Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod elit 23. 10. 2005 16:21

Reknete mi jej a uverim.
Dle meho se na viru upira pouze clovek, ktery neumi resit sve problemy a proto vse svaluje ci hleda spasu u neceho co si lide kvuli sve neschopnosti vymysleli, aby se jim lepe zilo. Je to forma slabostvi.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tracid 23. 10. 2005 16:22

2elit:Mám úplně stejný názor
Tracid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master74 23. 10. 2005 16:24

Neřeš to :idea:
Směj se, svět se bude smát s tebou.Plač a budeš plakat sám.
Laugh and the world Laughs with you.Weep and you weep alone.
Useora, onsesangi neowa hamkke useul keosida.Ureora, neo honja ul keosida.
Master74
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elit 23. 10. 2005 16:24

tracid: Tento nazor dle meho sdili kazdy rozumove vyspeli clovek. Zijeme v 21stoleti.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mývalice 23. 10. 2005 16:27

:hm Někteří lidé za to nemohou, že jsou věřícími. Vychovali je tak rodiče.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 23. 10. 2005 16:31

Castecne jde take o pozustatky jakesi tradice, ale jak rekla Myvalice, je vira z velke casti dana predevsim vychovou. Tvrdite o vire, ze je jen pro slabochy. Slavite Vanoce nebo Velikonoce? Vzdyt jsou to krestanske svatky, a jsou proto s virou v Boha uzce spjaty.
T-Mobile CZ
Ivo M.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elit 23. 10. 2005 16:35

Ivo M. : toto ma v historii jiste oporu, ale dnesni svatky Vanocni ci Velikonocni jiz davno nejsou chapany jako krestanske svatky, ale spise jako svatky konzumni.

Radujme se, ze lide dostavaji rozum.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod christian 23. 10. 2005 16:57

BUH je jen o vire...
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elit 23. 10. 2005 17:01

..o vire stradajicich lidi...musi to byt pekelne umorne verit v neco co nikdy nikdo nevidel a nikomu nikdy nepomohlo.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tracid 23. 10. 2005 17:03

Myvalice píše::hm Někteří lidé za to nemohou, že jsou věřícími. Vychovali je tak rodiče.k/quote]


No ale jsou i takoví,kteří nebyli ve víře vychováni a přesto se k tomu přiklonili.Mám jednoho kamaráda co začal věřit někdy kolem osmnácti let.Pak začal s takovýma hovadinama jako chození na společné rozjímaní nebo jak se to jmenuje apod.
Měl jsem možnost si to kázání poslechnout a podle mě z těch lidí,hlavně dětí dělají takové poslušné důvěřivé ovečky,které nejsou vůbec připravené na realitu dnešního světa
Tracid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 23. 10. 2005 17:11

elit píše:..o vire stradajicich lidi...musi to byt pekelne umorne verit v neco co nikdy nikdo nevidel a nikomu nikdy nepomohlo.


V podstatě sis na to odpověděl sám v prvním přispěvku,když jsem se toho kámoše,kterému se nepovedlo udělat VŠ(vypadl hned v prváku) a nakonec začal dělat jako dělník ptal,proč mu bůh nepomohl dostalo se mi odpovědi,že to takhle bůh chtěl.Takže jakoukoli slabost nebo neúspěch lze svézt na zásah vyšší moci...
Tracid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elit 23. 10. 2005 17:34

Jasne. Kamarad prisel o prst a je verici. Ptal jsem se jej proc ho buh nezachranil a om mi odpovedel, ze buh ho zachranil, jinak by prisel o celou ruku. Blbina a zase blbina. Je mi tech lidi lito.

alespon za jedno bychom meli komunistum podekovat. Za vymyceni nabozenstvi. Dekujeme
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod atomwafe 23. 10. 2005 19:37

elit píše:Radujme se, ze lide dostavaji rozum.

O cem to mluvis?
Vypada to ze neverici Cesi jsou podle tebe jediny rozumny na svete
1+1=2
atomwafe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 23. 10. 2005 20:17

Člověk prostě potřebuje něčemu věřit. Jak vidím, ty věříš vědě. To je "bůh" moderního světa, ten ti vysvětluje, proč se stalo to a to. Taky ti vysvětluje, že žádný bůh nemůže existovat, protože je to věděcky nesmysl a ty tomu věříš. Víra.

Jiní lidé mají boha, který jim vysvětluje konání všeho kolem, může mnoha lidem pomoct, jiným zase znepříjemnit život. Věří v to, že jim bude pomozeno, pokud budou něco dělat (záleží na konkrétním náboženství, nebo učení), věří na lepší buducnost. Stejnětak povětšinou i nabádá, že jediným bohem je ten, ve kterého věří. Víra.

Každý v něco věříme a nezapomeň na to, že víra v lepší budoucnost a v to, že na tebou někdo stojí není v žádném přpadě tak demotivující, jako to, co říká věda. To bude ten hlavní důvod, proč lidé věří v boha a myslím si, že je tomu tak dobře.

PS. Jsem ateista.
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SCobra 23. 10. 2005 20:23

Já nevěřím nikomu a ničemu, dokud se sám nepřesvědčím. Případně věřím jen sám sobě a přesně 2 kamarádům u kterých sem se několikrát přesvědčil, že jim věřit můžu. Ostatním lidem věřím jen s rezervami. To je dneska nejjistější postoj k okolí.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Čtenář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků