Na jakou školu dát syna?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ally 6. 5. 2006 21:50

Nevím , na jakou školu dát syna. Navíc když si může dát přihlášku jen na jednu školu. Výborně mu jde dějepis, zeměpis, přírodopis (1), fyzika, chemie a matematika za dvě, ale má trvale problémy s češtinou (3) a katastrofální angličtinu (4). Jednou by chtěl být učitelem.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 6. 5. 2006 22:46

Rekl bych gympl, ale s EN by byl problem.. Co konkretne by jednou chtel ucit?
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ally 6. 5. 2006 23:09

Jeho největším koníčkem je dějepis a pak přírodopis. Takže určitě by chtěl učit historii, a třeba ten přírodopis nebo češtinu (tu trojku z ČJ má hlavně za flákání úkolů, jinak by měl dvojku).Teoreticky by ten gympl byl nejlepší, ale obávám se, že z angličtiny by rupnul hned v prváku. Takže to nechci riskovat.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peshi 6. 5. 2006 23:10

No ja bych to nechal na synovi, at se rozhodne, kam chce jit ... Jestli chce ucit, tak asi gympl, ale aby se tam dostal s temahle znamkama ... nevim jak u vas, ale u nas kdyz sem pred lety delal prijimacky na gympl, davali body za znamky ze zakladky ...
Peshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ally 6. 5. 2006 23:13

Synovi je jasné, že na učitele potřebuje hlavně VŠ. Maturitu si může udělat na nějaké odborné škole a to je mu celkem jedno. Nejvíc jsme se shodli na zemědělce (chovatel exotických zvířat nebo koní). Když by si toho učitele rozmyslel, tak aby měl nějaký obor, ke kterému má vztah. A přírodu a zvířata miluje.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peshi 6. 5. 2006 23:29

To bude mozna lepsi nez gympl. Gympl je docela o nicem, spis je lepsi nejaky to zamereni, kdyby nevysla vysoka.
Taky bych vybiral skolu podle jinych parametru, napriklad kvuli dojizdeni, kamaradum, prostredi atd. To vsechno ma vliv. Dite muze treba studovat, to co ho bavi, ale kdyz denne stravi dojizdenim 3 hodiny a nebude tam mit zadny kamarady, bude nestastny.
Peshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 7. 5. 2006 04:20

Existuju myslim take testy ktore mozu z casti urcit na aku skolu ma najvacsie predpoklady resp. co ho bavi (aj ked to je teda asi jasne).
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kodl 7. 5. 2006 07:39

S anglictinou je problem. Ja jsem kvuli sel misto na zurnalku na stavarnu (uz jsem byl na stredni na stavarne, tak me to nevadilo). Ale nemyslim si ze na ucitele je nutna VS. Podle me staci nejake ucitelske minimum nebo jak se to jmenuje... To se da dodlat i po jakekoli SS...
Ale hlavne ho nech at si vybere skolu sam, at te potom v budoucnu "nenadava"
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 7. 5. 2006 09:47

On s tou zemědělkou souhlasí, o zvířata by se rád staral. S tím dojížděním je to dobré, v Olomouci je spousta škol a to máme kousek autobusem. Navíc na tu školu chtějí jít i další dva jeho spolužáci, takže by tam měl hned i kamarády. Jen je mi líto jeho znalostí dějepisu (někdy dostane i učitelku do kolen, protože toho ví víc než ona). Asi by z něho byl i vynikající historik a je tu i gymnázium, které se hodně věnuje právě historii, ale kvůli té anglině to nechceme riskovat. Tak místo doktorátu z historie možná jednou přivede nějakého koně na Velkou pardubickou.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 7. 5. 2006 10:01

Dostat učitelku do kolen bohužel není na našich veřejných školách problém. Já jsem slušně ničil na střední češtináře :-)
S tou angličtinou je to problém. Já jsem to prasácky vyřešil tou Technikou, ale už vím, že se jí stejně budu muset naučit, jinak se někde zahrabu. Bohužel je dnes angličtina nutná!
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 7. 5. 2006 10:01

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod botepidemic 7. 5. 2006 12:41

jn, jak uz jiny psali, bez anglictiny to moc nepujde, chtelo by to nejaky doucovani :)
botepidemic
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 7. 5. 2006 15:07

Jenže doučování má smysl, jen když dotyčný chce. On ale ne. Myslí si totiž, že nucené učení jazyků je násilná germanizace a vůbec nemá k cizím jazykům vztah. Navíc on je tzv. silná osobnost (všechny učitelky mi pořád říkají, že je to super a že se v životě neztratí - takovou osobnost na škole prý dlouho neměli) a když si něco vezme do hlavy, tak ho nepřesvědčíte o opaku. Ale vychovávat silnou osobnost, to je o nervy. Myslí si, že každý v budoucnosti nebude dělat jen pro cizí firmy a když pak prý bude chtít, tak se ji může doučit až někdy později.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 7. 5. 2006 15:10

ved na to pride...ja som sa naucil dost z filmov (ked pozeravam bez titulkov alebo s anglickymi) ale to by asi tiez musel chciet ;)
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Suving 7. 5. 2006 15:32

Ja bych ho dal na gympl, jak jsem se bavil s ucitelama od nas, tak vsichni byli na gymplu a pak li na urcitou VS.
Suving
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků