Kniha nebo kino?

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod honzis 23. 5. 2005 11:20

Jistě si pamatujete na nedávné (a budoucí) kinohity Harry Potter a Pán prstenů. Přečtete si nejdříve knihu, než na příběh zajdete do kina nebo do kina chodíte právě proto, abyste nemuseli louskat ty stovky stránek textu?
honzis

Odeslat příspěvekod jon 23. 5. 2005 11:21

Ačkoliv mají tyto příběhy cosi do sebe, kniha je prostě originál. Je super, když čteš knihu, představuješ si, jak by to všechno mohlo vypadat a pak to vidíš v kině a srovnáváš se svými představami - to mě vždycky bavilo :wink:
jon

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 23. 5. 2005 12:53

Nejdřív knížku, i když Pán prstenů je zfilmovanej dokonale
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 23. 5. 2005 13:48

Ja jdu nejdriv do kina pak si prectu knizku protoze v knizce je toho daleko vic nez ve filmu a pak bych byl zklamanej, ze to co jsem cetl nebylo ve filmu.
fales
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 24. 5. 2005 00:30

Knizku ne.. opravdu ne :)...
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sometimes 25. 5. 2005 15:18

Já to nemám takhle určený, k filmu mě občas přivede knížka a ke knížce shlédnutý film. Filmy podle knížek ale nikdy nedosáhnou jejich kvality. Pán prstenů (nebo Kmotr) je dobrý příklad-film vynikající, ale knížce se zdaleka nevyrovná. Knížka je v 99% bohatší na informace, jsou tam propracovanější charaktery postav, na všechno je více času. Tohle neberte jako kritiku filmů, ty jen nikdy nemůžou být tak dobrý jako knížka. A že ji trvá přečíst dýl, vidím spíš jako výhodu - delší požitek :D
sometimes

Odeslat příspěvekod bigdoc 27. 5. 2005 13:55

Skoro vždy se snažím o knížku, a snad ještě nikdy se nestalo, že bych při současné existenci filmové verze knihy nepovažoval knihu za to, co mě dalo lepší zážitek. Platí to i o Pánovi Prstenů, o Harry Potterovi ani nemluvě - tam se do filmu z půvabu knihy nepodařilo moc přenést.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 27. 5. 2005 15:51

bigdoc píše:...o Harry Potterovi ani nemluvě - tam se do filmu z půvabu knihy nepodařilo moc přenést.
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 31. 5. 2005 22:11

No trailer dalšího dílu Harryho Pottera už jsem viděl a už se těším :)
Podle mě je lepší přečíst si knihu a ot právě z důvodu, který je uvedl Jon. Pokud čtete knihu, vidíte příběh před sebou, můžete zapojit fantazii, idealizovat si jej. Když pak na něj zajdete do kina, můžete jej srovnat s představami jiného člověka - autora filmu. Musím říct, že mám asi bujnou fantazii - většinou byly moje příběhy (z mého hlediska) lepší.
Ivo M.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 31. 5. 2005 22:19

já si spíše myslím, že buď kino nebo knihu, najednou mě to vždy zklamalo, např. v LOTRu jsem ve filmu viděl jen jednu scénu přesně tak jak jsem si ji po přečtení knihy představoval...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 31. 5. 2005 22:29

No, to je právě riziko filmování literárních děl. Autor se jen málokdy trefí do vkusu diváka přesně tak, jak on si to představuje, když knihu čte. To je riziko. V případě LOTRů a Harry Potterů však jde o natolik poutavé příběhy, že asi ani tento fakt lidi neodrazuje.
Ivo M.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirk4 5. 9. 2005 15:48

Právě že čtu knihy - vím oc tím vlastně JKR myslela, ve filmu je to trochu jinak, tím ale neříkám že bych je neviděl nebo že jsou blbý :-) Film je pro mně takový doplněk :D
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Nadšenec

Odeslat příspěvekod schm20 5. 9. 2005 20:03

Kniha.

big.alda: Caps lock je out...
schm20
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 5. 9. 2005 20:18

Právě - ve filmu toho docela dost zamlčí, ale na druhou stranu se tam člověk může dozvědět i něco, co v knížkách není výslovně řečeno
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 5. 9. 2005 20:19

Nejdřív kniha, pak možná film.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků