Levné cestování letadlem po Evropě

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Využíváte nebo budete využívat low-cost leteckou dopravu?
Využívám 1 %  4%  [ 1 ]
Zatím ne, ale začnu 8 %  33%  [ 8 ]
Nevyužívám 15 %  62%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 24

Odeslat příspěvekod Ivo M. 2. 8. 2005 11:52

Pohodlí letecké dopravy se v současné době nevyrovná prakticky nic. Pokud se navíc objeví společnost nabízející letenky pocelé Evropě za vynikající ceny, je další důvod k zamšlení. České dráhy se proto rozhodly spolupracovat s jedním z low-cost dopravců a nabídnout svým klientům pohodlí letecké dopravy. Více informací najdete v tomto článku.

Využíváte a preferujete low-cost dopravu před ostatními typy cestování? Využili byste nabídky obousměrné letenky za 100 EUR spíše než dopravy vlastním autem?
Ivo M.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 2. 8. 2005 15:36

No ona cena letenky neni vsechno. K tomu je potreba pripocist letistni poplatky (a spoustu dalsich poplatku za buhvico), cestu z letiste (nejspis taxi), cestovani v miste ....
Na prvni pohled to vypada strasne vyhodne ale ve skutecnosti uz to nemusi byt az tak pravda. Na druhou stranu autem to taky vyjde casto pekne draho. Jevi se mi to tak, ze kratsi vzdalenosti spis autem, delsi budou vyhodnejsi letadlem ovsem s tim, ze clovek ma na miste omezene moznosti nebo tam utrati nakonec vic nez usetril na ceste letadlem.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iva 2. 8. 2005 20:30

Jet vlakem Praha-Berlin,potom letet letadlem Berlin-Londyn /Stansted, anebo Gatwick, na Heathrow tyhle nizkorozpoctove spolecnosti letaji minimalne/ a nakonec se dopravovat autobusem Stansted-Gatwick - centrum Londyna, tak to nevim, jestli bych neco usetrila financne,nebo i casove a nervove bych to uz nezvladla vubec....
Jeste jsem nikdy easy-jet neletela, ale v pripade toho Londyna jsem o tom vazne uvazovala, jenze me odradilo, ze bych pristala nekde za Londynem a slozite se dopravovala busem do centra /autobusy jsou tam drahe/, takze zvitezila British airways a letiste Heathrow. Nezkoumala jsem, o kolik me to vyslo draz. Proste pro letani po Evrope se absolutne nevyplati se kodrcat vlakem do Berlina. Vlastnim autem cestuju jen po sousednich statech.
Pokud by ceny letenek pro mimoevropske destinace byly hodne financne zajimave, tak si myslim, ze hodne lidi by cestu vlakem do Berlina podstoupilo...
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigdoc 2. 8. 2005 22:15

Nákladům na dopravu na letiště a z letiště se nevyhneš u drahých letenek, tj. není to otázka "drahá vs levná letenka". Jen Londýn je případ, kdy levní letenkáři létají na vzdálenější letiště, u jiných evropských měst je téměř vždy jen jedno letiště, tam létají drazí i levní.

Heathrow je sice poměrně blízko centra, ale jestli se nepletu, tak rychlovlak, který se dá jako jediný použít na dopravu do centra, stojí asi 20 liber (už si to nepamatuju, bylo to loni). To taky není málo, srovnatelné s dopravou ze Standstedu nebo Gatwicku, je to ale rychlé.
bigdoc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 2. 8. 2005 22:15

Jo mimo evropu by to nemelo konkurenci. Ovsem vsechny spolecnosti by mely uvadet skutecnou cenu. Ne samotnou cenu letenky bez dalsich poplatku. Takhle je to strasne zavadejici a zjistit skutecnou cenu je casto nadlidsky ukol.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kodl 6. 11. 2005 15:25

low-cost se nevyplati! Cena je sice levnejsi, ale nedostanete najist, napit, nic... A nevim jak je to mozny, ale ve vysledne cene jsem se dostal nad British Arways. Maji mnohem vic "poplatku"
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 6. 11. 2005 16:17

jsou jeste smartwings :) tim lital jeden znamy do italie a z5

Ale bacha cena letenky neni vse nektere spolecnosti davaji jen cenu letenky ale ne uz letistnich poplatku a podobne Nekdy to muze byt vyrazne navyseni
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník

Odeslat příspěvekod iwigirl 6. 11. 2005 16:42

IcemanCZ: mylim se, nebo to same rekl Fido?

jinak co se tyce ceny 100 , ktera je v 1.prispevku, vyuzila bych ji,pokud by byla konecna. I bych strpela nepohodli behem cesty.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod a 6. 11. 2005 16:43

konecna rozhodne nieje
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zamis 6. 11. 2005 18:18

urcite si dovedu predstavit, ze bych timto zpusobem cestoval po evrope. je to mnohem rychlejsi nez autem, nebo busem. a myslim, ze cena i ze vsema poplatkama je porad nizsi nez jet nekam dal autem (autobusem bych nikdy nejel). zkuste si treba spocitat na kolik vas prijde cesta autem treba do londyna? nehlede na to ze tam pojedete asi tak dva dny. a to ze nedostanu behem letu najist? snad nepoletim 10 hodin abych tam umrel hlady :mrgreen:
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod 2Pix 6. 11. 2005 19:07

letadlem ? .. to mne nebere - byl sem letecky PHA-Moskva (tam) a nic moc .. pak sem to jel vlakem (Vltava - zpatky) a bylo to o moc zajimavejsi ... ted se chystam na leto autem :-) ...

ja radsi vsude po zemi - ne z obavy z letadel a tak, ale proste si to neuziju, samozrejme, pokud by to bylo pracovne, tak proc ne ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod kodl 8. 11. 2005 23:32

zamis: Ale kdyz letis 14 pres atlantik, tak se to jidlo vcelku hodi... A uz i tam litaj spolecnosti, ktery te nedaj najist a napit. teda daji, ale za nehorazne penize...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník