Co si myslíte o snobech?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod iva 20. 8. 2005 17:28

Imponuji vam a chcete se taky tak chovat, nebo se uz tak chovate? Nebo je naopak nesnasite a vyhybate se jim?
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 20. 8. 2005 17:31

Naštěstí jsem nikoho takového na vlastni kůži nezažil.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 20. 8. 2005 18:43

Rád bych je zkritizoval, ale podle Thackerayho díla Kniha o snobech jsem snobem taky, takže budu radši zticha :).

Jinak mě snobové nevadí, nikoho tím neobtěžují. Jsou jen trochu k smíchu.
Narcissus
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 8. 2005 18:52

CO je to snob?
Já našel... snob - povrchní obdivovatel všeho módního

Tady by se dali skloubit dva témata.
Snob je pro mně člověk komplentě oblečený v Adidasu. Většinou takový člověk se chová jako snob. Adidas je pro mně kýč .-)
Stejně jako holka typu Barbie je taky asi snobem a kýčem zároveň.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 20. 8. 2005 18:54

Jsou mi vcelku fuk. Možná trochu k smíchu. Teď mě tak napadá, jestli náhodou tu a tam (aspoň někteří z nich) nejsou užiteční tím, že dají vydělat či utržit těm, u kterých nakupují zboží a služby.

BTW kdo přesně je snob? Není to něco jako lidský kýč?

Jak se snob projevuje? Podle čeho se pozná?
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 20. 8. 2005 19:27

Pár snobů znám, tak třeba: koupí si širokoúhlou velkou televizi, ale stejně se dívají v naprosté většině na obraz 4:3, takže je zdeformovaný, koupí si poloprofesionální video za 35000,- a používají jen play, stop a rec, koupí si špičkový telefon, ale použíjí jen volání, SMS a občas MMS. O 95% procentech funkcí nemají ponětí, hlavně, že to stálo dost peněz.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homomorfismus 20. 8. 2005 19:40

to imho ještě není snobství. třeba můj děda měl taky perfektní věci, který nikdy nevyužil a snob to vůbec nebyl - prostě chtěl mít kvalitní plody moderních technologií. možná naivita, ale ne snobství. aby z toho bylo snobství, museli by svoje "postavení" ještě dávat okatě najevo a nezapomenout taktně zdůraznit, že oni jsou ti na výši a při každé příležitosti ti připomenout, jaký jsi strašný máslo. protože snobovi jde o postavení pro postavení. snob, kterej se nemůže chlubit, kterej nemůže dávat najevo distinkci mezi sebou a podřadnou lůzou, se svíjí v ukrutných křečích. třeba zdaleka ne každej aristokrat je snob. on samotnej ten pojem je hodně subtilní a je potřeba s nim zacházet dost jemně.
homomorfismus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iva 20. 8. 2005 20:00

snobizmus, snobismus - povýšenectví, předstíraná vznešenost; nadutost

snob - povrchní obdivovatel všeho módního


je fakt, ze kazdy si pod slovem snob muze predstavovat neco jineho, tak tady jsem zkopirovala vysvetleni, ktere jsem nasla ve slovniku cizich slov
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paveld 20. 8. 2005 20:12

me zas tak nevadi, jen je spis nechapu a ani bych si s nima nerozumel.... i kdyz na jejich miste (myslim to ze bych mel tolik penez), je dost mozny ze plno z nas by se chovalo stejne.
BMW E30 316i -> BMW E36 320i :-)
paveld
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 20. 8. 2005 20:16

jj, o mě si lidi často myslej, že jsem snob, ale jestli opravdu jsem radši nechávám na nich samotných, nemám náladu jim to vyvracet :?
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 20. 8. 2005 20:23

a co je na snobství špatnýho ? někdo na to má a někdo ne toť vše ... samosebou ti co na to nemaj snoby většinou nejvíce nesnášej ale jakmile by se dostaly k velkejm prachum v tu ráno snobíci jak vyšitý :)

BTW: nevím ale snob snad nejde definovat :oboze
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 20. 8. 2005 20:27

Znam lidi, kteri maji penez,ze by s nima mohli topit a pritom to snobove nejsou. Me osobne snobove nevadi, ale pratelit bych s nimi nemohla, protoze jsou vetsinou myslenkove uplne nekde jinde..
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 8. 2005 20:33

V podstatě pro většinu lidí je snob ekvivalentem slova zbohatlík.
To je člověk který je strašně štastný že zbohatnul a rád dáva svůj úspěch na jevo ostatním méně úspěšným.
Je to pocit, že já jsem něco a ostatní v mém okolí jsou jen odpad, který mi nesahá ani po kotníky :-)

Já mám takový názor, že v dnešní době se nevyplatí svému okolí vmést svůj úspěch do tváře. Jakmile okolí zjistí že je někdo úspěšnější než ono okolí, tak mu začně zavídět a pomlouvat ho.
A teď je otázka jestli je horší onen snob, nebo je horší jeho okolí které si snoba vytvořilo svým chováním k němu .-)

// Snob je člověk, který si zapálí svůj kubánský doutník tisícikorunou.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homomorfismus 20. 8. 2005 20:48

// Snob je člověk, který si zapálí svůj kubánský doutník tisícikorunou.c/quote]

proč hned snob? to je imho člověk, kterej si dovede vychutnat to, že je těžce za vodou :D
homomorfismus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yarik 20. 8. 2005 20:51

iwigirl píše:Znam lidi, kteri maji penez,ze by s nima mohli topit a pritom to snobove nejsou. Me osobne snobove nevadi, ale pratelit bych s nimi nemohla, protoze jsou vetsinou myslenkove uplne nekde jinde..

Tak to je i můj názor Obrázek
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků