Vztah student a škola

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jaroslav Linhart 13. 10. 2005 18:30

Tak nevím,co si o tom myslet.Jsem už dlouho ze školy,ale co jsem
náhodou vyslechl z rozhovoru dvou studentů v obchoďáku,to mi
vzalo dech.Přece máme školství založené na polistopadových
ideálech ? Ti studenti se bavili na téma,že profesoři prostě jsou
absolutní páni,při zkouškách vyhazují podle nálady a vlastně není
objektivní kontrola úrovně znalostí studenta.Škola je snad pro
studenty a ne naopak !
Jaroslav Linhart
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 13. 10. 2005 18:34

Jaroslav Linhart: byl jsem na 5 středních školách a na většině je tam škola a studenti pro to, aby měli co dělat... tak proto jsem po těch školách tak cestoval.. nesnesl jsem, že mě zkrachovalí lidé (jinak se to v některých případech opravdu nazvat nedá) poučavali, jak se mám chovat, jak oblékat, co si mám myslet apod. Výjimkou nebylo ani komunistické agitování některých učitelů...("za komunistů jsme se stejně měli všichni líp, k čemu nám je, když můžeme cestovat, když nemáme za co".. výrok učitelky jazyka českého, která mi dávala 5 ze slohovek, kvůli tomu, že se jí nelíbilo, jaké jsem si zvolil téma)
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 13. 10. 2005 18:47

tak po tomto podzimu mohu zodpovedne prohlasit: Ti studenti se bavili na téma,že profesoři prostě jsou
absolutní páni,při zkouškách vyhazují podle nálady a vlastně není
objektivní kontrola úrovně znalostí studenta.Škola je snad pro
studenty a ne naopak ! JE PRAVDA... objektivni by mozna byly pisemne testy,ale ropzhodne ne ustni zkousky...Co zkousejici,to jina uroven pozadavku..
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 13. 10. 2005 18:50

vzhledem k tomu, ze se s mnoha profesory vidim poprve az na zkousce:-), tak se k tomuto tematu nemohu uplne objektivne vyjadrit...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Byte 13. 10. 2005 18:58

Ja stim souhlasim, ani ty pisemny nejsou moc objtektivni jejich obtiznost se meni podle jejich nalady, ale delaji to zejmena ty starsi profesori.
Byte
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaroslav Linhart 13. 10. 2005 19:02

Půjdu ještě dál,a snad se dám na chlast,jestli to je pravda.Nedalo
mi to a nezávazně jsem se jich ptal co následuje po opakování
zkoušky. :oboze Ti,co mají smůlu a kvůli jediné zkoušce musí opakovat ročník si musí vykoupit hotové zkoušky za 100 Kč kus,
tedy pokud byl pilný student,tak ho to stojí třeba i 800 Kč,to se
už vyplatí opakovat s méně hotovými zkouškami.Nojo,ale prý jich
na škole opakují stovky.No to si teda škola pěkně posílí rozpočet.
A jen tak,že vyhází studenty,třeba do rozpočtu nahrabou sumu
500 000 Kč.No to snad ne !Jenže ti studenti byli velice důvěryhodní.
Jaroslav Linhart
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Byte 13. 10. 2005 19:14

No tak stim jsem se nesetkal, to uz by byla trochu silna kava. A neverim tomu ani na jiny VS.
Byte
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kubakod 13. 10. 2005 19:24

No takhle uplne to neni. Kazdy predmet si student muze zapsat dvakrat. Takze, ve chvili, kdy neudela dost kreditu (nebo vsechny stezejni predmety), muze opakovat zadarmo.
Az kdyz neudela podruhe zapsany predmet, musi se nechat vyhodit ze skoly a znovu prijmout (investice cca 500 do prihlasky) a pak si uzna predmety, na ktere uz nechce chodit a na to konto ho vezmou treba rovnou do druhaku, tretaku apod. Uznani jedne polozky (ZK, KZ nebo Z) stoji ruzne podle skoly, na VSB je to 50,- nekde to muze byt 100.
Kazdopadne uz sem studoval dost dlouho a odchazim do praxe :-) Timto se omlouvam za to, ze Pauzu budu zanedbavat, teda spis uz se tu neukazu..
kubakod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod christian 13. 10. 2005 20:38

To kubakod: No to mas castecne pravdu. Treba na VS co chodim ja tak ti neuznaj pokud mas z predmetu za 3.

Jinak jsem se na skole setkal docela s objektivnim hodnocenim u zkousky..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 13. 10. 2005 20:45

tak ja pridam perlu z naseho systemu studia,ano?
pokud behem roku neco nestihnete udelat, tak opakujete rocnik. zkousky za 3 se neuznavaji,musi se opakovat. neexistuje opakovani pouze jednoho predmetu a pokracovani v dalsim rocniku-opakuje se cely rocnik. A na predmety,ktere jste nestihli udelat, mate zbyvajici pocet pokusu (tzn pokud jste vycerpali 2, v opakovacim rocniku uz mate pouze 3.,pred komisi).Dekanske,rektorske a podobne terminy neexistuji.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 13. 10. 2005 20:49

To iwigirl: Tak to mas hodne blby.. U nas to jde..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 13. 10. 2005 22:16

No než jsem šel na školu, tak jsem si přečetl studijní řád, protože se znám a nechtěl jsem narazit.
Ten úvodní přispěvek snad psali moji VŠ spolužáci? U nás to bylo stejné. Někteří profesoři jsou děsní. Kdybych byl já Rektor VŠ, tak si najmu pár tajných agentů "studentů". Ti budou mít za úkol chodit na zkoušky a pak poreferovat o jednotlivých profesorech. A ty největší podivíny bych nechal vyhodit.
Jenže bohužel profesoři nejsou vůbec kontrolování a pak to tak dopadá.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubakod 13. 10. 2005 23:03

iwigirl: To, ze v radu je, ze zkousky za tri se neuznavaji je jedna vec, mas to ale overeno v praxi? Ja nejake trojky uznaval (teda z jine skoly) a po osobni konzultaci s vedoucim prislusneho ustavu to vzdycky slo. Samozrejme skolni rad nezna pojem "dekansky termin", ale spousta ucitelu cloveku zkousku skrtne a smazne ze systemu, kdyz se mu nevyvede. Rikaji tomu cerny termin a nekdo jich da i vic.
Jinak za sebe musim rict, ze nejradeji sem mel vzdycky ustni zkousky. Nikdy se mi nestalo ze bych od ustni vyletel. Ovsem to jenom potvrzuje co rikate, ze objektivnost schazi, jinak bych letel jak spinave pradlo :-)
kubakod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 13. 10. 2005 23:19

kubaod: overeno to je napr. na 300 mych spoluzaku, kteri ted budou opakovat nebo opakovali rocnik a ty zkousky skutecne musi delat znovu...a neexistenci dekanskych terminu potvrdilo zase par znamych, kteri uz ted misto skoly nekde pracuji..
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 13. 10. 2005 23:22

iwigirl, a ty jsi na tom vlastne jak?
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků