Úroveň časopisu Computer

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav Beneš 13. 6. 2006 17:04

Nevim jak vám, ale mě se zdá, že úroveň časopisu Coputer docela klesá. Možná úroveň je špatné slovo, ale prostě je tam podlemě číslo od čísla méně a méně zajímavých článků, Připište taky svůj názor
Moje mašinka
Dell INSPIRON 6400 Core Duo T2300 1.66 GHz, paměť 2048 MB (2×1024 MB) DDR2 533 MHz, pevný disk 80 GB 7200 otáček, grafická karta ATI MOBILITY RADEON X1300 128MB, Bluetooth, Wi-Fi atd.

Omlouvam se za drobné překlepy
Ladislav Beneš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelik 13. 6. 2006 17:41

Hm...možná proto jsme zrušili předplatný. :)
Zelik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mbing 13. 6. 2006 19:06

Že bych už našel důvod, proč jsem ho před cca rokem přestal kupovat :)? Docela mě to mrzí, protože jsem byl věrným čtenářem. Já mám prostě někdy období, kdy počítače ani nemůžu vidět. V létě na pláž :D si ale určitě něco koupím.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 13. 6. 2006 23:22

Taky jsem ho přestal odebírat, články a témata se neustále opakují, odpovědi na otázky jsou hodně směřované na začátečníky. Platit časopis pouze kvůli recenzím je trochu málo. Navíc cedečka jsem většinou prohlédl a bez užitku založil.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 14. 6. 2006 00:27

Odpovědi na otázky jsou spíše pro začátečníky, ale těch je tam asi půl stránky, jestli se nepletu. Pak je tam nějaká ta garáž atd., ale není to začátečnický časopis. Začátečnický je Jak na počítač.

No já už ho mám jako povinnou četbu, Už jsem kdysi házel flintu do žita s tím, že weby jsou aktuálnější, recenze rozsáhlejší, objevují se dřív. Když jsem prolistoval několik posledních čísel, byl jsem překvapený, že zpoždění za testy na webu je prakticky nulové.
Když jsem hrábl do čtyři, pět let starých ročníků, překvapilo mě, kolik lidí z redakce zůstává a jak dlouho píší. Za ta léta nutně musí mít hodně zkušeností z toho, co jim prošlo pod rukama. Je to určitě lepší, než když se v redakci protočí na jednom postu pět lidí za rok.

Co se recenzí hardwaru týče, jejich šíře je limitována menším množstvím místa. Kolik recenzí grafik na tři strany po kuse by tam vešlo, že jo.

Měří se spousta parametrů, provádí se spousta srovnání, ale v článku jsou shrnuty jen ty nejpodstatnější. Metodiky se taky pilují k dokonalosti. Pořizuje se slušné vybavení, kterým se dá měřit vše možné i nemožné. Mrkněte někdy na padesátiřádkové tabulky, kolik se toho při testování ověřuje a na kolika produktech.

Podívejte se na to z jiného soudku. Znáte v Česku zajímavější IT časopis, než je Computer? A jaké změny byste si představovali, aby byl atraktivnější pro všechny?
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 14. 6. 2006 13:06

Uznávám že časopis Computer je i přesto co jsem napsal dobrý. Ale trvám na tom že se neustále opakuje a tím je určen spíše pro náhodného kupujícího nežli předplatitele.

Jak na počítač není ani tak pro začátečníky jako pro ty co vidí počítač poprvé v životě, soudě alespoň podle čísla přiloženého v časopise Computer.

Možná pokud by bylo možné předplatné bez CD jako dříve uvažoval bych znovu o odběru. Hlavně kvůli recenzím a porovnávání ať už HW nebo SW.
JRD
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 28. 6. 2006 21:43

kdyz uz Computer, tak zasadne v pdf. Je mi lito utracet penize za neco o cem jsem uz davno cetl na netu. A prilozena CD - to je skoro vysmech. No i kdyz pro lidi bez netu to asi nejaky vyznam ma.
Adam Bernau
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 4. 1. 2007 16:10

JRD píše:Taky jsem ho přestal odebírat, články a témata se neustále opakují, odpovědi na otázky jsou hodně směřované na začátečníky. Platit časopis pouze kvůli recenzím je trochu málo. Navíc cedečka jsem většinou prohlédl a bez užitku založil.
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 1. 2007 17:51

sice si to kupuju opravdu vyjímečně, ale myslím že je to v ČR nejlepší časopis o počítačích... Bych rozdělil co jsem měl možnost číst:
    - Jak na počítača/b] - pro úplné začátečníky, ketří jsou rádi že ví co to je klávesnice a myše/list:u]
      - Počítač pro každéhod/b] - Pro trošku pokročilé, kteří už párkrát byli na internetu a objevují a používají ty programy dodávané na CD, recenze jsou nedostatečně rozepsané, jenom základy
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 4. 1. 2007 18:21

MarkFX píše:Ale překvapilo mě že se tam vyskytuje pár redaktorů z Computeru... :shock: :ehh/quote]


A jsou to opravdu oni?
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.polasek 4. 1. 2007 19:06

Computer je v pohodě, ale jak klesla úroveň mobilit, to je teprve děs.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 4. 1. 2007 19:43

r.polasek píše:Computer je v pohodě, ale jak klesla úroveň mobilit, to je teprve děs.
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 4. 1. 2007 19:56

Já mam předplacené Doupě a Computer, rodiče ještě Osobní finance a měl jsem i Mobility a abych řekl, Computer se mi líbí více a více, nejen styl časopisu, ale co vše tam dělají, ano, sice jsou témata skoro každý rok stejná (podobná), ale když jde vývoj tak rychle dopředu, tak se ani nedivím, ba naopak, jsem za to rád, že se zase prohlédnu např. přehled grafických karet tohoto roku apod. :) ...

A Mobility? Tam jde urověň hodně ke dnu, tento časopis se mi vůbec promiňte nelíbí, ale je to možná můj osobní pocit... přestal jsem ho odebírat už asi před 2 lety ...
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.polasek 4. 1. 2007 20:12

Já jsem na tom stejně, je tam víc reklamy než čtení. A navíc pořád to samé, není to zajímavé čtení.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 1. 2007 20:38

christian píše:
MarkFX píše:Ale překvapilo mě že se tam vyskytuje pár redaktorů z Computeru... :shock: :ehh/quote]

A jsou to opravdu oni?

No poznal jsem to podle jména, chceš je tu vypsat či co??

Mobility sem si nikdy nekupoval, takže nemužu porovnat, ale možná mám ještě někde jedno číslo zadarmo z předlonskýho invexu... Computer se mi dostává do ruk častěji, taky většinou zadarmo
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků