tykání/vykání názor

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ally 20. 9. 2006 12:27

Nesnáším, když si někdo nechá vykat, ale sám každému tyká. Jinak si obvykle tykám i s mladšími, protože vykání nemám ráda (a možná si připadám mladší). A nikdy jsem neposlala do pr.... člověka se kterým jsem si tykala, ale jen lidi s kterými jsem si vykala (takže vykání nezaručuje větší úctu)
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 20. 9. 2006 12:50

Jak kde.. treba v praci s vyssim sefem (ne tim hned nademnou) mi prijde lepsi si vykat.. tykat mi prijde takovy divny. Takhle v praci a formalneji spis reknu Dobry den a vykam, na netu tykam..
Ale kdyz jde o nejake lidi co oni me tykaji a ja jim vykam - nejaky starsi lidi co znam delsi dobu, tak jim reknu Ahoj a pak dal vykam.. ale rict tohle sefovy mi prijde divny.

Jinak nejhorsi je v novem prostredi, kdyz je nekdo ani nevim jak starej odhadem max +5-10let nez ja... (je mi 20) tak nekdy takovym lidem vykam a neterym tykam.. dle toho jak na me zapusobi... a

nejhorsi co clovek asi muze udelat je nokomu v jedne vete vykat a v druhe tykat.. A nebo je jeste moznost mluvit tak, ze se clovek vykani/tykani vyhyba.. ale to je pak takovy divny a nejde to delat dlouhodobe.
TomZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 20. 9. 2006 13:13

Mě se stalo že jsem ze synem přistupoval do výtahu kde byla mladá slečna já jí zdavím slušně dobrý den a syn na ní ahoj.
Byla to jeho spolužačka ze 6. třídy zš.
Pak se mě ptal proč 11 letý holce vykám zatím co jeho kamarádům by mě to nenapadlo.
Měla melír a byla namalovaná, kdo má poznat kolik jí tak může být.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod TomZ 20. 9. 2006 14:04

Musis si to odmyslet - make up, rasy, oboci.. melir push up podprdu.. a pak si rekni kolik ji je a vykej.tykej heh
TomZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kindrman 20. 9. 2006 14:27

No jak kdy neznámejm lidem vykám známejm někdy taky prostě sem se to neodnaučil....jinak vrstevníkum apod. tykám jo a děsně mě štve že mi na střední vykaj.... :roll:
Kindrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 20. 9. 2006 16:25

jo, přesně - tykání i vykání se dá v různejch situacích rozumně zkousnout. ale podle mluvy a chování dotyčnýho poznáte že vám tyká proto že je tak řeč uvolněnější nebo proto že si vás neváží ani jako člověka. Byl sem nedávno nakoupit nějaký konektory v elektře a řikám: samec jack, blablabla... samice..... a prodavačka: zásuvku?????? já: ano, zásuvku.... dál - cinch... smice. ona: chceš zásuvku??!!! už sem byl nesvůj. měla na mě hnusnej hlas... pak sem chtěl redukci ale tu neměla, tak sem chtěl přibalit další jacky a cinche, a to už byla fakt hnusná. já tam stál a usmíval se.. v hlavě se mi začal bouřit prudkej haredcore a rozhodování jestli na ty konektory v tom pekle počkám nebo se vrátim zpět do města a tu ženskou nehumálnim způsobem usmrtim.... :twisted: myslim si že to neni ani o tom VY/TY, ale o tom vztahu. pak vám bude téměř jedno jestli si vykáte nebo ne....
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chameleon 20. 9. 2006 17:48

Mám radši tykání, přijde mi divné, když mám vykat lidem ve věku mého bratra(je o 12let starší). Všem jeho kamarádům automaticky tykám, i když jsem je ještě v životě neviděla. Zatím si nikdo nestěžoval. Jiný případ jsou profesoři, nadřízení apod. těm vykám automaticky
chameleon
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 20. 9. 2006 17:56

A ja bych zavedl obecne tykani :-) To ovsem neznamena mluvit s sefem jak s kamaradem, s uctu, ale TY.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 20. 9. 2006 19:13

nenávidím tykání...bez něj by bylo na světě lépe...úcta se dá projevit spíš činy než slovy...
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kindrman 20. 9. 2006 19:44

nejlepší to maj Angláni ..... YOU pro ty i vy.....
Kindrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jim 21. 9. 2006 01:12

...osobně taky radši tykám, je to jednodušší...

zajímavý bylo, že v Argentině, kde jsem nedávno byl, tak kdybych tam vykal, asi bych nejspíš dostal po hubě... :) přeháním, ale de facto byste mohli dotyčnýho urazit...kamarádka mě na to vysloveně upozornovala...

ale třeba ve Španělsku, kde se mluví stejným jazykem jako v Argentine, se musí vykat či tykat dle situace... :pozor2
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 2Pix 21. 9. 2006 02:33

kamkoliv prijdu tak tykam ... je to proste normalni US styl :-) ... v US si vykani musi ta osoba zaslouzit :-) ... a cela nase firma si navzajme tyka ... tak proc ne :-) ... a kdo na to nema zaludek tak at se se mnou nebavi :-)))) ...

prezitky prezitky ... nic jinyho ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod k-o-l-m-i 21. 9. 2006 06:34

2Pix píše:kamkoliv prijdu tak tykam ... je to proste normalni US styl :-) ... v US si vykani musi ta osoba zaslouzit :-) ... a cela nase firma si navzajme tyka ... tak proc ne :-) ... a kdo na to nema zaludek tak at se se mnou nebavi :-)))) ...

prezitky prezitky ... nic jinyho ...


V USA rozdíl mezi tykáním a vykáním prostě ani nelzevyjádřit.

"ty" a "vy" je pořád YOU

Rozdíl je jen ve zdvořilešjích slovek jako je (can - could) apod.
Život je plný nejasností...
k-o-l-m-i
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tails 28. 9. 2006 21:41

Výkám většinou straším lidem (tedy jako výrazněji starším než já, tak něco kolem +20 ) které neznám a samozřejmě i některým které znám (např. učitelé apod.)
Na internetu skoro to samé, akorát na diskuzních fórech většinou tykám. :)
Seznam, najdu tam co neznam
Google, najdu tam co hledam
Tails
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumak 2. 10. 2006 17:05

Omlouvam se za OT.

kolmi píše:V USA rozdíl mezi tykáním a vykáním prostě ani nelzevyjádřit.
"ty" a "vy" je pořád YOU
Gumak
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků