Klasické knihy vs. E-book

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Preferujete e-booky nebo klasické knížky?
e-booky 8 %  10%  [ 8 ]
klasiku 42 %  56%  [ 42 ]
nečtu vůbec nic 7 %  9%  [ 7 ]
čtu obojí 17 %  22%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 74

Odeslat příspěvekod Revan 24. 11. 2005 13:57

Ještě čtete knihy na papíře, nebo jste propadli komfortu elektronických knih.

Já už normální knihy vůbec nečtu, vše pouze z mobilu (mám P910i, mit displej, jako ne normálním telefonu tak čtu papírový). Jen je škoda, že oficiální e-knihy se u nás neseženou.

//iwigirl: 25.11. přidáno hlasování :wink:
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 24. 11. 2005 14:37

ctu klasicke knihy. par jich mam v pc,ale je to znacne nekomfortni.. Neni nad to lehnout si do postele s dobrou knizkou a nemuset se uprene koukat do monitoru, prip. displaye.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 24. 11. 2005 17:38

asi tak, v pdf si ctu tak max. nejake manualy, ale celou knihu, to ne, na to jsem asi uz prilis staromodni :) , to listovani stranek by mi chybelo :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 24. 11. 2005 20:14

ted se mi zalibily e-books, ale jen po vytisteni...
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 24. 11. 2005 20:48

neni nad to usnout na gauci nebo u vody s knihou...
papir je papir
(Revan: pockej, az ti dojdou baterky!)
[http://www.oook.cz/library/]
[http://rawen.kvstudio.com/ebooks.html]
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 24. 11. 2005 20:58

Ne, E-books nikdy, maximalne tak nejake navody nebo manualy atp., ale klasickym kniham se to nikdy nevyrovna. Ani napr. nejakou knihu o C++ bych nemohl mit v komplu, proste to potrebuju v tistene podobe a to uz nemluvim o klasicke beletrii, to bych si uz nedokazal predstavit vubec. Jak uz jste tady psali, proste neni nad to lehnou si s knihou do postele a cist si....
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 24. 11. 2005 21:35

Mám Psion Revo a velký monochromatický displej na něm a je to lepší, než kniha. Z knihy mě pálí oči, z Psiona v žádným případě.
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kodl 24. 11. 2005 21:44

E-books čtu občas v mobilu když se donutím jet nějakým hromadným prostředkem, jinak normální tištěné. Na monitoru jsem četl jen návod...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 24. 11. 2005 23:05

Kedysi som cital strasne vela papierovych knih. Ako sa mi blizil koniec vysokej, a ako som zacal pracovat, tak na knihy niet vela casu, cize je pre mna lepsie mat nejaku tu knihu v PDA a ked mam minutku volna (cesta v mhd, posedenie na wc a pod) tak sa zacitam..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morticia 24. 11. 2005 23:47

papírové knihy jsou k ničemu, papír velmi rychle podléhá zkáze. proto naše rodina po staletí preferuje pergamen.
Morticia
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 25. 11. 2005 11:46

Ja toho na pocitaci precetl spousty, cteni z monitoru mne nijak nevadi. Jedina nevyhoda je, ze si nemuzu vzit monitor do postele :-) . Ale nikdy bych to na papir netisknul - obecne netisknu nic, co nemusim, nejsem "zabijak stromu". Obzvlast takove reference, manualy a podobne, kde je treba casto hledat, protoze v papire nejde vyhledavat ("you can't grep dead trees").

Tesim se, az se konecne zacnou prodavat ctecky, ktere budou pouzivat e-paper. Ty by meli mit dobre vlastnosti jak knizek (e-paper vypada opravdu jako papir, ma vysoke rozliseni a dobre se z nej cte), tak dnesnich zarizeni k podobym ucelum pouzivana (moznost nahravat, vyhledavat a pod.). Jen doufam, ze do toho nenacpou nejake silenosti jako naprosto uzavreny format kompatibilni jen sam se sebou, nebo nejakou verzi DRM s autoexpiraci.
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 25. 11. 2005 17:24

Ebooky ted ctu casto hlavne kdyz jsou to manualy apoodbne

Jinak pana prstenu jsem precetl v Ebook mam doma mnoho knih v pdf a nejak si nestezuji
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LamB 25. 11. 2005 22:25

ja sice knizky nectu, ale to snad nikdo nedela cist to z monitoru nebo jo? musi to byt strasny
Peugeot 306, 1.4 (kdysy dávno 55 kW)

Ale jinak velky příznivec Fordu
LamB
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hondaq 25. 11. 2005 23:01

papírovou knížku sem za posledních asi 7 let přečet jenom jednu a je to hrůza nevim jak si k ní lehnout abych jí nemusel držet prostě mě z toho bolej ruce .... a pak sem objevil ReadManiaca a to je naprostá pohůdka ležim v posteli na boku klidně v úplný tmě telefon opřenej o zeď, vypnutý podsvětlení klávesnice, podsvětlení displeje na minimum a koukám na displej kde se mi automaticky otáčej stránky.
Proč bych sebou všude tahal tlustou těžkou papírovou knížku.... takhle si čtu ve vlaku, ve frontě na úřadech, na přednáškách(když už tam du) ... prostě všude kde mám chvilku a nemám co dělat...
Normální knížky sou nesmysl neznám jedinou jejich výhodu a nebýt e-booků tak snad ani nečtu...
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Hondaq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 26. 11. 2005 01:26

E-book jsem zatim precetl jen jeden a to na PDA. Cetl bych i vic, ale PDA neni moje.
Takze zatim klasika...
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků