Jak začít posilovat?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Andrew_R 5. 1. 2007 21:52

Zdravím,
můj dotaz je následující - chci začít chodit do posilovny a chtěl bych vědět jak často a na jak dlouho ze začátku tam chodit a jak častěji potom?
Potřeboval bych trochu přibrat + posílit hrudník, ruce, záda. Je mi 19. Kde (na čem) bych měl nejvíce cvičit?
Jak to v posilovně chodí? Budu tam minimálně ze začátku chodit sám, tak mám trochu obavy zo toho, jak se tam s tím poperu. Bude to docela zajímavé, takže poprvý budu asi do hospody a pak teprve do fitka, abych byl v klídku :lol:

Ještě jedna věc, ze začátku bych chtěl chodit třeba jednou týdně, pak dvakrát a na konci školního roku až třikrát. Jak to bude znát před těma prázdninama? Za jak dlouho můžu třeba čekat nějaké výsledky?
Dík :lol:
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kindrman 5. 1. 2007 22:26

Zkus se kouknout třeba sem snad to trošku pomůže ;) http://www.spanker.cz/posilovna/

jinak za jak dlouho budou vydět výsledky? no to je různé že každý jsme jiný ale rozhodně to nebude za den nebo za týden ;) jinak bych doporučoval chodit alespoň ve dvou lidech ;) je to lepší páč ve dvou se to lépe táhne a taky je to výhodné že se můlžete střídat v sériích ;)
Kindrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 5. 1. 2007 22:39

No jenže já budu chodit v Pardubicích a tam jsem na škole a moc lidí tam neznám, někoho kdo by tam chodil bych asi nesehnal :?
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurellman 6. 1. 2007 14:56

Tak když ja sem začinal, to si pamatuju tak sem chodil 4x týdně Po,Ut,Čt,Pá.. dycky po škole ze začatku trening A,B a točit ho... Do hospody nechoď radsi kup protein :D.. http://www.ronnie.cz tam najdes vsechny potrebne informace
aurellman
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 6. 1. 2007 16:03

no to je na tym právě nejhorší že bys neměl chlastat pivko... Kámoš to kdysi poctivě dodržoval půl roku, do hospudky snáma nechodil... ale je pravda že po tym půl roce zněho byla gorila....
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 6. 1. 2007 17:50

Pifko si nedám, spíš vodku :lol:. Ale jinak úplně zdravý život rozhodně nepovedu, na pifko si určitě i tak zajdu, ale často to nebude. Já ani teď moc často nechodím.

Já vím, že se tam nenakopu. A taky vím, že když se trochu opiju, tak tam půjdu, protože mi to bude jedno. Ale o to tady vůbec nejde. Neplánuju chlastat v posilovně nebo něco takového, podruhé už nebudu pít :wink:.

Spíš mi jde o to, jak často tam chodit a jak to pak stupňovat, a taky o to, jak tam cvičit. Sem myslel, že tam třeba někdo jako je a že mi třeba heplne a pak už to budu znát a tak a bude to v pohodě :mrgreen:
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 6. 1. 2007 20:05

tedka sem doma poslední dva večery jen tak posiloval lýtka a ted nemužu chodit............ :-X
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 7. 1. 2007 22:20

Ja som zacal pred dvoma mesiacmi a hned od zaciatku chodim 3x tyzdenne. Raz tyzdenne to nema prilis vyznam, iba ak na take obecne dodrziavanie akej takej kondicky. Navyse, na zaciatku ti sila a vysledky rastu praveze velmi rychlo, potom sa to zacne spomalovat. ja som za tie dva mesiace nabral 2-3x take vahy ako na zaciatku. A uz je to trochu vidiet aj na mne :)

Prve vysledky tak po pol roku, z toho co mi hovoria skusenejsi.

Rada ale je, najdi si niekoho kto sa v tom trochu orientuje, poradi ti a doda ti odvahu/motivaciu. Sam sa sice mozes niekam dostat, ale skor je riziko ze uvidis hned na zaciatku ze ti to nejde a potom to mozes vzdat.

Este horsia varianta je, ze sa naucis cvicit chybne.

Rozhodne treba mat partnera. Ja som si na uvod zaplatil trenera :mrgreen:
goodoldalex
Čtenář

Odeslat příspěvekod Andrew_R 8. 1. 2007 22:09

goodoldalex: ze začátku třiktát? to bych se vždycky ty dva dny mezi nemohl hejbat :eh

BTW jak dlouhou dobu trávíte v posilovně?
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 8. 1. 2007 22:40

Ono sa to da. Na zaciatku ti totiz nervova sustava ani nedovoli svaly prilis zatazovat, takze proste stihas.

Dnes som bol tri hodiny a skoro som sa zabil :grin: Vcera myslim ze asi dve hodiny :)
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Čtenář

Odeslat příspěvekod kurcatovium 9. 1. 2007 21:56

teď už nechodím... ale uvažuju, že zase začnu...

chodíval jsem většinou 3x týdně (po, st, pá), vždycky tak na 1,5 hodiny (+ -)
ale teď už jsem tam skoro 2 roky nebyl - budu s tím muset něco udělat!
kurcatovium
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 9. 1. 2007 22:14

Kolik je normální cena za jednu návštěvu?
Beru, že tam kam chci chodit, to není žádné rádoby fitko, ale největší centrum v Pardubicích - stojí tam vstup od 18 let 70 Kč, ale není to moc? Možná se podívám ještě jinde...
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scater 10. 1. 2007 19:46

Já už se taky musim hodit do formy před prázdninama...ale to bude běh na dlouhou trať.
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 10. 1. 2007 19:54

Co takhle zkusit krátkodobě osobního trenéra a ten by ti ukázal jak na to atd...
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salex 10. 1. 2007 20:40

Ja by som taktiež rád začal kedysi som chodil 2x na hod pomohlo mi to, ale prestal som.
Inak od kedy je doporučované cvičiť, neva že od 15tich?
Som počul, že to psomaluje rast alebo niečo také, opravte ma ak som zle.

PS: kurcatovium: na chvilu si mi pripomenul Hillella Slovaka :-)
Čo nemôžeš urobi? dnes neodkladaj na zajtra,urob to pozajtra a máš dva dni volna.
Návody na všetko pre MOTO

Programy pre MOTO
salex
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků