Zkrácený pracovní úvazek - dovolená

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 22. 3. 2007 13:00

Nevíte jak je to s dovolenou když se pracuje na zkrácený pracovní úvazek? Má vůbec takovýto člověk nárok na dovolenou? Díky
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 3. 2007 13:13

budu předpokládat, že tam pracuješ déle než 60 dní, pokud ne, tak mě oprav.

§ 212

(1) Zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají.

(2) Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.


To, zda tam pracuješ 4 hodiny denně nebo 20, není rozhodující. Z dne, kdy máš dovolenou ti bude proplaceno pouze tolik hodin, na kolik chodíš denně do práce.

Roční nárok na dovolenou je 20 dní, možno i více, pokud zaměstnavatel chce.




Pokud jsou dotazy, sem s nimi :)
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 22. 3. 2007 13:45

iwigirl: moc ti děkuji. Já na zkrácený pracovní úvazek nepracuji :-P Sestřička totiž možná nastoupí na zkrácený pracovní úvazek a ptala se mě jak je to s dovolenou ale jelikož vím že na pauze se dozvím vše tak jsem napsal :mrgreen:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 3. 2007 13:47

:D od toho tu jsme :)
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 3. 2007 14:13

a byli byste ochotní mi specifikovat "co to je" ten zkrácený pracovní úvazek??
To jako je kratší prac. doba, nebo na neurčito?? nebo prostě jiným slovem brigáda?? mám v tom nějaké zmatky
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 3. 2007 14:19

To je úvazek, kdy nechodíš do práce na 8,5 h, ale třeba jen na 4.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 3. 2007 14:23

jo aháá, diks...

takovou nějakou práci shánim celý rok (když su na té jaykovce a každy den končíme 11:15) prostě odpoledne do práce, ale nesehnal sem...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 22. 3. 2007 15:06

MarkFX: nevím jak na Hané ale v Praze je podobných nabídek docela dost. Dokonce najdeš i práce na zkrácenej pracovní úvazek za stejné peníze jako při normální práci. Chce to jen hledat.
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 3. 2007 15:58

heh jo to je ten velký problém... to už sem četl v několika novinách že olomouc je celkem velké studentské město (dokonce největší v poměru studentů/počet obyvatel) ale s prací je to tady uplně kritický... Praha ta je v tomhle nejvic v pohodě, když třeba porovnávám mzdy u prac. agentur (praha 70kč/h a více, OL průměrně 55/h) :?

fakt je to tu zabitý :(
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 22. 3. 2007 16:33

Myslím, že jsi vedle. Můj šestnáctiletý syn si našel už tři brigády, problém je v tom, že je teprve v deváté třídě. Být alespoň v prváku na střední, tak už dávno brigádničil. Jenže ono to chce opravdu hledat a ne o tom jen mluvit.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 3. 2007 16:50

tak já přes agenturu chodím občas taky na noční...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hon.za 7. 8. 2007 20:21

a kdyz pracuju na zkracenej (20h) a mam pracovni dobu ST a PA 5h a ve CT 10h, tak je to prosim vas jak ? nak to porad nechapu ... ;( je to tak ze danej zlomek roku poctu dni .. ? (pracuju 9 mesicu z toho roku, takze 3/4 z 20ti nebo 10ti mnou vybranych dnu ?)
dekuji
hon.za
Čtenář

Odeslat příspěvekod ES0 7. 8. 2007 20:30

zkraceny pracovni uvazek je cokoli co ma mene jak 40h za tyden, treba jen 1 nebo i 39 myslim, (nemyslim ted ruzne prace na dohodu apod.)no a kdyz je ze zakona pri plnem uvazku narok na 4 tydny, takze asi 2 tydny pri 20h tydne, ale to neznamena ze zamestnavatel nemuze nabidnout vice, a myslim ze po dvou mesicich si muzes vybrat vse, ale to nevim presne, ale je urcite zakazano si ji nevybrat, tim myslim ze si ji treba nechas nejak navic proplatit a zadnou si dovolenou si nevyberes,
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 25. 11. 2008 20:58

Jak je to s dovolenou v následujícím případě?: Pracovník má v daném zaměstnání zkrácený úvazek 0,4, s tím, že pracuje dva celé dny v týdnu (2x8h) a dny jsou nepravidelné, někdy to je pondělí a úterý, někdy středa a pátek (v pracovní smlouvě není zakotveno, které dny pracuje). Pracovník pracuje více než 60 dní v roce a na pozici, na které pracuje má při plném úvazku 1,0 nárok na dovolenou 5 týdnů (25 dní). Na kolik dní dovolené za rok má tento pracovník nárok?
Naposledy upravil Michal P dne 30. 11. 2008 19:04, celkově upraveno 1
Důvod: Duplicitní příspěvek odstraněn.
IvanP
Čtenář

Odeslat příspěvekod IvanP 13. 12. 2008 11:36

Tady mi asi nikdo neodpoví....
IvanP
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků