Bylo pozorováno anomální těleso směřující ke slunci

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Fyzikář 17. 10. 2007 09:43

To byla recese....
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sportman 17. 10. 2007 11:02

:lol: LOL, tak to jsem trosku nedal. :tleskani
ja myslel ze to mysli vazne...kvuli toho odkazu...
uz jsem nejspis prepracovany :wink:
sportman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gronenzon 21. 10. 2007 13:05

Žádná recese, hypotetický scénář, proto jsem psal "Tak nějak by to mohlo začít,... " no nic.
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hijack 21. 10. 2007 19:30

V 03:15 28.09.2007 bylo zpozorováno členité těleso sítí trasujicí asteroidy sluneční soustavy.
Velikost největší části přibližně 63.2km rychlost 3.540km/s a zpomaluje !!
http://neat.jpl.nasa.gov/

nedas si pokoj co? dodatek byl az po dloooouhe pauze. Bud rad ze se te nekdo zastal!
hijack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 21. 10. 2007 19:51

Jo měl jsem tam pod to napsat že jde o hypotetický scénář aby to pochopil opravdu KAŽDÝ a taky jsem si mohl odpustit dělat tak "dokonalý" nástřel zprávy, o tom o čem jsem se chtěl bavit se bavit začlo tak jsem to nechal, co už teď.

Ale na druhou stranu myslím že "o co jde doopravdy" pochopit šlo, jenom spousta lidí viděla co vidět chtěla což mimochodem taky o něčem vypovídá a následující reakce a result taky.
Dozvěděl jsem se poměrně hodně, sice pořát neznám oficiální (tajné) plány pro kontakt s cizí civilizací ale člověk nemůže chtít všechno že.
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 10. 2007 20:58

gronenzon: Nějaké plány existovat budou. A to plány jak na pokusy navázat kontakt, tak na pokus Zem bránit. Vždyť mezi ufology jsou lidi s různým vzděláním a koníčky. Ale snad jsi nečekal, že ti ho tady někdo okopíruje. Stejnak to bude dělaný jen na obranu před ufony typu lidi, proti čemukoliv jinému se nedá dopředu dost dobře plánovat.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hijack 21. 10. 2007 21:35

2gron.
Takhlejc by to davalo smysl. Ani ja nectu vsechno co mne do dvou vet neupouta. Hlavne Hoaxy jako prvni odstavec.
Vetsina urcite pochopila vo co go. Vodpovidat na to co vis lip nez my je tezke.

Je naivni si myslet ze nekdo zna tajny plan pro kontakt s emzakami. Ja sem ho taky nevidel. Urcite existuje. Zamoreni neznamymi bakteriemi maji taky svoje karanteni postupy. S emzakama se pocita - od biologickeho ohrozeni az po kontakt. Nikdo neveri ze priletej jen tak aby nam rekli - cau te pero. V pohotovosti bude zmobilizovana armada, civilni obrana, mikrobiologove, veda. Cus.
hijack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 22. 10. 2007 09:08

Jack111 píše:...Ale snad jsi nečekal, že ti ho tady někdo okopíruje. Stejnak to bude dělaný jen na obranu před ufony typu lidi, proti čemukoliv jinému se nedá dopředu dost dobře plánovat.
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 22. 10. 2007 20:48

Jenom malý postřeh.
NASA se chlubí, jak dokáže lokalizovat předmět velikosti tužky na oběžné dráze, nebo v nejbližším prostoru. V nedávné minulosti nás minuly meteory velikosti auta, jiné se odrazily od atmosféry zpět do vesmíru. Tenkrát se mluvilo o velkém štěstí (pochopitelně ze strany NASA).
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sportman 23. 10. 2007 07:01

fyzikar: i vetsi kousky nez o velikosto auta...nevim kdy to bylo jak kolem zeme proletaval jeden vetsi meteor, a vedelo se o tom 2 dny predem.....
sportman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 23. 10. 2007 09:40

vy si to představujete jako hurvínek válku, mimozemská "inteligence" vůbec nemusí pracovat na stejném principu jako je naše, počítám, že je víc než jedna báze života (ta naše je uhlík+voda), počítám že jich nebude víc než 11, takže třeba vůbec nemusí mít o naši planetu zájem, možná to, že hledáme jen planety na kterých je voda je naše největší chyba...

technologie bude asi pracovat na podobném principu, protože zákony fyziky jsou "většinou" neměnné, na druhou stranu silně pochybuju že existuje jediný druh hmoty... otázka je, jestli se více druhů hmot dokáží mezi sebou ovlivňovat...

edit:
a pokud je něco stoprocentní, tak je to to, že nejsme ve vesmíru sami...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyzikář 25. 10. 2007 12:47

vy si to představujete jako hurvínek válku,k/quote]


I to je možné.
Mimozemská civilizace, respektive entita, složena úplně z něčeho jiného by o nás neprojevovala extremní zájem. Tak jako my bychom neprojevovali zájem třeba o plynné obry (planety) a pod. Nás zajímají planety terestrického typu, a života na nich. Pro většinu z nás by objevení takové planety představovalo zlom v epoše lidstva, pro mocné "spolky" - další svět k drancování. Je víc jak pravděpodobné, že stejnou filosofii by zastávala zničeho nic se objevíc mimozemská "flotila" na naší orbitě, která také hledá planety určitého typu za účelem rozšíření vlastního druhu, či těžbou nerostného bohatství. Po jejich zjištění o naší primitivnosti, by to mohlo dospět i k otroctví. Jiný život než na bázi uhlíku je pravděpodobný, třeba to budou nějaké rostliny nebo velmi vyspělé civilizace, které musely také projít nějakým vývojem. Pokud mají průmysl, ekonomiku, mohou létat do vesmíru. (Někdo nebo něco musí ty stroje(lodě) vyrobit, a zadarmo to určitě nebude). Takzvané JINÉ hmoty pokud existují, budou nejspíš tvořit samostatný svět ve své dimenzi. Těžko si lze představit, že to bude něco jak ve StarTrekovském duchu, kde mimozemšťané procházejí stěnami, ale podlahou nepropadnou. Fyzický zásah
do naší dimenze bude vyžadovat také nějakou energii. Jestli by měli pádný důvod podrobit si naší dimenzi, určitě by tak učinili.
Mimozemský agresor bude pravděpodobně daleko vyspělejší a podoben lidskému druhu, a je lhostejno, jestli je složen z uhlíku nebo křemíku. V opačném případě bychom těmi agresory byli zřejmě my. Otázku, jestli jsme ve vesmíru sami, můžeme s klidným svědomím zodpovědět, že nejsme sami. Bakterie, spory atd. jsou také mimo zemi mimozemšťané, a svou agresivitou předčí případné vyspělejší formy.
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 5. 11. 2007 06:09

hral ste nekdo nekdy X-Com ? :-)))))

jinak plany nebudou, ale musi existovat alespon nekolik scenaru ktery se resej na armadnepoliticky urovni (troska konspirace: co resi/resilo MJ-12?)
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ciapka 5. 11. 2007 23:33

Ledni_Medved píše:hral ste nekdo nekdy X-Com ? :-)))))

jinak plany nebudou, ale musi existovat alespon nekolik scenaru ktery se resej na armadnepoliticky urovni (troska konspirace: co resi/resilo MJ-12?)

x-com 1(aka UFO 1) jedna z najlepsich hier ake som hral:)
ciapka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků