Kolik řečí umíš...

Pauzáci se představují

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 2. 2006 00:42

Pochlubte se, jak na tom jste s jazykovou výbavou.
Kolik umíte řečí a hlavně - jak kvalitně je ovládáte? Popř. jakého nejvyššího vzdělání jste v této oblasti dosáhli?
Deleted user

Odeslat příspěvekod 2Pix 8. 2. 2006 01:46

nemcina 16 let ... obchodni, technickou, vojenskou, hovorovou, nekolik nareci a mistnich specialit (vyrazy pouzivajici dana spolkova republika, ci jen mistni nareci dane lokality - je rozdil bavit se bavorem, se svabem a najednou se ocitnout i v takovym zapadnim prusku, kde stale vetsina lidi mluvi plynule nemecky)

anglictina 13 let ... technickou, hovorovou, jak britskou tak i americkou a nejradsi mluvim jak Chekov ;-) (tj ruskou mutaci, je velice srandovni vybafnout s ni na americana), mistni nareci urcitejch kraju - napr New Orleans ma nadech trochu do francouzstiny :-)

zasadni problem tehle dvou reci je ten, ze se proste slejvaj dohromady a hromada slov je podobnejch :-)
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod kodl 8. 2. 2006 09:49

Cestina: 23let, myslim ze umim docela dobre ;-)
Slovenstina: Domluvim se
Anglictina: Sice se ji "ucim" uz od zakladky, ale viz tema Vyuka jazyku na skolach. Proste bida s nouzi :-(
Rustina: Uz se snazim zacit asi 3 roky. Ale jeste jsem se k tomu nedokopal..
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapryba 8. 2. 2006 11:57

Tolikrát si člověkem...Německy,slovensky,skoro rusky a EN
Nepokoušej se utopit smutek v rumu, umí plavat.
kapryba
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xoddam 8. 2. 2006 13:42

perfektne: slovensky, nemecky, anglicky (otec nemec a bydlim v UKI) .... umim i cesky pac cesko-slovensko atd a tak myslim ze to porat patri k vseobecnymu vzdelani ovladat "bratsky" jazyk. dal se ucim rusky a francouzky ale to tak maximalne ze se domluvim jinak jako gramatika nic ....
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wracker 8. 2. 2006 17:17

no tak němčina - jde to, angličtina- budu letos dělat FCE, čeština...no znáte to, slovenština - pasivně
Wracker
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelik 8. 2. 2006 17:33

Česky snad umim...anglicky tak trochu, nevim jestli bych se domluvil, ale základy znam...
Zelik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 2. 2006 17:56

Vlastně jsem se zapomněl pochlubit sám.. no to je fukt, zapadám do šedého průměru.
Angličtina - tam už jsem si celkem jistý, ale slovní zásobu musím doplňovat neustále. A mám problém s frázovými slovesy, tak si vymýšlím vlastní (ale kupodivu vždy nakonec vyjádří, co chci říct...). Okolí chválí moji výslovnost.. bohužel hodně amerikánskou. (Na univerzitě se mě profesor ptal, zda jsem měl dříve amerického lektora. Asi moc koukám na Futuramu apod. 8) )
Němčina - Celkem bez problémů mám psaný projev, mluvený musím k plynulosti ještě pilovat. Opět je potřeba doplňovat slovní zásobu, ovšem v gramatice jsem silný dost. Dost tíhnu k dialektu Wienerisch, takže moje studium němčiny se zaobírá klasickou Hochdeutsch.
Španělština - začal jsem s ní kvůli přijímačkám na vysokou, teď v nadcházejícím druhém semestru bych ji rád znovu rozjel.
Ruština - Dnes z ní už umím pouze písmenka (cyrilici). Takže rozumím psanému textu, mluvit bohužel neumím vůbec.
Slovenčina - Samosebou rozumím, umím i číst nahlas. Bohužel ne dost dobře mluvit, ačkoliv se snažím. Hlavně bych musel doplnit slovíčka odlišná od češtiny, slovenská flexe je mi docela jasná.
Vulkánština - umím jednu větu: Mene sakkhet ur-seveh. (Mír a dlouhý život). Pak už umím jen pozdrav rukou \V/_ a hýbat obočím. :D

Také jsem zkoušel vytvořit umělý jazyk, ale ten se mi zatím vždycky podobal již některému z jazyků, které znám. Ale jednou bych moc rád dal něco dohromady. 8)
Deleted user

Odeslat příspěvekod hotspot 8. 2. 2006 19:16

Já se angličtinu učím asi devátý rok... myslím, že zeptat se kolik je hodin bych už možná zvládl :D
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 8. 2. 2006 19:37

čeština - celkem dobře
angličtina - FCE, příští rok bych chtěl zkusit CAE
němčina - domluvil bych se (možná), koncovky ignoruju
slovenština - nemluvím, rozumím
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veverka 9. 2. 2006 16:43

Žádnou,ale trošku anglinu.
A samozřejmě češtinu.
Veverka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 9. 2. 2006 22:29

Žádný jazyk neumím pořádně a dost mně to štve.
Trochu umím německy, anglicky, polsky.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 10. 2. 2006 11:43

češťyn - celkem dobře, y gramatyka my de :lol:
angličtina - tu se učím 4. rok a asi bych si ani chleba nekopil...
jinak se slovákama bych se taky domluvil (ptze rozumí česky :lol: )
Banny
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 10. 2. 2006 12:06

Anglictinu se ucim osmym rokem. Asi pred 14 dnama jsme ve skole delali na zkousku nejakou malou maturitu (maturitu pro stredni odborne) a uspel jsem, takze to asi neni zas tak spatne. No urcite bych se domluvil. Nemcinu delam asi pul roku a urcite bych se nedomluvil :wink:
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thoosah 10. 2. 2006 17:20

Nemcinu - 8 let, domluvim se, anglictina - 8 let, domluvim se. Cestina a slovenstina jsou na podobne urovni, takze bezchybne. A polsky rozumim.
(¯`·.(¯`·.(¯`·.thoosah.·´¯).·´¯).·´¯)
thoosah
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků