permutacie, kombinacie, variacie..kto sa ma v tom vyznat? :)

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Michal P 13. 2. 2007 17:12

Já býval na ZŠ a SPŠ premiant na matiku, účasnil jsem se matematických olympiád, ale už je to dávno a strašně jsem zlenivěl.
A to jsme měli na průmyslovce měli špičkovýho matikáře, spoluautora knihy pro přípravu na maturitu z matiky.
Bohužel už je to po těch letech z hlavy fuč.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 14. 2. 2007 07:04

Podle mě, když vsadíš 8krát víc tiketů, máš 8krát větší šanci na stejně velkou výhru. (Jestli jsem to dobře pochopil a výhra se udává podle toho, kolik čísel z těch 20 jsem v těch deseti uhodl.) Každej tiket je unikátní. Můžeš si to pojistit, že jich dáš alespoň 7 a tipneš na nich alespoň 61 čísel, pak alespoň na jednom tiketu budeš mít alespoň jedno číslo správně. Předpokládám ale, že pro 7 tiketů a jedno uhodnuté číslo na tom nevyděláš:-)

Můžeš sem hodit tabulku cen a výher?
Johny[CZ]
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 14. 2. 2007 08:03

O tabulku cien a vyhier v tomto pripade nejde (inak, je bezne dostupna - staci si dat vyhladat stastnych 10, resp. keno 10 a urcite aj v inych statoch maju rozne modifikacie). Pay-out (pomer vyplat k pomeru vkladov) je nastaveny tak nizko, ze sa urcite neda byt dlhodobo v pluse, ani pri pouziti sofistikovanejsich metod...
Zaoberam sa tym z cisto studijnych cielov :)
Sanca na vyhru bude asi neustale rovnaka. Co vsak bude urcite ovplyvnene, je volatilita. Pri jednom podanom tikete sa da trafit od 0 po 10 cisel. Avsak, ked tych tiketov podam 8 (aby som pokryl vsetky cisla), tak uz viem, ze trafim vsetkych 20 vytiahnutych cisel, menit sa bude len ich rozdelenie na jednotlive tikety...
A mozno v tom bude aj nieco viac. Preto som veril, ze sa tu rozprudi poucna debata. Lenze to sa bez matematickych znalosti (ktore vlastne chybaju aj mne) moc neda...
suah
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 14. 2. 2007 22:07

Když podáš 8 tiketů, 80 čísel, tak se, jak říkáš, mění jen možnosti kde kolik čísel bude. Myslím si, že nic jiného v tom není.
Johny[CZ]
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nl 14. 2. 2007 22:42

podla mna pravdepodobnosti pre kazdy tiket su rovnake. vyber cisel je totiz nezavisly na zrebovani.

To jo, jenže u druhého tiketu vybíráš 10 čísel ze 70, u třetího 10 čísel ze 60
nl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 15. 2. 2007 00:18

Myslim, ze zrovna vysledky minuleho zrebovania s tym moc nesuvisia. Teda, pokial su lopticky rovnake :)
suah
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nl 15. 2. 2007 10:00

jo mas pravdu
nl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků