Jaký je váš oblíbený spisovatel?

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 20. 5. 2005 21:16

Můj je Vojtěch Steklač. Má fakt líbivé knížky (sice vesměs pro děcka kolem 13 let, ale já jsem děcko, tak co :D ), u kterých se nenudím. Nebo J. K. Rowling je dobrá (HP je HP). A Jaroslav Foglar je klasik.

Jinak se přiznám, že už moc nečtu (vlastně já jsem nikdy moc nečetl).
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Sweet 20. 5. 2005 23:07

Steklače jsem měl také rád - špičkový byl třeba Žlutý Robert (teď doufám, že se ta kniha takhle jmenovala). No a potom samozřejmě Bořík a spol.

Teď mám hodně rád Forsytha. Je to taková nenáročná četba, nad kterou není třeba moc přemýšlet, vtáhne do děje. Mám všechny jeho knihy, co zde vyšly, nejlepší je ale stejně Šakal. Skvělý je i film, i když samozřejmě jen původní verze, ne ta pozdější zpotvořenina s Willisem a Gerem.
Sweet

Odeslat příspěvekod banny °_° 21. 5. 2005 19:12

Tak Foglar ;), J.K.Rowling a J. Verne
banny °_°

Odeslat příspěvekod Asspenn 21. 5. 2005 19:23

Forsytha taky smím, ale numero uno je Tom Clancy.

Sweet: myslíš původního Šakala s E. Foxem? Jó, to je klasika ...
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sweet 21. 5. 2005 19:30

Clancy je na mě už takový moc ukecaný a dlouho mu trvá, než se něco stane - zvlášť u posledních knih, na začátku to ještě šlo.

Myslím právě tohoto Šakala - s plánovaným atentátech na Charlese de Gaulla.
Sweet

Odeslat příspěvekod Asspenn 22. 5. 2005 09:51

Sweet:

U celé základní řady s Ryanem mi to vůbec nevadí, rochním se v tom. Ale sada Operační centrum atd. napsaná spolu s Piecznikem už je slaboučká. Jen se divím, že se toho ještě nikdo nechytil jako ságy a jsou za tím jen - pokud se nepletu - tři celovečerní filmy. A Fordovi to sedí líp než Indiana Jones, jen Defoe jako Clark nějak nevím....
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 22. 5. 2005 19:09

Sweet píše:Steklače jsem měl také rád - špičkový byl třeba Žlutý Robert (teď doufám, že se ta kniha takhle jmenovala). No a potom samozřejmě Bořík a spol.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jony 22. 5. 2005 21:41

to Sweet a ConPower: vite o tom, ze existuje i druhy dil, ktery se jmenuje Bily Robert.
Jony
Sherlock Nožička 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zamilovaná 23. 5. 2005 05:58

momentálně Paolo Coelho
Zamilovaná
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 23. 5. 2005 09:08

Mí oblíbení autoři jsou Tom Clancy, Arthur C. Clark, Dick Francis, J. Forsyth a na prvních místech J.K.Rowling a J.R.R.Tolkien
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 23. 5. 2005 17:31

2 Jony: O tom nevím, fakt existuje? Neděláš si srandu?
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod huncut 23. 5. 2005 18:06

Tak to ja mam zase rad knihy Carda, Heinleina, Asimova...v uvedenem poradi.
huncut
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misacek 23. 6. 2005 21:16

Docela Lenka Lanczová, jinak já taky moc nečtu a nikdy jsem moc nečetla:/
misacek
Čtenář

Odeslat příspěvekod ES0 23. 6. 2005 22:57

no, zebych mel oblibeneho spisovatele(rozumej-hltat knihu drive nez vysla), to se rict neda, spise si od urciteho zanru prectu klidne vse...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 24. 6. 2005 01:26

Žlutého roberta a Bílého Roberta jsem četl dvakrát, ale když jsem to zkoušel před nějakými šesti lety zas, už mě to moc nenadchlo. Foglar - taky bejvávalo. Edudant a Francimor byl taky fajn, fantastický byl Goscinny René - Mikulášovy patálie a Mikulášovy prázdniny (to bych měl někde splašit a zkusit to po čtrnácti letech zase přečíst),


Z jiného soudku - Dückfeld - stíhačova stopa, Gabresky - život stíhače, Piere Clostermann, Douglas Bader, Zacharov, Rudolf Nowotny, Steinhoff, Václav Vašek, Fokkera, Ernsta Udeta a habakuk jiných z vydavatelství Svět křídel - toho jsem přechroupal dva dou až čtyřsetstránkové kusy za týden, když jsem bydlel na privecu bez komplu a jezdil domů vlakem.

Teď A. C. Clarke, Stanislaw Lem, teď jsem si půjčil dva O. Neffy, taky dva :lol: Adamse :lol: (víc Douglasů se u nás v knihovně bohužel neválí), J. M. Troska, Čapkova Továrna na absolutno se mi taky celkem dobře četla. Verne, Haškovy povídky jsem taky chroupal, když jsem na to narazil, dobře se čte i Ringo Čech (i když se v posledních letech chová jak ...), Švandrlíkovi Kefalíni jsou taky hodně čtiví..

Těžko říct.. je jich hodně, mění se to s věkem a náladou. Někdo fláká kusy vynikající s kusy nudnými, nejlepšího nevyberu.

A nebo jo, Douglas Adams
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků