejen)násilné trestné činy

2)maximální (a to i veřejná) kontrola práce policie a soudů

3)okamžité používání nejmodernějších technologií při vyšetřování

4)zvednout o několik řádů výše požadavky na policisty a soudce a patřičně je za jejich práci ohodnotit

Andrew_R:no nedávno jsem viděl v nějákým filmu že mu vytetovali na čelo slovo "raper" ... to by šlo ne?

Calhoun:souhlas...až na to že bych vynechal mučení...a třeba je střílel..
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 27. 3. 2007 11:44

Weslo píše:...až na to že bych vynechal mučení...a třeba je střílel..
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků