Cristinne ... 1000 a jedna stránka překvapení

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2017 12:25

No, ok. Už nebudu psát. Jen mě překvapila délka studia. Zdá se mně, že už je to moře let, co jsi tu byla a ještě víc, cos psala, že studuješ dvě školy.

Bohužel znám několik "věčných" studentů, kteří již mají dva a více titulů, ovšem pro běžný život jsou příliš velkými vědátory. Samozřejmě chápu, že Ty jako žena a osoba další, můžeš být odlišná, než 1000 dalších lidí. Nicméně jak plyne z Tvé reakce, nejsem zřejmě sám, kdo něco podobného zmínil, byť já to udělal ze zcela jiných důvodů, než lidé, kteří Tě osobně znají.

Je škoda, že Slon je v Praze, jistě by šel. Já, jak sama vidíš, nejsem gentleman, a navíc neumím řadu věcí...kromě jiného třeba tancovat. Taky jsem nudný společník, a když humor, pak jedině nevhodně obhroublý.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2017 14:38

suk s Tebou půjde :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 17. 2. 2017 14:39

Nepude.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2017 17:54

Stydlín?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crisstine 18. 2. 2017 20:36

Dobrý, doprovod je na světě ;-)

Joo, je to věčnost, taky jsem za tu věčnost už jednu z těch škol dodělala a došla v ní do druháku doktorátu. Ta druhá trvá pět let, protože z nějakýho historickýho důvodu nemá bakalářskej stupeň. A do toho ji mám už podruhý přerušenou, abych právě stíhala i něco jinýho než jen studovat...
Tyhle pitomý poznámky právě nechodí od lidí, kteří mě znají, ale jsou skoro automatickou reakcí lidí, kteří o tom nic nevědí.
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
crisstine
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 19. 2. 2017 07:15

Nedá se říci, že by absolvent byl neschopný, bohužel se setkávám s mnoha případy, kdy absolvent po dokončení školy vstřebal všechnu moudrost a sebevědomí světa a podle toho to taky vypadá. Zkušenosti žádné(což se dá pochopit), vystupování tristní a naprostý nedostatek pokory a sebereflexe(vzhledem ke zkušenostem). Bohužel, když je kloudná řeč s jedním z 5 absolventů, rádo to svádí k paušalizaci.
Proto je naprosto logické, že tyhle kecy neuslyšíš od známých... Ať už proto, že tě znají, nebo proto, že jsou taktní. :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 2. 2017 20:47

Napsal jsi to pěkně a myslím si, že už jsme se o tom jednou dokonce bavili. Mám - bohužel - stejnou zkušenost, jen ten poměr je trochu jiný. Řekl bych tak 1 ze 100 pro kloudnou řeč.

Já jsem psal o trochu něčem jiném. Jsou lidé, kteří se tak moc zaměří na studium, až jsou prostě skutečnými vědátory i v běžném životě. Jsou schopni si dělat křivky a grafy i na nákup rohlíků... když to přeženu. Běžné věci nejsou schopni běžně řešit.

Jen bych řekl, že závěrečná věta neodpovídá mnou vídané realitě. Rodina a známí velmi často mohou vést tyto „kecy“, protože ne vždy musejí být nadbytečnými diplomati.

crisstine evidentně má přišlápnutý malíček, protože se po akci již neukázala :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crisstine 22. 2. 2017 11:06

Jestli mluvíš o plesu, tak ten teprve bude.
Jestli mluvíš o téhle diskuzi, mám trochu křeč no.

Já rozhodně netvrdím, že jsou všichni absolventi ukázkoví zaměstnanci. Znám samozřejmě i řadu těch, co jsou na škole, protože prolejzat není někdy zas tak složitý a zdá se jim to jako přijatelnější způsob existence než práce a samostatný život. Znám i kvanta těch přemoudřelých, bez zkušeností, kteří jsou na přesdržku. Znám vědce duší i tělem. A znám i spousty těch, kteří při škole pracují, mají dobré nápady a chovají se rozumě.

Chápu generační propast. Chápu znechucení ze špatných zkušeností a vím, že bez určité míry paušalizace normální člověk nemůže existovat. Ale on i slušnýho a schopnýho absolventa může tenhle apriori paušálně negativní přístup zaměstnavatelů a kolegů znechutit.

Toliko k obecné rovině. Ale celou tuhle diskuzi spustila MgX-ova poznámka mířená na mě. Tak já vám za sebe říkám, že s podobnýma názorama jsem musela bojovat při každý práci (s výjimkou jednoho jediného šéfa). A je to fakt unavující, když je úplně jedno, že máte třeba v 25 za sebou při těch 2 školách slušnou zásobu zkušeností a prokazatelných výsledků. Protože žádnej z nich není zrovna těmhle lidem dost dobrej, resp. je vlastně ani nezajímá, protože oni vidí váš věk, studium a svoje dřívější zkušenosti. A když pokaždý znova musíte X týdnů dokazovat, že zrovna tady nejste ani omylem, ani náhodou, ani kvůli tomu, že jste hezká holka, nebo nějakýmu jinýmu pochybnýmu důvodu. A když i tohle nějak překonáte, najde se pro změnu nějakej blbec, kterej si teda musí kopnout aspoň do vašeho osobního života, o kterým ví samozřejmě kulový.

Abych to uzavřela. Přiznávám, že tohle je prostě moje citlivý místo. Že při nejlepší vůli, snaze o pochopení druhý strany a fakt velkýmu úsilí v sebeovládání se nedokážu nenaštvat a - i když mě tyhle diskuze vlastně hrozně unavujou - takový hloupý poznámky mířený na mě prostě přejít.

Myslím, že jsem tímhle řekla víc, než dost, takže tuhle část diskuze opouštím a vrátím se, až se tu bude řešit něco jiného, idálně natolik konkrétního, abychom nemuseli příliš paušalizovat.
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
crisstine
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 2. 2017 19:56

Ano, psal jsem o plesu.

Mé radostné plesání nad Tvým návratem se zvrtlo do podoby, kterou jsem absolutně nebyl schopen odhadnout a už vůbec ji chtít. Nicméně - stalo se... a co se stalo, již změnit nelze. Mohu se znovu omluvit, byť, když se nad tím tak zamyslím, nemám proč. Nechtěl jsem Tě ranit, avšak paradoxně jsem Tě trefil rovnou „na komoru“, a z hlediska jakési obecné lidské psychologie, mohu přemítat nad tím, proč se tak stalo a proč je Tvá reakce poměrně impulzivní. Neudělám to. Mohl jsem napsat vše do jen do SZ, ale to by mně přišlo trochu málo.

Měl jsem - tak trochu - bláznivou radost, že jsi opět zavítala a tak jsem k Tobě v žertu promluvil, takříkajíc... jako ke kamarádce. V žertu, kdy jsem čekal humornou „odvetu“, která popíchne a rozesměje zase mě, ale také ostatní, kteří to zde čtou. Nepovedlo se. Stárnu, stárnou všichni. Někdo se nemění, zůstává stejný, jiný prochází přeměnami, vpravdě dramatickými. Co s tím? Nic - to je život. Můj život je výrazně odlišný od Toho Tvého. K řešení mi předkládá, bohužel, daleko horší věci, než písemnou věc, která se mně, byť to tak být nemělo, dotkne.

Krátkodobá křeč povolí, nadechneš se a jdeš dál. Horší je, když se vlivem okolností dostaneš do křeči dlouhodobé.

Užij si ples, užívej život.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 23. 2. 2017 13:34

No, když to tak čtu, myslím, že bychom se tu neměli brát tak vážně. Dříve tu byly i ostřejší slovní přestřelky a všichni jsme věděli, že je to z legrace. Vyjma exotů tu nikdo nebyl ublížený ani ukřivděný. Proto jsem sem tak rád chodil.

Generační propast... no asi jo. 33 proti 25. Nastal čas si přiznat, že jsem prostě starej kmet. No country for old men. :mrgreen:
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2017 17:08

33 hmmm, taky si matně vzpomínám, že jsem kdysi podobnou číslovku potkal :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 25. 2. 2017 14:20

Tak s takovou se nedostaneme ani na 800.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 2. 2017 21:30

To máš pravdu, ale zase jsme trochu poposkočili. Hele - představ si, že jsme na 1000 a jedné k tomu... co bude dál? Konec pauzy? :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 26. 2. 2017 20:48

No ale teď budeme muset počkat, než se Kikča smiluje. A to bude zase na 2 roky.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 26. 2. 2017 22:17

Timhle tempem si myslim, ze skonci driv pauza.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků