Viera VS Cirkev vyjadrite sa

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ParizaK 26. 9. 2006 18:16

Chcel by som rad pocut nazorvy VAS aky mate nazor na cirkev a vieru ako samu o sebe.... :?: :?: :?: :?:
Drink the wine from the rich mans cash, this revolution won't be the last... Viva La Revolution... :)
listening to disco music will make u a fucking idiot... also techno...
ParizaK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ParizaK 26. 9. 2006 18:16

Teda.. ehm :)) skor ake rozdiely v tom vidite :))
Drink the wine from the rich mans cash, this revolution won't be the last... Viva La Revolution... :)
listening to disco music will make u a fucking idiot... also techno...
ParizaK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 14. 10. 2006 20:11

Vira: Verim, ze existuje neco, o cem soucasna veda zatim moc nevi, nejaka sila, vyssi moc, atd.
Cirkev: Organizace, sdruzujici lidi, verici v to same. Verici clovek nemusi byt nutne soucasti cirkve, napriklad protoze souhlasi jenom s casti cirkvy prezentovanych nazoru - muj pripad.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 14. 10. 2006 22:35

cirkev nieje organizacia, pozor nato!
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pepinoo 15. 10. 2006 05:41

Pade píše:cirkev nieje organizacia, pozor nato!


A co to je? :twisted:
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 15. 10. 2006 10:27

Napr ja verim ze jsem buh :wink: , ale nebudu si kvuli tomu zakladat cirkev 8)
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marz 15. 10. 2006 11:46

Tak podle mne je to takto:

Cirkev nam do hlavy vtlouka nejakou viru. (To je ten rozdil)
Ale vira nemusi byt jen v boha, muze to byt i v jakoukoli vec nebo situaci (napr: verim, ze udelam ten test - taky vira), a ja to musim vedet, protoze jdu za tyden k birmovani, coz je prijeti cirkevni svatosti, a na tady toto jsme meli pripravy, kde nam do hlavy podobne veci vtloukali porad. Ale nejdu tam dobrovolne, ale z donuceni rodicu.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 10. 2006 13:21

Věřit si může každý v co chce. Někdo věří v pána, který sedí na mráčku :lol: , někdo v nic, někdo v rozum... Církev uznává boha. Církev vnímám jako zlo. Viz středověk.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 15. 10. 2006 19:29

Pade píše:cirkev nieje organizacia, pozor nato!

Ale je, organizace nemusi nutne znamenat, ze ma za jmenem naky "s.r.o. nebo a.s."
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 15. 10. 2006 20:25

Pade píše:cirkev nieje organizacia, pozor nato!


Církev je organizace,pozor na to.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 10. 2006 19:49

Vzhledem k tomu ze jsem 4 roky stravil na vicemene cirkevnim gymnaziu (ktere tehdy vystupovalo pod hlavickou Jazykove, ale zrizovatel byla cirkev - jak sem se tam dostal zrovna ja, to je jina pohadka...) tak vidim ten rozdil mezi cirkvi a virou hodne velkej.
Nejsem verici a nikdy jsem nebyl. Po tech 4 letech si troufam rict ze asi ani nikdy nebudu. Nemam nic proti vericim, je to jejich volba, ale vadi mi cirkev jako instituce, ktera kaze vodu, ale pije vino (nebo jak je to prislovi). Tolik arogance, pokrytectvi a pretvarky aby clovek pohledal.
Takze vira - ano, proc ne. Ale cirkev jako organizace a instituce - dekuji uz nechci
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 16. 10. 2006 20:48

"Tolik arogance, pokrytectvi a pretvarky"

napis o tomto viac...
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Case 16. 10. 2006 21:04

No, špatná zkušenost s církví, příslušníky, orgány církve, něco takového předpokládám. Škoda je ten vytvořený dojem. Lidé, nezávislé na víře, jsou jen lidé. Nelze to vidět černobíle. V např. katolické církvi se ohromné množství lidí, má celosvětovou působnost. Je to vlastně docela unikátní "společenství" lidí. Nelze paušalizovat. Já osobně mám např. s křesťany převážně velmi dobré zkušenosti.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 17. 10. 2006 14:03

Case píše:No, špatná zkušenost s církví, příslušníky, orgány církve, něco takového předpokládám. Škoda je ten vytvořený dojem. Lidé, nezávislé na víře, jsou jen lidé. Nelze to vidět černobíle. V např. katolické církvi se ohromné množství lidí, má celosvětovou působnost. Je to vlastně docela unikátní "společenství" lidí. Nelze paušalizovat. Já osobně mám např. s křesťany převážně velmi dobré zkušenosti.a/quote]


Ano, již déle než 200 let, od rozehnání Svaté Inkvizice vojsky francouzských revolucionářů a jejich amerických spojenců má většina lidí s křesťany dobré zkušenosti. :D :D
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 18. 10. 2006 17:12

nebudu to rozvádět. víra je dobrá pro duševní zdraví. já věřim v sebe. ne že jako JÁ ale prostě věřim. věřim že sem bůh (definnici bůh beru jako plovoucí ne jako nějakou osobu), a to tak že ne že bych byl všemocnej ale tak, že sem součást... všichni a všechno, to je bůh kterej funguje docela zajmavě :-)

církve na 99% neuznávám.
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků