Jste ateisti nebo bez vyznani?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Bungo 17. 1. 2006 04:12

Lide si porad pletou vyznam slov ateista a bez vyznani

Ateista je svym zpusobe verici clovek. Veri, ze Buh neexistuje a popira jeho existenci!

Bez vyznani je clovek, kteremu je cele nabozenstvi ukradene a v Boha neveri, nepopira ho a vubec to neresi.

Takze vyroky typu "jsem ateista s mirnym sklonem ke krestanstvi" je nesmysl... To bych mirne veril v to, co naprosto popiram...

Ja jsem bez vyznani. Co vy? Myslite ze Buh neexistuje, nebo vam to je fuk?
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bungo 17. 1. 2006 19:39

Jen bych chtel doplnit. Nejde tady jestli Buh existuje, ale proc si myslite, ze Buh neexistuje?
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mickaelb 17. 1. 2006 20:07

Me je to uplne fuk, ja nikoho do niceho nenutim a kdyz ani nikd me tak co....RESPEKT
mickaelb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 17. 1. 2006 20:08

TAk mě je to taky úplně fuk... Jestli bůh je nebo ne, jestli věřímv támhleto nebo todle - je mi to jedno... Takže spíš bez vyznání :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 17. 1. 2006 20:12

Prosím, aby se vyjadřovali pouze lidé, kteří k tématu mají co říci!
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 17. 1. 2006 20:29

Tak ja zrejme budu BEZ VYZNANI.. A s tim bohem jestli existuje to je u me docela problem, protoze ja jsem technickeho vzdelani a kdyz si to neumim nejak rozumne podlozit takze to radsi neresim..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 17. 1. 2006 21:20

tiez bez vyznania, dost ma uraza ak ma veriaci nazve ateistom. zakladny default stav je NEVERIACI(nula na osi x). ateista a veriaci su na opacnych stranach nuly.. (a vacsinou obaja uplne mimo osy :))
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 17. 1. 2006 22:43

tak ja jsem ten BEZ VYZNANI..
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9, huawei nova 5T
š.ť.á.p.i
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 18. 1. 2006 07:01

Tak ja jsem BEZ vyznani na hranici s ateistou... :roll:
fales
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 18. 1. 2006 19:41

sice jsem pokrtenej, ale v boha neverim. jsem technicky uvazujici clovek
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 18. 1. 2006 23:02

bez vyznani
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 19. 1. 2006 08:30

no me by zajimalo kdes to cetl ty definice ateisty a "bez vyzvani"
podle me by se melo chapat ateista a bez vyzvani jako jedno a totez, totiz jsou lide verici a neverici no a jen ti verici si vecne mysli ze ti co neveri maji jedinnou cinnost a to tu ze denodenne popiraji existenci boha :) , ja jsem se celou dobu mel za ateistu kteremu je to uplne fuk, takze jsem ateista ktery to vubec neresi :wink:
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 19. 1. 2006 10:38

to eso:

Spousta lidi ateismus a bez vyznani smyva v jedno. Neni to ale uplne pravda. Samozreme lze povrchne a bez hlubokeho zamysleni pripustit ze ateista je neverici, ovsem po zamysleni se nad samotnym ateismem a tim, co tenhle smer je, nutno konstatovat, ze ateismus je protipol nabozenstvi.
----------
cili na ose bych to velice zjednodusene vyjadril takto

ateismus-------------------bez vyznani-------------------vyznavajici Boha

schvalne nepisu verici, protoze ateista je dle meho nazoru VERICI clovek. On veri, ze Buh neexistuje a vsemozne popira jeho existenci.
-------------
Clovek bez vyznani aopak verici NENI. A v tom je rozdil.
-------------
Bungo
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ES0 19. 1. 2006 13:19

tak jsem se poinformoval :) nebot mi to rozdeleni prislo malo skatulkovane-nevedel jsem kam vlastne patrim, ne zeby me to nejak zajimalo, ale jen tak k tematu :-)

ono tech druhu ateistu je vice, ten extrem ten uz je jak vlastne pises verici , veri ze buh apod neexistuje

pak jsou ateiste kteri ve svych uvahach s "bohem" nepocitaji
sem bych se zaradil i ja

"Konečně posledním druhem, o kterém se zde zmíním, jsou ateisté "umírnění", případně agnostici. Bůh podle nich sice nejspíš neexistuje, ale kdyby existoval, tak by se to stejně nejspíš nepoznalo, takže si netroufají o existenci Boha něco vůbec tvrdit."

viz:
http://www.sweb.cz/humble/ateismus.htm#uvod

takze ja bych ty co se nazivaji "bez vyzvani" zaskatulkoval do tech dvou poslednich skupin..ptze kazdy k tomu svemu nazoru dle meho musel dospet tak, ze musel chvili popremyslet o bohu apod. tedy zvazit pro a proti,
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 19. 1. 2006 14:10

Vicemene s tebou souhlasim, ze ateismus nelze vysvetlovat jenom jednim zpusobem a existuje vice variant. (stejne jako jsou ruznorode ruzne vetve nabozenstvi)

Dle meho nazoru ale vyslovime-li slovo ateismus bez nejakeho sirsiho kontextu, znamena to popirani existence Boha. Pak by se clovek bez vyznani nemohl s ateistou slucovat.

Ovsem nepopiram, ze by "bezverectvi" nemohlo byt jistou podkategorii ateismu.

Ja ovsem citim slovo ateismus ve sve ciste podobe=popirani existence a "bez vyznani" jako nevereni, ale nepopirani. Pak by to ovsem slucovat neslo.

Je to ale ovsem vec nazoru :-)
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků