Nadsvětelná rychlost, teorie relativity?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod kosch 28. 3. 2006 20:41

ESO: to zkracování délek a další efekty platí pro "nezávislého" nebo lépe řečeno vnějšího pozorovatele..jinak řečeno pokud letíš v raketě rychlostí 99% c, tak na sobě nic nepozoruješ, ale pokud "kolem tebe" letí raketa 99% c tak ji vidíš splácnutou..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 28. 3. 2006 20:51

Davpe píše:ja jsem cetl, ze vedci pustili svetelny paprsek cesmiem a on vyletl driv, nez vletl.takze letel vic nez rychlosti svetla.nevite o tom neco?


Vyz. muj prispevek nahore ohledne kvantovych efektu :)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Fido+ 31. 3. 2006 11:50

Zalezi na tom jak se na to podivame. Pokud je fakt, ze se mlecna draha pohybuje rychleji nez svetlo, muze to klidne znamenat, ze se pohybuje s celym nasim casoprostorem. Teorie relativity ale plati v nasem casoprostoru ovsem uz ne pro pohyb celeho casoprostoru.
Dost ovsem pochybuju, ze by nekdo uvnitr jednoho casprostoru dokazal urcovat rychlost a smer pohybu celeho casoprostoru. Snad leda kdyby doslo k pruniku s jinym casoprostorem ale sam si nedovedu predstavit co by se pak stalo.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 31. 3. 2006 14:28

Nějaký zdroj toho, proč si myslíš, že se MD pohybuje rychleji než světlo? Odkaz...
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xoddam 31. 3. 2006 17:27

Panove s tim paprskem co vyleti z "trubky" jeste drive nez do ni vletel tak to je velice jednoduucha zapletka. Jak vite svetlo (resp. fotony [svetelne castice]) sou VELICE rychle, ale vedci vedi ze existujou urcite typy zareni a dokazou je i vyrobit. No a ted ta zapletka, to co my vidime je diky svetlu no ale pokud to "trubky"A vysleme rychlejsi paprsek jak je svetlo tak vime vypocitat a stroje umi zaznamenat ze temer v okamziku jak sme ho vyslali uz byl venku kvuli jeho rychlosti, jenomze nase oko vnima jenom svetlo ktere se k nam dostane a tak ta informace ze paprsek vlita do trubky se odehrala drive a tak v tom okamziku jak ho vidime vletat je uz na druhe strane ... Snad ste to pochopili, pokud ne, tak 344979037 moje icq rad vysvetlim znovu (ale az vecer). Xoddam
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladaP 31. 3. 2006 17:44

big.alda píše:Nějaký zdroj toho, proč si myslíš, že se MD pohybuje rychleji než světlo? Odkaz...O/quote]


No já právě už nevim, někde sem to zahlíd a připadalo mi to takový nějaký divný... Fakt už si nepamatuju jak sem se k tomu dohrabal...
Alcatel OneTouch 303 > Nokyja 3410 (poslat SMS - musel jsem třísknout do stolu, volání nepřipadalo v úvahu, Nokyja - connecting people in services :)) -> Sony Ericsson T630
_________________
Chybami se člověk učí... jsem tedy nejchytřejší na světě ;)
VladaP
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 31. 3. 2006 18:29

Jenom jestli to nebylo někde na http://www.ufo.cz, nebo Vesmírní lidé ;).
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladaP 31. 3. 2006 18:31

:pozor2 nene :) vim že tam bylo víc věcí o fyzice i o astrofyzice, vůbec co se teorie relativity a kvantový mechaniky týče... ale nevim kde :( :hm
Alcatel OneTouch 303 > Nokyja 3410 (poslat SMS - musel jsem třísknout do stolu, volání nepřipadalo v úvahu, Nokyja - connecting people in services :)) -> Sony Ericsson T630
_________________
Chybami se člověk učí... jsem tedy nejchytřejší na světě ;)
VladaP
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 31. 3. 2006 19:18

No s tím světlem to je vůbec k zamyšlení.Některé události z vesmíru vidíme až sem dorazí světlo,takže ty události mohly nastat velice dávno a v důsledku vzato,dnes tam v tom místě nemusí být nic,nebo něco úplně jiného než my vidíme.Tma se šiří také rychlostí světla a na co koukáme ve vesmíru,už vůbec nemusí být ve skutečnosti.A vůbec,já jsem vypočítal,že nekonečno je 3 x větší,než si vůbec někdo doposud dokázal představit.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 31. 3. 2006 21:38

nazdar: no nevim, matematici mají nekonečen, že by se s nima dalo dláždit... a ještě jsou různě velký, takže bych tak jistě netvrdil že to tvoje je ještě větší :mrgreen: :mrgreen: :D
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 1. 4. 2006 01:13

cimrman to pochopil .... "existuje moje okoli, ale ja neexistuji" .... co je dokazanim me existence nez ze mne okoli vnima ? a jak vim ze okoli nevnima jen neco co uz davno neni ? :-) ... to sem asi nepatri, ale tak mne to napadlo k tomu co rekl "nazdar" :-) ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 2. 4. 2006 23:04

nazdar píše:No s tím světlem to je vůbec k zamyšlení.Některé události z vesmíru vidíme až sem dorazí světlo,takže ty události mohly nastat velice dávno a v důsledku vzato,dnes tam v tom místě nemusí být nic,nebo něco úplně jiného než my vidíme.Tma se šiří také rychlostí světla a na co koukáme ve vesmíru,už vůbec nemusí být ve skutečnosti.A vůbec,já jsem vypočítal,že nekonečno je 3 x větší,než si vůbec někdo doposud dokázal představit.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladaP 5. 4. 2006 22:27

No řekl bych, že nekonečno je asi nekonečný, takže asi neni jedno nekonečno 3x větší než jiný ne? :D
A s tim světlem že putuje nějakou dobu jsem třeba věděl... Ale mě zajímalo, jaktože přestože se pohybujem k něčemu jinýmu rychleji než světlo, se neprojevují jevy jako třeba enormní zvětšení hmotnosti tělesa pohybující se rychlostí světla... Znamená to, že i když vážim 65 kg, tak kdyby mě změřili hmotnost z jiné galaxie pohybující se vzhledem k nám rychlostí světla tak bych vážil 99999999999999,99999999kg ??? :D nebo bych měl vážit 99999999999999,99999999kg i normálně?? toť nechápu. :?: :hm
Alcatel OneTouch 303 > Nokyja 3410 (poslat SMS - musel jsem třísknout do stolu, volání nepřipadalo v úvahu, Nokyja - connecting people in services :)) -> Sony Ericsson T630
_________________
Chybami se člověk učí... jsem tedy nejchytřejší na světě ;)
VladaP
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 6. 4. 2006 07:50

VladaP: dle ZLR (zdravý lidský rozum :D ) by všechna nekonečna měla být opravdu stejně velká...ale v matematice to funguje trochu jinak, třeba na intervalu 0,1 je víc čísel než je všech přirozených čísel, ale zároveň jich je obojích nekonečno... :-)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thoosah 6. 4. 2006 09:56

A jake je nejvetsi nekonecno? R (realna cisla)?
(¯`·.(¯`·.(¯`·.thoosah.·´¯).·´¯).·´¯)
thoosah
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků