srážka co kdyby?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Benjamin 1. 1. 2008 17:27

Vzhedem k rychlosti Zeme by stacilo k odvraceni telesa od srazky zaridit jeho zdrzeni o radove maximalne stovky sekund, coz by ani se soucasnymi prostredky lidstva nemelo byt nemozne. Samozrejmne vzdycky bude existovat dostatecne vysoka hmotnost/rychlost, se kterou si lidstvo neporadi.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 1. 1. 2008 18:07

vaclavbarak: udelali by s tim leda tak velky kulovy, kolem nas prolitava plno asteroidu at vetsich nebo mensich, kteri se muzou kdykoliv odklonit smerem k nasi zemi, pak tu take jsou cerne diry, ktere muzou byt v blizkosti zeme aniz bychom o tom vedeli, coz povazuju za vetsi pruser, takze jednou stejne do zeme neco narazi a nebo nas spolkne cerna dira a nikdo s tim nic neudela 8)
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Benjamin 1. 1. 2008 18:10

Noovo: Cerne diry v blizkosti Zeme bychom si asi vsimli...
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 1. 1. 2008 18:28

vaclavbarak píše:To by mě zajímalo co by se stalo, kdyby objevily nějaké těleso které by mohlo zničit zemi, jak by se to asi řešilo? :hm /quote]

Pro zacatek by se to asi resilo nekolika set megatunovou jadernou nalozi. Pokud by naloz cil nerozlozila na mensi kusy ktere by bud Zemi minuly nebo by shorely v atmosfere tak by se holt lidska civilizace trosku zastavila v rozletu a nebo to rovnou zabalila, podle velikosti sutru. Pokud si to pamatuju spravne tak na dinosaury stacil kamen o velikosti cca 10km - 15km/s.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 1. 1. 2008 19:42

kosch píše:-jak by bulo ono těleso velké
vaclavbarak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J1RK4 1. 1. 2008 19:47

Byl bych klidnej, Chuck Norris by nás zachránil. :)

vaclavbarak: Zemi jako takovou dle mého názoru ne, civilizaci ale téměř jistě.
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 1. 1. 2008 19:50

J1RK4: Máš pravdu špatně sem to formuloval.
vaclavbarak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod arwinexwixton 1. 1. 2008 20:11

Calhoun píše:... podle velikosti sutru. Pokud si to pamatuju spravne tak na dinosaury stacil kamen o velikosti cca 10km - 15km/s.

:?:
uhmm...
arwinexwixton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 1. 1. 2008 21:36

arwinexwixton píše: :?:

Blbe jsem to napsal :) . Myslel jsem teleso o prumeru cca 10km letici rychlosti 15km/s.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 1. 1. 2008 21:41

Noovo píše:.. kteri se muzou kdykoliv odklonit smerem k nasi zemi, pak tu take jsou cerne diry, ktere muzou byt v blizkosti zeme aniz bychom o tom vedeli,

ehm... dráhy těles se sice mění a dají se s nějakou rozumnou přesností vypočítat jen na omezenou dobu dopředu (u takovýchto šutrů desítky až cca tisíce let) ale rozhodně se nemůžou jen tak "kdykoliv odklonit směrem k Zemi"

jinak pravděpodobnost pohlcení Země černou dírou, je tak zanedbatelná, že se kvůli tomu strachy ze spaní opravdu budit netřeba :-D

Calhoun: hrubá síla je fajn věc, ale pokud by bylo dost času bylo by lepší použít nějakou nedestruktivní metodu typu gravitčního traktoru, nějakých iontových motorů na povrchu asteroidu, jeho "natření" na bílo atd. atd, velkorážní atomovka je řešení až když ti dochází čas...

jinak šutr velikosti Polska by byl taková "rána", že by to nepřežili ani Rolling Stones (a nejspíš ani švábi) :mrgreen: :mrgreen:.... pro celoplanetární megaprůser by úplně stačilo těch 10km co uváděl Calhoun
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Calhoun 1. 1. 2008 21:49

kosch píše:Calhoun: hrubá síla je fajn věc, ale pokud by bylo dost času bylo by lepší použít nějakou nedestruktivní metodu typu gravitčního traktoru, nějakých iontových motorů na povrchu asteroidu, jeho "natření" na bílo atd. atd, velkorážní atomovka je řešení až když ti dochází čas...a/quote]

No ja jsem vychazel z toho co vim o soucasnych technologiich (coz neni moc, priznavam :) ). Nevim jestli maji NASA nebo Rusko nekde ukryte gravitacni traktory nebo iontove motory ale tak nejak jsem vychazel z toho ze raketoplan by se nejaky nasel, ochotny sebevrazedny pilot/piloti urcite taky (nemam predstavu jak realne by bylo to navadet robotem) a do nakladoveho prostoru toho raketoplanu by se nejake ty megatuny taky naskladaly. Ovsem pokud by se stret zjistil s predstihem treba 5ti let tak mas samozrejme pravdu, to by stalo za to zkusit jine metody.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 1. 1. 2008 21:53

já mluvil spíš tak o 20 ti letech což je plus/mínus horizont pro postupy co jsem načrtl dříve... pokud by to bylo těch 5 tak je to spíš na atomovku, ovšem s tím odpálit ji tak aby těleso nerozbila ale jen odklonila...
(jinak ten gravitařní traktor je jenom lod/družice/cokoliv zaparkované kus od onoho asteroidu, takže zrovna tady netřeba nic vymýšlet :-) )

jo a ještě neberte Star Trek/Armagedon atd. tak vážně :mrgreen: , manévrování v meziplanetírním prostoru nebo na orbitě Země je celkem složitá záležitost a rozhodně nelze "jen tak tam poslat raketoplán"
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod arwinexwixton 2. 1. 2008 00:31

co je myšleno tím "natřením" na bílo?
uhmm...
arwinexwixton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kosch 2. 1. 2008 07:53

zhruba to co je napsano :-) asteroid by se pokryl nejakou svetlou barvou, nebo nejakym reflexnim materialem a tlak odrazeneho slunecniho zareni by pak fungoval podobne jako raktetovy/iontovy motor a zmenil by drahu telesa... (je to neco podobneho jako slunecni plachetnice http://cs.wikipedia.org/wiki/Slune%C4%8 ... lachetnice )
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod arwinexwixton 2. 1. 2008 12:06

a bílou barvou, tedy větším odrazem světla, se docílí větší tlak?
světlo které na ten daný objekt dopadne na něj "netlačí" pokud není odraženo?
uhmm...
arwinexwixton
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka