Paradoxy vesmíru - vážně, nevážně.

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod crashpc 3. 8. 2007 19:50

kdyz pustis kamen z ruky na zem, zacne litat po obloze? asi ne. myslim ze vedi co muzou cekat, a zbytek dopocitaji. jinak pokud by vytvorili kulovy blesk, coz se asi nestane, tak je to absolutni sranda oproti nekontrolovany cerny dire. blesk proste udela paseku a hotovo. rostouci dira se nakrmi celou nasi planetou....
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 3. 8. 2007 20:08

:hm no,ten kulový blesk jsem myslel jako příklad toho,že mohou nastat prostě takové jevy,že rozum zamrzá.Jestliže věda si neví rady s existencí kulových blesků,jak by mohla vyloučit,že právě nevznikne při daném pokusu kulový blesk,který může celou věc zvrhnout v něžádoucí proces.Souhlasím,že černá díra je posledním možným omylem lidstva.Ale právě možnost vzniku takových jevů jako je kulový blesk by měla lidstvo varovat před některými pokusy,dokud věda nedokáže podobné jevy poznat a předem vyloučit.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 3. 8. 2007 21:04

kdy presne ma probehnout ten pokus v Cernu? zebych si na mobilu zapnul odpocitavani :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blaev 3. 8. 2007 21:12

Já bych to s tím kulovým bleskem neviděl tak tragicky. Nikdo nemůže vyloučit, že člověk vyleze ven a sežere ho kulový blesk. A nikdo kvůli tomu nezůstává doma (teda možná že někdo přece jen ano :D )



Ohledně té babičky - dějová linie by asi vypadala takhle:
Čas t1 - babička existuje
Čas t2 - babička rodí dítě
Čas t3 - babiččino dítě rodí temponauta
Čas t3 + 1, čas t3 + 2, ... čas t3 + n - 1 - temponaut existuje...
Čas t3 + n - temponaut se vrací do t1 a zabíjí babičku.

Kdyby fungovala existence temponauta v závislosti na existenci babičky jen tak jednoduše, že by babičku zabil a pouze on a jeho nejbližší okolí by se vypařili ze své časové linie, pak ostatní existující v čase t2 ... t3 + n by přeci museli pozorovat náhlé nevysvětlitelné úkazy? Zejména v časech t3 + 1 až t3 + n by okolí vidělo náhlé vypařování temponauta?
:)

A jaký je pohled na foton při pokusu ERP paradoxu z hlediska jeho okolních fotonů? Lze z jeho okolí rozeznat nějakou změnu? Podobně asi může okolí temponauta vnímat kvantové stavy temponauta?
:?:
blaev
Čtenář

Odeslat příspěvekod blaev 3. 8. 2007 21:14

ES0 píše:kdy presne ma probehnout ten pokus v Cernu? zebych si na mobilu zapnul odpocitavani :D


Třeba to budou odkládat podobně jako se odkládalo vydání aktuálních Windows Hlísta nebo třeba ukončení války v Afgánistánu, Čečensku nebo Iráku... Já bych s odpočítáváním počkal až tak týden předem.
:D
blaev
Čtenář

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 3. 8. 2007 21:31

Hlavně ať to nepřeloží na období kolem roku 2012, to totiž většina světových náboženství a věštců předpovídá konec světa, nebo alespoň absolutní zlom v historii lidstva a Země :lol: ............ :shock: Sakra, to vůbec neni vtipný. To je už nějaký podezřelý :shock: :idea:
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 3. 8. 2007 21:36

a sakra, na tohle tady myslím celý čas :o jen to ne

edit: jo a slyšel jsem že prý v 2012 když bude tá venuše zakrývat slunce nebo co, že prý budou ten den nejaké záplavy, ale prý nejaké moc velké :shock: :| :(
Naposledy upravil Pade dne 3. 8. 2007 21:40, celkově upraveno 1
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 3. 8. 2007 21:40

DS: bez obav, konec světa už měl být nejméně 5x :-D

ale vzpoměl jsem si na jeden celkem slušný důvod proč se netřeba příliš obávat nějaké katastrofy - ve vesmíru totiž dochází přirozenou cestou k podobným srážkám částic, ovšem s řádově vyšší energií a žádný konec světa se nekonal...
http://doc.cern.ch/yellowrep/2003/2003-001/p1.pdf tady je shrnutí možných rizik LHC a jejich pravděpodobnosti


EDIT: Pade ty nejsi naivní, ty jsi něco pro co není slov :mrgreen: :oboze
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 3. 8. 2007 22:11

jj až to rozjedou v CERNu, určitě budu stát někde nakopečku a koukat se jestli mi mizí půda pod nohama :D
pokud se něco kolem +- roku 2012 opravdu stane, i kdyby cokoliv abnormálního, bude to šílenej zlom - protože se tím dokáže že frajeři z minulosti dokázali určit budoucnost, a tedy by bylo zřejmé že osud je realita... no a to by pak bylo pěkně v háji :D
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fyzikář 4. 8. 2007 00:02

Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 4. 8. 2007 10:18

tak kdyz jsem si prohledl tu fotku v tom tunelu a pak toho typka na voziku a jelikoz se jedna o hodne dulezity fyzikalni pokus, tak me napadla jen jedina vec -> Half-Life

takze neceka nas konec sveta, jen invaze Alienu :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyzikář 4. 8. 2007 10:27

Jsou to lidé, kteří rovněž patří k týmu. Jejich práce je neméně důležitá, protože bez nich bychom mohli provést pokus tak leda na papíře. :tleskani
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 4. 8. 2007 10:31

Neexistuje nějaká geografická, pokudmožno celosvětová mapa se zanesenejma místama výskytu kulových "blesků" ?
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 4. 8. 2007 11:04

to gronenzon

Neexistuje nějaká geografická, pokudmožno celosvětová mapa se zanesenejma místama výskytu kulových "blesků" ?

Fyzikář

Bohužel. Existuje sice "mapa" pravděpodobnějších výskytů bouřek, doprovázených atmosférickými elektrostatickými výboji, kde je pravděpodobnost výskytu kulového blesku pochopitelně větší, ale tento fenomém si "cíleně" lokalitu nevybíra. Může se objevit před bouřkou, dlouho po bouřce za modrého nebe, v troposféře, či v stratosféře. V uličce letadla společnosti Eastern Air pozorovali pasažéři několid sekund kulový blesk velikosti tenisového míčku. Mezi cestujícími byl nějaký fyzik, který dosvědčil tuto událost, a dal tomu jakýsi punc důvěryhodnosti. Blesk nikomu neublížil, prolítl uličkou a zmizel. Naopak v roku 2000 zdemoloval v Brně celý byt. Smrt lidí od zásahu kulovým bleskem je velmi vzácná, a míjí nás pomalou rychlostí bez "povšimnutí".
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 4. 8. 2007 11:29

ještě aby nás honil :D :D :D
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků