Orwell 1984

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zecharia 21. 8. 2011 01:23

trent píše:Hmm, je zvláštní, že jeho téměř nejznámější kniha není na pultech. Zato Farma zvířat je hned několikrát.


Je to jako v tom vtipu: Chlapik prijde do knihkupectvi a zada knihu, kterou nemuze nalezt. Prodavajici mu rika: Ano, tu knihu mame, ale vam ji neprodame ^^
VY PAK MOC CTETE, MOC VITE A PAK DO VSEHO MOC KECATE :twisted:
Zecharia
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marty89 23. 8. 2011 12:21

Jsem si fakt nemyslel, že bude takový problém sehnat 1984 v češtině, ale je to opravdu tak. Nejblíž jsem našel slovenský překlad: http://www.knihkup.cz/kniha/1984-9788080854539.html
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dukem 3. 12. 2011 17:46

kdyby někdo ještě hledal, dá se sehnat na aukru pár kousků... jinak děs běs, pořádné knihy dneska nikdo nevydává, Malevil jsem taky nikde nenašel...
dukem
Čtenář

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 12. 2011 19:19

Tady tu knížku jsem vyřešil ebookem. Četl jsem ji na mobilu v práci. Jsem to ale barbar :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 5. 12. 2011 15:03

Já měl 1984 z knihovny a byl to už takový salát :D Jinak tak klidně čtu na iPadu, nedělá mi to problém. Kdybych byl ale náruživý čtenář, tak si koupím Kindle.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PD 12. 4. 2012 23:11

Nevim jestli je to aktuální, ale v levných knihách jsem to koupil dost levně a ještě k tomu bylo CD s namluvenou knihou v MP3. Prostě luxus.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 11. 3. 2013 10:52

Doporučuji i výborný film podle té knížky.

Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavol78 22. 6. 2013 20:07

JA mám Orwela ako zvukovú nahrávku :) tak som to počúval počas dlhých dní cestovania vlakom a pod. Keď človek potrebuje zabiť trochu času. nezabúdajte aj audio knihy sú fajn :)
Pavol78
Čtenář

Odeslat příspěvekod Makec 29. 10. 2013 02:53

Když to tak čtu, tak můžu být ráda, že jsem ji kdysi dostala na střední k vysvědčení :D Skvělá kniha.
Makec
Čtenář

Odeslat příspěvekod Elara 7. 2. 2014 20:22

Hmmm, zrovna před týdnem jsem ji viděl u Dobrovského, navlas stejná, jako ta, co mám já: bílé, tvrdé desky a Oko.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Motylova 18. 4. 2014 12:39

Taky mám psanou a teď už i audio knihu :-), je to povedený kousek...
Motylova
Čtenář

Odeslat příspěvekod Elara 18. 4. 2014 13:11

Audioknihy mě nechytly... prostě kniha se čte. Nějak z toho nemám ten požitek, když bych ji poslouchal.

Ikdyž osudu Wilsona jsem se vyhli, doporučuji přečíst "Krásný nový svět."Sice to není literálně tak pěkné jako 1984, ale popisuje to dnešní dobu víc, než Orwellština :)
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 18. 4. 2014 15:31

Když už tady uvádíte další podobné antiutopie, doporučuji také Kalokain od Katrin Boleyové nebo pozdější romány od polského spisovatele Janusze Zajdela.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 18. 4. 2014 16:17

Mě ani tak nejde o antiutopie, ale zajímaví mě celkově knihy o politice a společnosti... třeba Den pro Šakala, taky velice zajímavé politické čtení.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků