Za co všechno dokáží lidi utratit peníze...

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Elara 27. 3. 2014 00:05

Dva příklady: zázračné hrnce, čističky vody či vzduchu od společnosti zepter, anebo třeba - teď mi vypadlo to jméno- ale prostě nějaký člověk, co na netu nabízí lidem "kurzy sebezdokonalování" kderý spočívaj v tom, že skáčou na místě, a říkaj "mějte se rádi". A lidi si půjčují peníze, aby se na jeho kurzy dostali.

Divím se, že jsou lidi tak přihlouplí... nejde mi to prostě na rozum. Viděli jste to někdy u svého okolí?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 27. 3. 2014 07:29

Musíte to brát tak, ze zhruba 80% populace je ve sve podstatě nesvéprávná a jeji život je řízen slevovým letákem ve schránce, serialem Ordinace v růžové zahradě a reklamou na TV Nova. Pak se to pochopit dá. ....
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 27. 3. 2014 07:53

Jo, ale je nejhorší že tito lidé jsou štastnější a psychicky vyrovnanější než těch zbylých 20%.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 3. 2014 07:58

Bez lidské blbosti by společnost nemohla fungovat. Blbost je důležitou hnací silou ekonomiky.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Elara 27. 3. 2014 08:22

No to jo, jenže ono je to takový nádor, takový "svět sám pro sebe".
Chápej, kdyby nebyli blbci, tak je míň lidí, to ano, ale jenom by se zmenšil celkový objem: vyrobilo by se míň pro míň lidí, ale kvalitnějších a potřebnějších věcí.

Dnes se vyrábí kšunty pro blbce, ti blbci jsou nepotřebné sádlo, tasemnice: jsou jen proto, aby byli.

-- 27. 3. 2014 09:43 --

Prostě si vem, kolik odvětví lidské činnosti je jen pro vývoj a výrobu šhitek... a ti lidi, co je vyrábí mají stejnou intelektuální úroveň, jako ti, co je kupují.

Prostě uzavřený okruh, který se dá jako celek zahodit, protože je to svět sám pro sebe.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trpaslíček 27. 3. 2014 10:54

Jelikož pracuju v úvěrové společnosti, tak to vidím každý den. Př. dva důchodci, paní má důchod 7000, splácí u České spořitelny 9000, pán důchod 8000 a berou si půjčku na hrnce za 20000. Proč proboha... další případ je ročník 94 s platem 12000 a kupuje si na splátky notebook od Applu za 45000. Proč si to kupuje, když na to nemá... Pochopím, když si někdo bere půjčku na př. kotel, ledničku nebo pohřeb, to jsou věci, které člověk prostě zaplatit musí, bez kterých se neobejde, ale zbytek nepochopím. Měla jsem případ paní v invalidním důchodu, na vozíčku, brala si 50000, aby si mohla nechat udělat nájezd na balkon, aby se tam na tom vozíku dostala, to taky ještě chápu. Je i zajímavá variabilita splátek, důchodce s 12000 důchodu si bere půjčku se splátkou 2000Kč, vzápětí podnikatel s 80000 měsíčně si bere splátku 300Kč a jeho celkový úvěr je 15000. Nechápu, jak člověk, který si vydělá 80000 nemá 15000. Vtipný byl i rentiér, který si bral půjčku 30000 se splátkou 400Kč a řekl "já mám na účtu milion, ale nemám zrovna žádnou hotovost."
Co se týče zbytečných věcí, tak to jsou i vysavače, mixéry... všechno to jsou naprosto obyčejné věci, akorát je umí dobře prodat a vyzdvihnout. Málokdy si to kupuje ročník mladší, než 50. Vždy jen důvěřiví důchodci...
Trpaslíček
Čtenář

Odeslat příspěvekod Elara 27. 3. 2014 14:45

To je právě ono. Důvěřiví penzisté.
Mě by zajímalo, zda je toto výsledkem jiné doby, kdy ti lidé vyrostli, anebo skutečně ten mozek stárne a chřadne.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 27. 3. 2014 15:15

Já bych řekl, že příčinou je kombinace několika různých fakturů. Hlavním je, že senioři mají až příliš času, proto jezdí na podobné zájezdy, aby se necítili osamoceni. Úplně by stačilo, kdyby jim jejich děti volný čas natolik vyplnili, aby na nic podobného nepomysleli. Je v tom tedy možná i částečná osamělost. To se pojí s tím, že ty zájezdy jsou zadarmo či za symbolickou cenu a s dárkem, kde již vítězí i jakási skrytá hamižnost. A poté senioři mají pocit, že by měli projevit vděk, a proto si koupí nějaký předražený nesmysl. Senioři povětšinou také již nejsou psychicky tak zdatní jako dříve. Bohužel vše je kombinováno s tím, že pořadatelé těchto nákupních akcí přesně na toto úmyslně cílí pomocí dokonalého psychlogického nátlaků a zneužijí toho.
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 5. 4. 2014 23:35

Stejne tak vsechno odkyvaji, kdyz jim nekdo zavola a nabidne. Jeden duchodce odkyval at mu poslou balicek (prvni startovaci) za 99kc a nevedel co.mu posilaji. Rikal ze je zvedavy co to bude, ale ze za dalsi balicky bude plati 400kc uz neresil, a mel problem to zrusit. Nejhorsi na tom je to ze, to bylo 3x za sebou. Pokazdy jina kravina. Jinak sidlo firmy v Lichtnstejnsku.
brzdil987
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 4. 2014 01:14

Stačí se podívat v supermarketech u pokladen, kolik čeho lidi kupují a datumově kdy. Prej že je nějaká krize :-D
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 6. 4. 2014 08:21

Možná by ses teprv divil, kolik toho nakupovali před krizí :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 6. 4. 2014 09:13

Ale tohle sem přišlo z Ameriky: jednak za komoušů se tolik krámů nevyrábělo, a ikdyž za komoušů existoval třeba Prior či Tuzex, nebyly to dnešní OC, kde jsou bufety, houkací auta pro děti a stánky se zmrzlinou 15kč za kopeček.

Nechápu lidi, co se rochněj v tom, že stráví víkend v OC. Teď nedávno v mém městě postavily několid dalších, skoro naráz otevřených po sobě.

Jako když tam člověk vleze, tak vidí jen důchodce, holky, co to včera poprvé dostaly a cikány, jak se tam plahočí, normální lidi trávěj čas jinak. Ale i tak tuhle kulturu nechápu...
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 6. 4. 2014 11:57

Ja som niektore veci ponukane v teleshopingu, alebo nejakych akcii kupil. Kupil som ich za 1/5 cenu v obchode (kavlitnejsie a v mensom jednoduchsom prevedeni). Najprv som si to doma dobre rozmyslel ci to ozaj potrebujem, ci uz nieco podobne doma nemam, ci to nebude dalsi kram do domacnosti, kvalitu materialu, pohladal informacie na nete... Slovo ZAZRACNE som do uvahy pri kupe nebral. Staci mi logika a princip fungovania, ktory si NENECHAM vysvetlit od predajcu. Predavac mi predsa nahovori cokolvek, aby to predal.
Vzdy nieco za rok trochu obnenia a povedia "Novinka, kupujte" a daju to predrazene.
Kupil som slahac, krajac, parny cistic kobercov, Zatial som to nemusel reklamovat a pozadovanu pracu to vykona. Na nejaky kurz sebaovladania by som neminal ani cas.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 4. 2014 12:38

Terminator3 píše:Musíte to brát tak, ze zhruba 80% populace je ve sve podstatě nesvéprávná a jeji život je řízen slevovým letákem ve schránce, serialem Ordinace v růžové zahradě a reklamou na TV Nova. Pak se to pochopit dá. ....

+1 ,asi to bude nejak tak
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 6. 4. 2014 14:21

Všiml jsem si, že tu dost lidí píše to "+1" - to znamená, žes mu za ten názor poděkoval?
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků