Zkoušky Cambridge ESOL

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 3. 2007 16:28

říkají vám něco Cambridgeské zkoušky anglického jazyka KET, PET, FCE atd.. ??

http://www.britishcouncil.org/cz/czechrepublic-english-exams-general-english.htm

Myslíte že se vyplatí dělat tu 2. úrověn, tedy PET?? má to vůbec v zahraničí nějakou váhu?? každý mi říká že minimálně FCE...

Sdělte vaše zkušenosti, úroven, jak to probíhalo, prostě všechno... :wink:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnym 2. 3. 2007 17:21

My se teď ve škole připravuje na FCE a profesorka říkala, že ty nižší certifikáty se tolik neuznávají. Proto si myslím, že je lepší ještě nějaký ten rok počkat a udělat si pak FCE
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 3. 2007 17:29

taky si myslím, ja su ted rok na jazykovce a i vyšší skupina si celá třída dělá ty PET, od nás ze třídy taky dost lidí, někdo říká že je to dobrý, aspon do zaměstnání, ja nevim právě....

řeším obrovský dilema, mám na to ještě 2 týdny :(

Johnym: a ty si na jaké škole?? neříkej že na střední a chystáš se na FCE :x
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 2. 3. 2007 17:52

Byl jsem taky rok na jazykovce a myslim, ze zalezi na tom, kde chces vykonany certifikat uplatnovat. Pokud nekde v zahranici, nebo na nejake "lepsi misto" v zamestnani, nebo k prijmackam na VS, tak bych sel do FCE. Pokud ti ale staci, abys prokazal, ze jsi anglictinu uz nekdy videl, tak staci i PET. Ale podle mych zkusenosti v zahranici berou i FCE jako ten "nizsi" stupen znalosti anglictiny...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 3. 2007 20:44

no ja si nevybírám jestli jít do PET nebo FCE, protože na FCE nemám vědomostně, ale tu PET bych mohl zvládnout...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 2. 3. 2007 20:47

Ty jsi na jazykovce a chteji vam dat PET???
My automaticky studovali na FCE. O PET jsem u nikoho zatim neslysel a asi bych do toho asi ani nesel.
Kolik vubec stoji?
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 3. 2007 21:17

No jestli víš tak jazykovka mívá několik úrovní, já jsem v lepších začátečnících... A třída o jedno lepší (mírně pokročilí I) taky dělají všichni PET

PET stojí 2700
FCE - 4400,-
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnym 2. 3. 2007 21:19

MarkFX píše:Johnym: a ty si na jaké škole?? neříkej že na střední a chystáš se na FCE :x-/quote]
Dělám 8miletý gymnázium v Praze, teď jsem v sextě
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 2. 3. 2007 22:47

MarkFX píše:No jestli víš tak jazykovka mívá několik úrovní, já jsem v lepších začátečnících... A třída o jedno lepší (mírně pokročilí I) taky dělají všichni PET

PET stojí 2700
FCE - 4400,-E/quote]
Koukam, ze snad zase podrazili. Je to jaka jazykovka? Pomaturitni denni?
Podle me nasetrit, naucit a jit az do FCE.
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 3. 2007 23:03

noo, pomaturitní kurz angličtiny (4 hodiny každý den)

takže to nedoporučuješ??

Mě se do toho pravě taky moc nechce, radši bych na prázdniny vyjel někam do ciziny a pak třeba příšti rok dělal ty FCE, ale nemám ským jet, a další problém že nevím do které země, v anglii a Irsku prej bude nejvíc moc čechů, slováků a poláků, pochybuju že bych tam sehnal místo... :|
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 3. 3. 2007 00:13

V cizine se mozna naucis mluvit, ale gramatiku ne, to musis dobrousit sam. Navic kdybys jel na au-pair, mas sanci, ze neskoncis u rodilych britu.
Pokud chces v angline pokracovat dal, asi bych pockal na FCE, jinak ber PET. Ale fakt se divim, ze nejdete rovnou na FCE.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 3. 2007 01:11

Gramatika mi docela jde, horší je to s mluvením...

A řikám že ne každý je v angličtině tak dobrý aby si mohl troufnout na FCE... Příští rok už nebudu na jazykovce ale jdu na výšku, takže nevím jak moc se zdokonalím...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 3. 3. 2007 12:46

Na vysce se nezdokonalis, leda by to byla filda, ale i tak o tom pochybuji.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 3. 2007 12:54

no práávě... Takže pokud letos nevyjedu pryč, tak se nikde tak nezdokonalím abych si mohl troufnout na FCE

Tedka mam ještě necely 2 tydny na se rozhodnout jestli budu dělat PET. Tož to bude zajimavy...... :o
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 4. 3. 2007 15:10

FCE mam. Delal jsem to rok po stredni skole, dostal jsem Acko 8-) Jinak da se to v pohode zvladnout i kdyz jsi nebyl nikde venku.
Jinak me v priprave pomohla prave jazykovka, ted na VS studuju taky anglictinu na Filde a spis je to orientovany na studium o tom jazyku, tj. stylistika, fonetika a podobne, gramatika je brana celkem minimalne
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků