Bojová umění

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ewing 30. 9. 2006 19:09

heh, peniaze potrebuje kazdy trener a nikto neuci zadarmo, to len vy tu poniektori beriete, ze to robia pre peniaze. ale tak sa pytam...preco by to robili zadarmo? co su nejaka charita? je zle za to brat peniaze? ked robim nieco rad nemam chciet za to peniaze? asi taketo je dnes chapanie...hrozny nezmysel.

cul k veci:)
cvicil som rok wu-shu a mal som skveleho trenera. vzdy nam vysvetlil ako sa to da pouzit, ale v podstate sme nebojovali, to iba starsi ziaci. bral to ako sport a ja tiez. wu-shu je velmi ladne a jemne bojove umenie, proste ak to niekto vie tak to je krasa pozerat sa. cvicil som to hlavne preto, ze sa mi to pacilo, mal som nejaku fyzicku a kondicku atd. vobec som to necvicil kvoli tomu aby som sa vedel branit alebo niekomu vrazit. bojove umenie je totiz o niecom inom. Staci si pozriet film Fearless, pekna rozlucka od Jet-li-ho

btw aj tai-chi je bojove umenie. a velmi ucinne.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Reiner 30. 9. 2006 19:30

ewingu ano brát peníze ano, ale s ROZUMEM !!! A ne na tom přímo vydělávat ?!! Kde jsme ?! Kdo to dělá pro peníze se pozná. Kdo pro lidi, taktéž - je to velký rozdíl.
Pro mne, možná pro tebe nikoliv.
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 30. 9. 2006 19:44

co znamena pojem "pro penize"? ze vyberie prachy a nabuduce sa neukaze? alebo ze vyberie prachy, uci ta, potom ide za ne na mesiac do ciny, tam sa nieco nauci a prinesie to svojim ziakom?

Zober si, ze vsetko stoji peniaze. Prenajom telocvicne, jeho cas, blabla... proste vsetko. Mozno za to berie niekto nekrestanske prachy a pritom to ani nevie ale takeho cloveka kazdy rychlo spozna a okasle.
ako si uviedol, s rozumom ale preco by na tom nemohol zarabat?! nechapem tvojej logike
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Reiner 30. 9. 2006 20:01

ewingu to pozoruji, že mi absolutně nerozumíš. To je na každém ... co bojová umění, to jiný přístup. Nebudu ti sdělovat něco, co nemůžeš (nebo nechceš?) pochopit. Já v ju jutsu uznávám samozřejmě vybírání čl. příspěvků na vybavení dojo, na pronájem či případnou úhradu jiných nákladů. Ale tím to končí. Nechápu, proč by měli žáci platit pobyt svého učiteli/trenérovi někde v Asii?! To není dobré. A nyní se bavím pouze o ju jutsu!! Tak to vidím já, jako učitel ju jutsu, jako obyčejný člověk. K nám jezdí mistři z mnoha zemích, mají i 6. DANy, ale nechtějí např. 600 Kč za seminář. Chtějí 360 a to na dva dny cvičení ...
Věc názoru.... a nebo spíše přístupu. :oboze :hm
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 30. 9. 2006 20:12

asi ano. kazdy ma svoj model sveta a tak ho aj vnima. ze sa nezhodneme snad nicomu neprekaza.

ja to proste stale chapem tak, ze vsetko stoji nejake peniaze, nic nie je zadarmo. kupujes si hlavne nieco pre seba. ak sa ti zda cena vysoka, proste to nekupis. mne ked sa nieco paci alebo nieco chcem kludne dam aj viac penazi, proste to preplatim lebo mi to za to stoji. ak by mi nestalo, kaslem na to. nikto mna ani teba do nicoho nenuti. nechces, nerob to. zda sa ti vela, neplat. mas na vyber. to hovorim vo vseobecnosti.

ale ako som uviedol na zaciatku, kazdy mame svoj model svetaa a ak sa tebe zda blbe za to brat prachy je to tvoja vec.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Reiner 30. 9. 2006 22:16

ano přesně tak. Je to moje věc.
Brát ano - ale s rozumem.
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 1. 10. 2006 18:44

ewing: je jasný (podle mě) že ten chlápek si zaslouží něco víc než jen zaplatit tělocvičnu a světlo v ní. přece jen to pro někoho dělá. ale povětšinou to není jeho práce ale zábava, a za zábavu si přece nemůže účtovat strašný prachy. mam (měl sem a kdykoli opět můžu, jen já nechci) trenéra, kterej mě učí doslova, dopísmene zadarmo, a ještě je u toho rád. je to fakt dobrej kluk, těch moc nejni, ani já se vzhledem k němu nepovažuju za dobrýho, i když sem nikomu nic zlýho (jako on) neudělal. jedná prostě nejlíp... ale to nemá cenu mluvit. chuck norris je taky lepší než superman že?....

ano, když někdo umí bojový umění faakt hodně moc dobře (nevěřili byste ale dá se to naučit za 5 let, stejně jako někteří to nesvedou za 30) a je pro mě největší potěcha na tohle čumět...
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ewing 1. 10. 2006 18:51

zober si to zo svojej stranky. si ucitel, mas manzelku, mas dieta, prerabas byt, chodis do prace a mas este 3 krat do tyzdna niekoho ucit. zadarmo alebo za almuznu. aj budhisti davaju mrtvemu nejaky peniaz (teraz neviem ci do oka ci do ruky ci ako) aby mal co dat tomu prevoznikovi na rieke Siux alebo ako sa vola.

chcel som povedat len to, ze aj keby bol milionar a bral by za to prachy, nepohorsoval by som sa nad tym.

Ludia veci ocenia az vtedy ked si ich musia zaplatit....
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Reiner 1. 10. 2006 18:54

nezáleží hold na počtu let, ale na přístupu ke cvičení. S tím mohu jen souhlasit.
Zvláštní je, že pánové kteří to dělají pro peníze mají většinou kvalitu cvičení menší. Opět hovořím o ju jutsu ;)

Ano - a čím více toho umí, tím lépe by měl být ohodnocen. Ale zase s rozumem. Kdo to totiž dělá pro peníze to nedělá pro potěšení. A např. cena za seminář u 6.Danu za 600 Kč a více se mi zdá více (za např.5 hodin cvičení)
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Reiner 1. 10. 2006 18:56

ewing píše:zober si to zo svojej stranky. si ucitel, mas manzelku, mas dieta, prerabas byt, chodis do prace a mas este 3 krat do tyzdna niekoho ucit. zadarmo alebo za almuznu. aj budhisti davaju mrtvemu nejaky peniaz (teraz neviem ci do oka ci do ruky ci ako) aby mal co dat tomu prevoznikovi na rieke Siux alebo ako sa vola.

chcel som povedat len to, ze aj keby bol milionar a bral by za to prachy, nepohorsoval by som sa nad tym.

Ludia veci ocenia az vtedy ked si ich musia zaplatit....


Souhlasím s tou poslední větou. Buď ať to dělá pro zábavu, radost, možnost někoho naučit, nebo raději vůbec ;)
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Reiner 1. 10. 2006 18:57

... jo a ještě. Je rozdíl si přivydělat rozumně. Ne si z toho udělat firmu :-/
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 1. 10. 2006 19:00

ty to stale beries tak, ze proste jemu ide o prachy. potom uplne chapem tvoj pristup.

ono totiz u nas je dost rozsirena mienka, ze ak nieco clovek robi s radostou, ako zalubu alebo proste ako hobby je uplne zle, ak za to berie peniaze. samozrejme sa s nou nestotoznujem.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Reiner 1. 10. 2006 19:53

ok, hlavně když se chápeme :))
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod salex 9. 10. 2006 19:55

Ja sa učím čínske umenie meča zvyčajne je to Wing-Chun Kung FU ale aj ine činske umenie meča kombinujem ;-)
Čo nemôžeš urobi? dnes neodkladaj na zajtra,urob to pozajtra a máš dva dni volna.
Návody na všetko pre MOTO

Programy pre MOTO
salex
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reiner 9. 10. 2006 19:57

Salex Wing Chun je opravdu dobré - tedy aspoň na videu to vypadalo pěkně :)
Reiner
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků