Bůh = Ježíš Kristus

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 16. 10. 2006 18:01

Tak dneska jsem se ve škole překvapivě dozveděl, že bůh je to samý jako Ježíš Kristus, to jsem neveděl, vy jo? Jsem fakt tak tupej? Já myslel že bůh je vymyšlenej a ten Ježíš byl nějak jako jeho posel... ;)
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 16. 10. 2006 18:27

[quote="Kryštof Korb";Tak dneska jsem se ve škole překvapivě dozveděl, že bůh je to samý jako Ježíš Kristus, to jsem neveděl, vy jo? Jsem fakt tak tupej? Já myslel že bůh je vymyšlenej a ten Ježíš byl nějak jako jeho posel... ;)i/quote]

No, ono je to trochu složitější. Doporučuji sehnat aspoň nějaké info o křesťanství, aspoň si nebudeš muset připadat tupý. Naše civilizace vzešla z křesťanství, takže vědět o něm, je základ pro pochopení dějin, kultury, atd. A s jistým povědomím nebudeš muset psát (jako jiní) připitomělé posty o temném středověku, zlé církvi, utlačovaném českém pseudonárodu a tak.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 16. 10. 2006 18:30

~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scater 16. 10. 2006 20:08

I Alláh je bůh.Různá náboženství mají jiné bohy.
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 16. 10. 2006 20:17

[quote="Kryštof Korb";Tak dneska jsem se ve škole překvapivě dozveděl, že bůh je to samý jako Ježíš Kristus, to jsem neveděl, vy jo? Jsem fakt tak tupej? Já myslel že bůh je vymyšlenej a ten Ježíš byl nějak jako jeho posel... ;)i/quote]
Chyba, jak dokládá Korán, zbožňování Ježíše = přidružování k Alláhovi. Kdo tak činí, dopouští se nejtěžího hříchu. propadne věčnému zatracení.
:pozor2
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maruška 16. 10. 2006 20:23

Pepinoo píše:[quote="Kryštof Korb";Tak dneska jsem se ve škole překvapivě dozveděl, že bůh je to samý jako Ježíš Kristus, to jsem neveděl, vy jo? Jsem fakt tak tupej? Já myslel že bůh je vymyšlenej a ten Ježíš byl nějak jako jeho posel... ;)i/quote]
Chyba, jak dokládá Korán, zbožňování Ježíše = přidružování k Alláhovi. Kdo tak činí, dopouští se nejtěžího hříchu. propadne věčnému zatracení.
:pozor2=/quote]


To není pravda, jediný pravý bůh je Ahuramazda a peklu propadne každý, kdo věří jinému písmu než Avestě. :|
Maruška
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 16. 10. 2006 20:26

[quote="Maruška";..., jediný pravý bůh je Ahuramazda a peklu propadne každý, kdo věří jinému písmu než Avestě. :|

a zo je co ten azhurazma?
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 16. 10. 2006 20:27

Maruška";[quote="Pepinoo píše:[quote="Kryštof Korb";Tak dneska jsem se ve škole překvapivě dozveděl, že bůh je to samý jako Ježíš Kristus, to jsem neveděl, vy jo? Jsem fakt tak tupej? Já myslel že bůh je vymyšlenej a ten Ježíš byl nějak jako jeho posel... ;)i/quote]
Chyba, jak dokládá Korán, zbožňování Ježíše = přidružování k Alláhovi. Kdo tak činí, dopouští se nejtěžího hříchu. propadne věčnému zatracení.
:pozor2=/quote]

To není pravda, jediný pravý bůh je Ahuramazda a peklu propadne každý, kdo věří jinému písmu než Avestě. :|>/quote]


Chyba, jediný pravý bůh je Karel Gott a peklu propadne každý, kdo poslouchá jiné písně než jeho. Smysluplná diskuze. Pojďme raději porušovat ústavu a hanobit pseudovíru pseudomaterialistů. ; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 16. 10. 2006 20:30

ES0 píše:[quote="Maruška";..., jediný pravý bůh je Ahuramazda a peklu propadne každý, kdo věří jinému písmu než Avestě. :|

a zo je co ten azhurazma?


Myslím, že se to týká zoroastrismu, zkus google. ; ) Nevím, zoroastriáni jsou poměrně tolerantní, pokud se ještě matně vzpomínám.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 18. 10. 2006 17:15

to jsou falešní bohové - jen go-auldi :lol:
co takhle (sakra jak se to píše?) Magnon?
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MrMephisto 29. 10. 2006 15:25

Jo tak on středověk nebyl temný? Z mého hlediska tedy rozhodně byl! Proč?

Spočítej si, Casey, kolik bylo vědců, filozofů zabývajících se čímkoliv jiným než křesťanstvím, atd. během pár desítek let ve starém Řecku. A teď mi vyjmenuj, jaké znáš fyziky/matematiky řekněme v bezmála tisíciletém období 600 n.l. - 1400 n.l. Snad Fibonacci, i když to nebyl kdovíjaký matematik, ... ale budiž. Možná taky Viennére... fyzika v tomhle bezmála tisíciletém období neznám ani jednoho... Co Astronomové? Co?

Takže podle mě středověk byl krystalicky čistým příkladem něčeho, čemu by se dalo říct "doba temna"... Tehdy se říkalo, že veškeré naučné knihy jsou zbytečné a škodlivé od té doby, co máme Bibli... a taky se podle toho k těm knihám chovali... (pálili je na hranicích)

Mám pocit, že jenom sám sobě něco nalháváš...
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMephisto 29. 10. 2006 15:31

Ono s tím Ježíšem je to vůbec zajímavé. Tak za prvé, Bůh je trojjediný. Bůh otec, Bůh Syn, a Duch svatý. Navíc je psáno, že každý člen této trojice je úplný, pravý a jediný Bůh. (sic!) Ale zároveň když se Ježíše ptají, kdy bude soudný den, ten odpoví: to nikdo neví, ani já ne; jenom Otec... Jinými slovy říká, že Ježíš nerovná se Otec...

Prostě, podle mého hloupého rozoumku může platit buď a=b=c, nebo a nerovná se b. Nikoliv ovšem obojí současně... Kdo tohle vysvětlí?!
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jephy 29. 10. 2006 21:50

Hledáš logiku tam, kde není a nikdy nebyla.
Jephy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 29. 10. 2006 21:58

http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/vedci ... ent&cast=1

http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/ID/58 ... 05003617F0

http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/ID/07 ... 050036B74B

Temný středověk.

K té trojjedinosti. No, nevím, kdyby Ježíš řekl datum soudného dne, tak by to nějak nebylo ono. ; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod james11 6. 11. 2006 15:48

[quote="Kryštof Korb";Tak dneska jsem se ve škole překvapivě dozveděl, že bůh je to samý jako Ježíš Kristus, to jsem neveděl, vy jo? Jsem fakt tak tupej? Já myslel že bůh je vymyšlenej a ten Ježíš byl nějak jako jeho posel... ;)i/quote]

když už píšeš bůh tak by to mělo týt takto Bůh
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků