Více energie; doplňková výživa

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 13. 4. 2006 15:17

Zdravim. Dost sportuju a mám problémy s únavou a nedostatkem energie. Bolí mě vždy nohy i celé tělo a přinutit se k nějakému pohybu je velmi těžké. Rád bych začal s nějakou doplňující výživou, ale nemám přesně jasno v tom, co je nejlepší. Mám takové tři základní "plány", byl bych rád kdybyste se k tomu nějakým způsobem vyjádřili a poradili případné konkrétní produkty.

1) koenzym Q10
Na ten jsem slyšel samou chválu, nicméně jeden člověk mi nedávno řekl, že mnohem efektivnější než koenzym je:

2) creatin, L-glutamin a především L-carnitin
Nevím přesně v čem se tohle vyskytuje, ale nerad bych kupoval nějaké gainery co pijou kulturisti

3) energetické nápoje
Red Bull nebo Kamikaze mě vždy dost nakopne, ale abych si kupoval plechovku na každý den mi přijde moc drahé. Nicméně v kombinaci s jednou z výše uvedených variant by to mohlo mít výborný účinek


Předem děkuju všem za rady a tipy.

//Samuel Gordon: upraven nazev threadu
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 14. 4. 2006 11:31

Jesli beres sport vazne, tak sem vubec neplet Red Bully apod. Potrebujes normalni doplnkovou vyzivu, ale musis se poradit s nekym kdo tomu rozumi! kdyz das na rady "odborniku" na netu nebo v hospode, muzes si slusne pokurvit zdravi.
Koukni treba sem http://www.[cenzura]/ Ten typek je vcelku rozumnej. Urcite te poradi. A ceny ma slusny.

//a:odkazy na komerciu ee
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 14. 4. 2006 12:39

multivitaminy, kreatin, glutamin, proteiny, pred a pocas treningu maltodextrin. potom uz len drogy - amfetaminy :)
q10 len ak mas uz viac zivota za sebou ako predsebou

energeticke napoje su dvojsecna zbran. vybudia telo na viac ako 100% bezneho vykonu, po dlhodobejsej aplikacii si to vyberie dan vycerpanostou..

dalsie otazky? :)
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 18. 4. 2006 15:07

A mají nějaký účinek takový ty bombony za dvě pětky z lékarny s hroznovym cukrem? To by vyšlo asi nejlevněji :)
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 18. 4. 2006 15:18

Pokud je tam hroznový cukr, tak ten dodává energii.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 18. 4. 2006 15:52

ano, ale par gramov glukozy ti silu, vytrvalost a vyrazne kratsiu regeneraciu nezabezpeci.. to co som pisal hore ano.
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kodl 18. 4. 2006 17:08

Tak mi prosimtě vysvětli co si představuješ pod pojmem DOST SPOTUJU. Tak nějak mě do toho nepasujou ty nápady s energy drinkama a hroznovým cukrem...
Jsi jen rekreační "sportovec" nebo se fakt něčemu věnuješ? To o čem jsem se zmiňoval, bylo myšleno pro lidi co se opravdu sportu věnují (jako můj spolubydla, cyklista - každý den trénink (vyjma regenerace pochopitelně) 200km na silnici nebo 4hod v terénu se sportestrem a jede na tepy + večer posilovna). A jestli se chceš něčemu věnovat, tak holt tě to nějakou tu kačku stát bude...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 18. 4. 2006 18:56

Minimálně hoďku a půl denně, někdy i dýl, ale 4 denně určitě nepřesáhnu. V průměru ber 2 hodiny denně.
Vim že zadarmo to neni, ale nechci zase žádnou stravu co do sebe cpou kulturisti... poslední dobou se dozvídám plno věcí jako že tyhle suplementy nejsou vůbec potřeba a že stačí mít dobrou životosprávu, nejíst po 18tý hodině, cpát do sebe hodně masa a těstovin a podobně. Jinde zase dostanu doporučení na hafo moc produktů, nehledě na to, že každej koho se zeptám radí něco jinýho. Takže rád bych našel nějakej kompromis, jako 3 kila kapesný na měsíc neni zas tak moc, resp. na start bych mohl dát trochu víc, ale abych platil šest kil za měsíc, to fakt ne.
Viděl bych to na creatin, L-glutamin a hlavně L-carnitin. No teď ale splašit nějaký dobrý produkty... a to by mi mělo zbejt ještě něco na klouby...
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 18. 4. 2006 20:20

Ghostwriter: tak nad tou stravou sa netreba pozastavovat. na tej to stoji. polkila glutaminu denne ti nepomoze ked budes mat slabu stravu. tou zacni a ak nebude stacit, urcite skus aj doplnky. na webe je informaci dost. hladaj.

edit: ak mas mesacne len 3 stovky, je "doplnok" jasny. ovsenne vlocky.
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kodl 18. 4. 2006 22:14

Já nemluvím o stravě pro kulturisty! Ty mají úplně jiný požadavky - hlavně růst. Jestli jsem dobře pochopil, tak tobě jde především o energii (= rychlejší regenerace). K tomu jsou přípravky jako BCA (jestli kecám, tak sorry, nejsem odborník, s tím musíš na lidi jak jsem tě odkazoval).

Nejíst po 18hod je blbost! teda jestli nechceš hubnout. Je dobrý najíst se cca 2hod před spánkem (né bůček, ale řeba bílky!), protože jinak si tělo bere energii ze svalů!
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 19. 4. 2006 06:18

Jde o to, kolik ti vlastně je. Jestli jsi ještě ve vývinu a ještě rostěš a do toho hodně sportuješ, tak je to moc velká zátěž. Syn taky jeden čas rychle rostl a pořád byl unavený, vše ho bolelo a taky honil sport. Trochu polevil a bylo to OK.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 19. 4. 2006 07:49

kodl: ale on potrebuje tiez rast! to co popisuje je pretrenovanost, ma iba 2 moznosti, uberie v treningu, alebo zosilnie - narastie
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kodl 19. 4. 2006 17:04

Ale potrebuje rust jinak. Kulturisti potrebuji nabrat hmotu, proto do sebe cpou creatin. On potrebuje hlavne silu a rychleji regenerovat - k tomu jsou ty jine pripravky.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polo21 1. 6. 2006 12:43

pri sporte pit hlavne Iontove napoje
ja mam dlhodobu skusenost s tymto produktom: http://www.nutrend.cz/produkty/cz/regge_unisport.html
hravam rekreacne ladovy hokej a musim povedat ze ked som pil cistu vodu bol som schopny jej vypit aj 2 - 3 litre za hodinovy vykon a po vykone som bol uplne rozobraty, s iontovym napojom mi bohate staci 0,5 litra a hodinku az dve po vykone som uplne v pohode. Pouzivam to aj pri bicyklovani. Vrele odporucam
Polo21
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fuck8r 1. 6. 2006 14:55

Já jsem dost dobrej cyklista a ze své vlastní zkušenosti vím, že nejlepší doping je pěkně vychlazené, 10° PIVO. Jedno do sebe loupnu, skočím na kolo a najednou disponuji takovou silou, že při akcaleraci zkroutím rám kola :mrgreen:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků