Paradoxy vesmíru - vážně, nevážně.

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 29. 9. 2009 23:33

Určitě se nepokusím o Testatiku,to dělá dost jiných a lepších,zajímal mě jen princip.Nebudu ani stavět MEG.Sice je teoreticky jednoduchý,ale jádro,na kterém prý funguje,stojí 2500,-(mimochodem-J.L.Naudin prý ochotně poradí každému replikátorovi)
Kondenzátor mě zajímal proto,že některý je po průrazu zničený a jiné mají samoopravitelné dielektrikum,u skla jsem nevěděl,jak se chová.Chtěl jsem zkusit Teslův systém zářivé energie,dá prý 12w.Taky jsem koukal,co "provádí" Kapanadze.Prostředky mám,čas ovšem ne.
Padla tady taky zmínka o klasické volné energi,jako tepelné čerpadlo.Tam je velká počáteční investice,potom je dobré,když chodí a nerozbíjí se.Bez speciální sazby za KWh je stejně nezajímavé a podmínkou udělení té sazby je výborná izolace domu.Prostě šetřit můžou jen bohatí.Koletory na TUV nejsou špatné,ale drahé.Fotovoltanika má nízkou životnost a vysokou cenu.Za pořizovací cenu bych bral proud ze sítě 20 let a to se rovná jejich životnosti.Mě se víc líbí půdní výměník,ten,co jímá teplo na půdě pod střechou.
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fyzikář 30. 9. 2009 06:23

Kapanadze nejspíš krade energii indukční vazbou z nějakého kabelu vysokého napětí ;-) ale
dá se na to nahlížet jako na volnou energii, pokud mu to netočí vlastníma hodinama. ;-) Testatika je ztráta času - souhlasím, MEGy velmi dobře fungují jako obyčejné měniče, Teslova zářivá energie - tam by to asi chtělo nějaký pokus... Solární panel a tepelné čerpadlo - investice s dlouhou návratností... asi opravdu bude lepší půdní výměník tepla.
Být energeticky soběstačný je sen každého, ale ne každý má za barákem potok s dobrým spádem - pak by se to dalo nějak řešit. 10kW z vlastní elektrocentrály by stačilo k úplné nezávislosti... 8-)
Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku. STEPHEN W. HAWKING
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 1. 10. 2009 22:54

Co bych dal za možnost trvalého odběru jen 3 kW!Ale i méně.Radiant energy zkusím a dám vědět,tam je skoro jisté,že to chodit bude.Jinak se mi na nic nechce plýtvat časem,když vidím ty pokustátory na YouTube,které obdivuji a fandím jim.Myslíte si o nějakém magnetickém motoru,že by mohl chodit(dlouhodobě)?Líbil se mi Perendev.
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fyzikář 2. 10. 2009 06:57

Dr.Sklenička píše:Co bych dal za možnost trvalého odběru jen 3 kW!Ale i méně.Radiant
energy zkusím a dám vědět,tam je skoro jisté,že to chodit bude.Jinak se mi na nic nechce
plýtvat časem,když vidím ty pokustátory na YouTube,které obdivuji a fandím jim.Myslíte si o
nějakém magnetickém motoru,že by mohl chodit(dlouhodobě)?Líbil se mi Perendev.


Pokusy s VE většinou nebo spíše všechny dopadají špatně a zůstává velké zklamání.
Na YouTube je hodně videí ohledně free energy, ale co opravdu
funguje, jsou různé tepelné stroje ...za přispění tepla a na rozhraní dějů
izotermických a adiabatických... takové stroječky slouží spíše k dekorativním účelům bez
nevalné možnosti odběru energie - viz hračky typu Stirling motor - ten je dobrý k pobavení a
demonstraci funkce. Parní stroj už co do výkonu vychází lépe. Zapalování vodní mlhy
elektrickou jiskrou je poměrně účiné a nebezpečné - nejedná se o žádný CELL ani o Brownův
plyn, ale pizoelektrickým krystalem rozptýlená mlha a zažehnuta v pracovním válci normální
elektrickou svíčkou. K pohonu je použita destilovaná voda
upravena v "elektrolyzéru". Z takového motoru dostanete už více jak 3kW zcela určitě.
Rozklad vody plazmou je rovněž nenáročný ale má velkou spotřebu uhlíkových elektrod. Prostě,
pokud chcete výkon za dostupné nejlevnější palivo a nechcete výkon srovnatelný s krystalkou,
viděl bych to na experiment se starým škodováckým karburátorovým motorem za pár korun ve
spojení s nějakým bublátorem nebo plazmovým reaktorem ve sklenici od okurek.
Pak můžete očekávat nějaké výsledky. Jezdit se na to moc nedá - zkoušel jsem , ale funguje to.
V případě rozkladu vody plazmou nemusíte výrazně měnit předstih ale doporučuji výkonější
alternátor k napájení elektrod. Motor musí být 4takt bez elektroniky a vstřikování - karburátorový.
Plyn povedete přímo do sacího potrubí...nějaké návody najdete na netu. Dávat si pozor, aby to
nenasálo vodu - chce to vychytat. Špatně to startuje ale naskočí. Z výfuku kape voda takže je
jasný předpoklad nedlouhé životnosti motoru. Motor skutečně jede na vodu a na uhlíkové
elektrody vykuchané z monočlánkových baterií. Doba chodu je závislá na životnosti uhl.
elektrod (cca 2 min - ale dalo by se prodloužit podobným systémem v principu Křižíkové
diferenciální lampy s automatickou regulací oblouku). Různé elektrolyzéry jsou řešením ale už
není zaručen tak velký vývin plynu. Co se týče uhlíkových elektrod, někteří to řeší více
elektrodama a pŕepínáním mezi sebou... tak tam bych to viděl reálně a "výzkum" by se omezil
na konstrunkční záležitosti.


Magnetické motory nefungují a nevím přesně, v kolika státech je Perendev stíhán za podvod z prodeje magnetických motorů. Jeho stránky
nabízejí neustále "motory" různých výkonů, ale de facto se jedná o kinetické zásobníky
energie, ze kterých si odebíráte krátkodobě výkon - stroje mají samozřejmě baterie a jsou
připojeny k normální elektrické síti. Perendův perpetuum mobile zveřejněný na YouTube musí
být roztáčen rukou a v otáčkách udržován taktéž tímto způsobem - zkuste si pořádně
prohlédnout Perendova videa než se do toho pustíte - ušetříte se zklamání...
Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku. STEPHEN W. HAWKING
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 4. 10. 2009 21:09

Skutečně,Stirling je hračka.Ze spalovacího motoru se s vyvíječem skutečně dá udělat uzavřená smyčka,ale je tam problém životnosti.Ten motor spolehlivě likviduje i LPG,natož tohle.Jestli by to třeba nevydržel Nikasil.Vyvíječ s uhlíky jsem zkoušel asi před rokem,funguje.U magnetického motoru mě napadá zkusit řízení pomocí el.magnetů namísto stínění.Zajímavý je Hubbard,ale u nás asi jen tak nemůžu vlastnit nějaký radioaktivní materiál,stačilo by i záření alfa.
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fyzikář 5. 10. 2009 09:54

Magnetický motor s elektromagnety...to už budete mít klasický stejnosměrný elektromotor.
Když už do toho pouštět proud, pak bych doporučil Keppe motor.

Můj dávný funkční pokus s plazmovým rozkladem vody k pohonu malého 2takt. motoru.
Obrázek

S radioizotopy vám asi nepomůžu, ale pokud se spokojíte s nepatrným alfa zářením, pak
toto dokáže emitovat speciální fólie ze které se dělají prvky požárních hlásičů citlivých na kouř.
Takže, buť rozebrat detektor kouře (pozor, musí to být typ který je na principu ionizace, ne jiný),
nebo se podívat po výrobci té fólie. Fólie se stříhají v pásech širokých kolem 30ti cm a to je tak
všechno co o tom vím. :potichu :-)

Alfa částice je tvořena dvěma protony,dvěma neutrony a je kladně nabita( jedná se o atom
helia bez elektronového obalu). Dosah záření je tak maximálně půl metru a dá se odstínit
listem papíru. Částice se dá vychýlit silným elm.nebo el.polem a má samozřejmě ionizační
účinky.
Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku. STEPHEN W. HAWKING
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yesenia03 5. 10. 2009 11:20

S velkým zaujetím čtu vaše příspěvky o VE i ty předtím, hledám tu inspiraci pro svou nostrifikaci a proto jsem se zaregistrovala, abych se popřípadě mohla i na něco zeptat. Předem se omlouvám za svou gramatiku, byla jsem delší dobu mimo republiku.
Kdo zná Newtonovy zákony, s tím půjdu na pivo.
Yesenia03
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejky 5. 10. 2009 18:31

Děkuji všem za skvělou diskusi. Pravidelně ji pročítám už od jejího počátku. Mám jedinou otázku. Včera večer 4.10. šel na obroze vidět velmi jasný nepohyblivý světelný úkaz. Nikde na internetu jsem nenašel co to bylo. Nevíte oč šlo, nebo neznáte link kde o něm píšou? Nic podobného jsem nikdy neviděl.
snejky
Čtenář

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 5. 10. 2009 18:42

Radioizotopy se vyskytují na více místech,ale asi jen v nepatrné koncentraci.Jsou i v punčošce plynových infrazářičů,ve hnojivech,v popílku je uran,ale jak ho extrahovat.Snad využít jeho hmotnost.Se zářením alfa by byla hezká práce,pro bezpečnou manipulaci by zcela stačil rukavicový box.
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fyzikář 6. 10. 2009 06:25

snejky píše:...Včera večer 4.10. šel na obroze vidět velmi jasný nepohyblivý světelný úkaz.

Zkuste napsat do astronomického fóra http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 9601038/30 nebo ještě lepší je si zavolat na nejbližší astronomickou
observatoř.

Dr.Sklenička píše:Radioizotopy se vyskytují na více místech,ale asi jen v nepatrné koncentraci.Jsou i v punčošce plynových infrazářičů,ve hnojivech,v popílku je uran,ale jak ho extrahovat.Snad využít jeho hmotnost.Se zářením alfa by byla hezká práce,pro bezpečnou manipulaci by zcela stačil rukavicový box.


jj, to množství je opravdu zanedbatelné a pro pokusy zcela nepoužitelné. Buď najít výrobce té fólie nebo sehnat kalibrační izotop pro měřidla radioaktivity. Už mne nic v tomto směru nenapadá. :hm
Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku. STEPHEN W. HAWKING
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejky 6. 10. 2009 08:43

Děkuji za tip. Pokud se nikde neobjeví v nejbližší době článek, tak určitě zavolám, nebo napíšu. Lokální jev to určitě nebyl. Jsem z Olomouce a upozornil mne na něj bratr, který je momentálně v Praze.
snejky
Čtenář

Odeslat příspěvekod Yesenia03 6. 10. 2009 19:32

Je to pravda, že některé vědecké kapacity dehonestují TR ? Je podle nich v současné době handicapem u vysvětlování moderních poznatků a pozorování ?
Kdo zná Newtonovy zákony, s tím půjdu na pivo.
Yesenia03
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyzikář 7. 10. 2009 06:47

Yesenia03 píše:Je to pravda, že některé vědecké kapacity dehonestují TR ? Je podle nich v
současné době handicapem u vysvětlování moderních poznatků a pozorování ?


Někteří vědci se domnívají, že dosavadní paradigma nestačí a oživení by mělo přijít v jakémsi
zjednodušení - napŕíklad sjednocení všech známých interakcí v jedné teorii - jednotná teorie
pole, nebo jednotná teorie všeho. Tyto nové a ještě neúplné teorie jsou postaveny na
jiné filosofii - už neplatí že hmota je tvořena bezrozměrnými částicemi, ale jednorozměrnými
vlákny energie - struny. Sjednocuje neslučitelné - kvantovou mechaniku a OTR, přidává
prostoru další dimenze...v částicích si poradí i se spinem 2 a tím pádem má našlápnuto na
teorii gravitace... Odnože kvantové gravitace - teorie spinových sítí, smyčkových kvant.
gravitací... toto a jiné jsou navzájem konkurenční teorie, které se vśak opíraji o jedno
společné a tim je struktura prostoru. Prostor je tvořen vícerozměrnými útvary, a ty jsou
jakýmsi zprostředkovatelem interakce... De facto se vracíme k éteru a tam se nám ztrácejí ty
kapacity, které občas pomluví, a přitom neváhají použít známou fyzikální teorii tam, kde nová selhává. :-)
Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku. STEPHEN W. HAWKING
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yesenia03 7. 10. 2009 09:14

Když vezmu v úvahu TOE - je premisou, že tím rudimentem je integrační proces s jednotným popisem fyzikálních jevů ?
Kdo zná Newtonovy zákony, s tím půjdu na pivo.
Yesenia03
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyzikář 7. 10. 2009 10:42

Yesenia03 píše:Když vezmu v úvahu TOE - je premisou, že tím rudimentem je integrační proces s jednotným popisem fyzikálních jevů ?


Ano. Momentálně existují pouhé fragmetny teorií s pokusem o sjednoceni (neúplné, s berličkou z OTR).
Einstein se rovněž pokoušel o sjednocení ve své unitární teorii pole, Kleinovo 5ti rozměrné unitární pole.....
Obrázek
Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku. STEPHEN W. HAWKING
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků