Vadí vám reklama v TV?

Česká televize, TV Nova, kabelovky a ostatní

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 3. 6. 2005 22:48

Díváte se ještě na televizi? (zprávy neberu v potaz)
Já se na ni přestal dívat v okamžiku kdy začali být reklamy delší než 3 minuty a pouštěli je ve filmech více než jendou.
Ty reklamy mně tam fakt štvou. Dvě minuty beru, člověk si stihne odskočit a doplnit zásoby brambůrek, ale co mám proboha dělat 6 minut? Čekám a čekám, reklama pořád běží. Nejhorší je, že dávají reklamy všude ve stejnou dobu. Člověk to kvůli reklamě přepne na jiný kanál a v tom okamžiku sleduje další reklamu. Stává se že jsou reklamy na všech TV ve stejnou dobu! Pro mně je to noční můra.
Občas sleduju nějaký zajímavý seriál, ale jnak TV vůbec nezapínám.
A co vy a reklamy?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 3. 6. 2005 22:53

Pokud sledujete film na České televizi, tak jste tohoto ušetřen. Problém je v tom, že právě z reklamy televize žije. Stejně, jako si spousty lidí stěžují na mnoho reklam například v Mobilitách, tak i v televizi je to právě reklama, která danou komerční televizi živí.
T-Mobile CZ
Ivo M.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 3. 6. 2005 22:53

Nenávidím reklamy.
Když je v televizi reklama, okamžitě vypínám zvuk.

Jedinou vyjímku tvořil Telebazar.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 3. 6. 2005 22:56

vite ale co je dobre, sice to sem moc nepatri, ale myvalice mi to pripomenula tim vypnutim zvuku, kdyz je v televizi nejaka debata, nejlepe politicka, tak na tv ztlumit zvuk a pustit si radio nebo nejako pisnicku, kdyz ty slova pasuji, tak to je nekdy opravdu sranda.. :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 3. 6. 2005 22:59

Ivo M. píše:v televizi je to právě reklama, která danou komerční televizi živí.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 3. 6. 2005 23:08

ES0 píše:kdyz je v televizi nejaka debata, nejlepe politicka, tak na tv ztlumit zvuk a pustit si radio nebo nejako pisnicku,

Díky ESO. Připomněls mi moje dětství. Tohle jsme občas dělali s tátou a mohli jsme se umlátit smíchy. Říkali jsme si, že dabing není žádné umění...
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_Novak 3. 6. 2005 23:43

To je na dělší povídání.

I. Nevadí mi, je-li např. uprostřed filmu. To jsem naopak rád, že tam je. V průběhu té reklamy si mohu například zajít pro občerstvení, nebo něco důležitého vyřídit.

avšak

Je li reklama příliš často za sebou (tak čtvrt hodinky) - typický příklad jsou Televizní noviny - reklama - Sport, Počasí - reklama - Primetime pořad - tak to mi vadí.

Když už jsem z nějakého důvodu se na reklamu "nucen" dívat, nevadějí mi reklamy zábavné, vtipné a originální (např. Oskar...) ale vadí mi reklamy typu "Zašli jsme se podívat je Štrosmajerom, kteří mají pračku již 10 let... jéjej vodní kámen. A co teď? ... Jenom náš výrobek vyčistí prádlo dokonale".

Když to vezmu z pohledu "útoku na psychiku", tak mě vadí reklamy, které podvádějí, nebo jiným způsobem "oblbují" lidi (ale to vadí asi všem :) ) - známé jsou například reklamy na úvěry...
Petr_Novak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 3. 6. 2005 23:45

Ja na tv absolutne nekoukam takze me reklama nevadi :)ani nevim ze doma mame tv ;)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 4. 6. 2005 12:38

Nechápu proč jsou ty reklamy tak nahlas! Dokonce jsem v časopise Praktická elektronika četl článek / zapojení, jak potlačit hlasitost při reklamách. Zapojení bylo na tom principu, že to hotové zapojení detekovalo asi nějaký jiný režim (?, už si to nepamatuji), než je třeba při filmech.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 4. 6. 2005 13:22

mbing píše:Nechápu proč jsou ty reklamy tak kb]nahlas[/b]!

Tak to už jsme nejmíň dva.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 4. 6. 2005 15:34

myvalice: telebazar ? no ty reklamy i tam spis otravovali :)..
jinak me reklamy docela stvou no, ale co se da delat kdyz z nich ta televize zije..
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 4. 6. 2005 15:38

tOplOaDer píše:myvalice: telebazar ? no ty reklamy i tam spis otravovali :)..

Tebe otravovaly vtipné zahraniční reklamy? Mne ne. Ale ty české, které se mezi ně přimíchaly - tak ty ano.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 4. 6. 2005 16:28

Vadí, ale chápu jejich nutnost. Jsem rád, že to tu není jako v USA.
Podívejte se na seriál 24 hodin: tady je k reklamě využitá asi jen každá třetí nebo čtvrtá pauza, ale ve skutečnosti každý skok v čase znamená jednu původní reklamu. Když se na to zaměříte, tak zjistíte, že originál neobsahuje víc než 5 - 6 minut souvislého děje bez reklam. To je teprv nářez!
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 4. 6. 2005 16:30

nesledujem tv
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lemur 4. 6. 2005 19:57

Myvalice píše:Když je v televizi reklama, okamžitě vypínám zvuk.
v/quote]


Delam presne to same. Ale reklamy maji i vyhodu, ze si clovek muze dojit na zachod, pro piti, pro jidlo, kouknout, jestli se na uz na pocitaci zakodoval nagrabovany film/vypalilo se nebo verifikovalo medium/vyleptal se plosnak/vytvrdilo se lepidlo atd.

V Nemecku pred nedavnem nejaka firma inzerovala pristroj, ktery eliminuje reklamu (presny princip nevim), vzbudil tehdy docela zivou debatu, ale od te doby jsem o nem neslysel. Ale pokud se zvysi pomer reklamy vuci zbytku programu, nejspis si neco takoveho udelam sam (nejaka sunka s TV tunerem + analyza obrazu - detekce zmizeni loga + odpojeni signalu/prepnuti na jiny program/pusteni zaznamu hrajicich si kotatek :-) ...). Druha moznost je program nahravat a pak reklamu preskakovat, navic to ma vyhodu, ze si jde udelat prestavku kdykoliv.
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků