Vite co je obsahem Evropske ustavy?

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Vite co je obsahem Evropske ustavy?
Ano 12 %  18%  [ 12 ]
Ne 52 %  81%  [ 52 ]
Celkem hlasů : 64

Odeslat příspěvekod adamek.jan 16. 8. 2005 22:24

To AndrewJ: Myslim, ze kdyby zpracovali nejaky hodne silny vtah z cele ustavy a rozeslali to kazdemu do schranky asi jako volebni listky, lide by si toto se zajmem precetli. Urcite je to lepsi jak investovat 30 000 000 Kc za zasah policie proti CzechTek!
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod homomorfismus 16. 8. 2005 22:31

teda docela by mě zajímalo, kolik lidí, kteří nevědí, co je obsahem ústavy, by šlo rozhodovat o jejím přijetí.

AndrewJ píše:Mě vadí, že o tom možná budou hlasovat lidi, kteří tomu nerozumí, ústavu nečetli...e/quote]

já myslim, že neni potřeba, aby ústavu četli. stovky stránek právnickýho textu přece jen není žádnej med. stačí, aby věděli, o co v ní jde, jaký základní věci zakotvuje, jaké jsou argumenty pro a jaké proti. tohle na druhou stranu zas tolik práce nedá a každý, kdo se povolá k rozhodování o přijetí ústavy, by v tomhle měl mít jasno
homomorfismus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 17. 8. 2005 01:13

zdůrazil bych především slovo nerozumí. Bojím se aby to nedopadlo tak, že "Franta v hospodě říkal, že ta ústava je pěkně naho*no, tak my mámo, řekneme NE, my žádnou ústavu nechcem...

nebo naopak, to je jedno, já sám ještě nemám úplně jasno, a to jsem ji četl, rozebíral.. prostě jsem se jí věnoval..
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homomorfismus 17. 8. 2005 08:43

Franta v hospodě říkal, že ta ústava je pěkně na ho*no, tak my, mámo, řekneme NE, my žádnou ústavu nechcem... /quote]
nene, takhle by demokracie fungovat opravdu neměla :pozor2

quote]já sám ještě nemám úplně jasno, a to jsem ji četl, rozebíral.. prostě jsem se jí věnoval..
homomorfismus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 20. 11. 2005 00:30

Četl sem velkou část, ale už z toho vím ho*no.
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 20. 11. 2005 11:08

Ja to radsi ani necetl.. Na to opravdu nemam cas..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 28. 11. 2005 00:57

Co je to Evropská ústava???
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 28. 11. 2005 20:28

Možná to bude znít paradoxně, ale podle mě NENÍ potřeba evropskou ústavu znát (číst ji) a přesto je možné pro ni (či proti ní hlasovat). Existují přece lidé, kterým důvěřujete, jejichž názor je pro vás podstatný, věrohodný, kvalitní, a kteří se na danou oblast specializují.

Ostatně takto to v životě chodí vždy: jak se chováte při volbách, podle vlastních zkušeností? Znáte ty politiky? Jistě ne. Četli jste jejich programy? Jistě ne. A přesto jdete volit a někoho volíte. Tohle je totéž.

(Mimochodem to ale ukazuje na to, že demokracie je iluzorní. To je ale téma na jinou diskusi :-)
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 19. 1. 2006 14:19

ANO rozumim ji. Studuju pravickou fakultu... Dle meho nazoru by vubec nemela byt prijata referendem ale jen parlamentem. Je to tak specificky text, ze se na referendum nehodi. Lidi ji nerozumi a hlasuji bud podle agentury JPP (jedna pani povidala) nebo podle toho zda se jim v EU libi, ci nikoliv. Ne podle textu ustavy, a to je spatne.
-----
Bungo
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Franta Dobrota 19. 1. 2006 17:39

Bungo píše:ANO rozumim ji. Studuju pravickou fakultu...

A uz konecne vis, k cemu je Obcansky zakonik a Obchodni zakonik? :mrgreen:
Franta Dobrota

Odeslat příspěvekod Ally 9. 4. 2006 15:05

Nevím a myslím, že pokud se o ni bude rozhodovat v referendu, tak asi dost lidí řekne z neznalosti NE.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gekoncik 12. 4. 2006 18:03

Nevím nezajímam se, abych pravdu řekl ani nevím co to přesně evropská ustava je a k čemu se vztahuje...
Ne-ne-ne
gekoncik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 12. 4. 2006 18:26

nepoznam ani tu nasu nebudem studovat nejaku europsku :mrgreen:
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 27. 4. 2006 07:42

To přece víme každej.Zvýšení nevolnictví porobených národů.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash 18. 5. 2006 11:51

Kdyby to někdo nějak hezky a pravdivě shrnul, přečetl bych si to. Na kompletní znění opravdu nemám čas...
flash
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků