Trest smrti

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 23. 5. 2005 13:06

ale i u doživotně odsouzených věžňů je zde stále možnost podmínečného prospuštění po nějakých 25 letech. Rpzhodně jsem pro trest smrti, už jenom proto, že by stát ušetřil
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 26. 5. 2005 15:28

Trest smrti podle mne barbarsky, a ma smysl leda v dobe valky, kdy neni na soudy cas. Zlocince to neodradi, to je overene. A argumen o tom, ze je to levneji - to rovnou muzeme hazet postinene deti ze skaly (jako ve Sparte) nebo nechat stare lidi zmrznout (to pry delali Eskimaci).

Chce to jen vylepsit soucasne metody, napr. scitat tresty. Dozivoti jako instituce neni treba. Kdyz nekdo udela neco opravdu strasne srasneho, dostane treba 700 let. Muze byt propusen nejmene po polovone trestu, ale vzhledem k delce je to velmi vysoce nepravdepodbne. Nebo pouzit moderni techniku - vzdit vetsina veznic je jen lepsi verze tech stredobveky, jen maji elektriku, splachovaci zachod a obcas nejake ty kamery.

Dnes prece neni problem zajistit, aby byla v kazdem okamziku znama poloha vsech veznu pomoci napr RFID. Nebo neco na zpusob obojku z filmu Obojek - Amerciane uz nejakou dobu pouzivaji vysilac na noze na monitoring lidi s domacim vezenim.

Klidne si dokazu predstavit, ze obzvlast nebezpecnym veznum daji do tela nejake zarizeni, ktere bude pokytovan nejen telemetrii, ale pri prekroceni perimetru veznice zapusobi tak, ze vezen nebude moct utect (napr. da mu silnou davku anestetika, takze dozorci nebudou mit problem najit ho a v odnest ho v bezvedomi zpatky do cely).
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 27. 5. 2005 17:53

Koby píše: TO je základ proto, proč kriminalita stoupá podle mě. Naprat jim pořádný tresty a bylo byb/quote]

Kriminalita stoupá? Stoupají tr. činy, za které by připadal trest smrti (vraždy kupř)? Kde k tomu máš údaje? Zkus si prosím nevymýšlet, podkládej své argumenty fakty.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 12. 6. 2006 12:01

Mě se zdá že třeba pro bezdomovce je lepší když půjde a zabije pár lidí ... a tím získá na doživotí: UBYTOVÁNÍ + 3-KRÁT D. JÍDLO + TELEVIZE + HŘIŠTĚ A POSILOVNA ... a už se nemusí starat :?
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scater 12. 6. 2006 12:23

já bych hlavně zavedl aby se doživotní trest nedal zrušit.
Pár let bude sekat dobrotu, nikdo si nezvpomeně že před 5ti lety zabil 2 lidi a pustí ho na podmínku.
Dál aby si na sebe vězni vydělávali.Např. pomáhali v kuchyni, dělali nějaký záslužný práce, a když nic dělat nebude jen tak se poflakovat, nedostane najíst.
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 12. 6. 2006 13:21

Ja bych byl pro zavedeni, ale vina by musela byt podlozena 100% dukazy, protoze gta nase justice je obcas docela strasna... Jinak s temi plusy souhlasim s tOplOaDer.
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 12. 6. 2006 14:02

Když si vezmu, že tu není málo stoupenců různých krajních směrů, překvapuje mě, že tu nikdo nenavrhl jakousi moderní obdobu pracovních táborů. Jinak jsem proti trestu smrti.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod botepidemic 12. 6. 2006 15:44

pro trest smrti nejsem, ale dal bych dozivotni tresty, ale ne jako tady u nas, kde vezen ma televizi, pocitac (bydlim kousek od veznice, kde vezni maji pristup na internet na vzdelavani....) atd., udelal bych neco podobnyho jako maj v Asii, tresty pohybujici se okolo 50ti let nejsou vyjimkou a vezen je stravi pekne na 2 metrech ctverecnich (a i to je mozna moc) ve spolecne cele...... rek bych, ze pak by si lidi rozmysleli jak nalozej se svym zivotem.. nedavno o tom bezel peknej dokument

na zacatku jsem psal dozivotni, ale ono to vyjde na stejno....
botepidemic
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 6. 2006 15:48

mae-geri: a to je právě ten problém. Neexistují 100% důkazy. Nikdy neexistovaly a existovat nebudou
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 12. 6. 2006 15:49

proti. ma to sve velke nevyhody kdyz tu vidim jak se v tomhle state jak na bezicim pase odsuzujou i nevinny.

botepidemic: Nepises nam tak nahodou odtamtud? :mrgreen:
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 12. 6. 2006 16:34

Jsem proti.Víc není co dodat.A to i v tom případě,že by někdo zabil mé dítě. Pak je to jen má pomsta,né trest. Ale to bych si zařídil sám.
Petr.kkk
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JRD 12. 6. 2006 16:53

Trest smrti ne justičních omylů je příliš mnoho. Nucené práce považuji za dobré. Občas bych rád sekání rukou zlodějům ale kdo je pak bude živit.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 12. 6. 2006 16:58

Trest smrti je pomsta. Ale pomsta je osobní věc. Ne věc státu,který na nás mimochodem sere.
Petr.kkk
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mae-geri 12. 6. 2006 17:09

No, ty pracovni tabory jsou taky dobry napad, ale jde to obejit, utect...
Sice justicnich omylu je dost, ale myslim, ze nektere pripady jsou tak jiste, ze trest smrti klidne mohl byt...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 12. 6. 2006 17:49

mae-geri píše:No, ty pracovni tabory jsou taky dobry napad, ale jde to obejit, utect...
Sice justicnich omylu je dost, ale myslim, ze nektere pripady jsou tak jiste, ze trest smrti klidne mohl byt...
Jen ,aby se Tě jednou netýkal :mrgreen:
Petr.kkk
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků