Paradoxy vesmíru - vážně, nevážně.

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Fyzikář 9. 9. 2009 11:25

Určitě nejde o tkzv. "přání otcem myšlenky". Obrázky jsou pouze ilustrativní a mohl jsem tak uvést pro příklad obrázek otisku palce či siločary elektromagnetického pole. Jelikož se bavíme o dimenzích, je toto jedna z variant ilustrace a pokud se rozhodneme stavit věže, nebudeme hledat více souvislostí než takových, které přímo souvisí s její stavbou. Opakuji, jedná se o jeden příklad ke konkrétní věci, jelikož zobecnění nebo pokus o propojení ze všemi vědními obory je nad rámec tohoto fóra a v tomto duchu také příklady uvádím. Jsem si plně vědom toho, že pravidelné obrazce mohou vznikat krystalizací, zemskou rotací, gravitací........... ;-)
Premisa : matematicky lze určit tvar dimenze a pokud existují nějaké vnořené dimenze, je možné, že v přírodě, na Zemi či někde ve vesmíru najdeme její otisk, třeba jako fraktál. Pouze toliko jsem chtěl v předchozích příspěvcích vyjádřit, nic více či méně.
Ten obrázek nad krunýřem je obrazec vytvořený interferencemi ultrazvukových vln. Podobnost obrazců (na desce i krunýři) může mít například nějakou souvislost s vyše uvedeným.
Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku. STEPHEN W. HAWKING
Fyzikář
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zbreiten 9. 9. 2009 12:30

Lze ty svinuté dimenze chápat jako vlastnosti elementárních částic? Tj. jedna svinutá dimenze je ve skutečnosti náboj, druhá svinutá dimenze je ve skutečnosti "barva", třetí je ve skutečnosti "podivnost" atd.?
zbreiten
Čtenář

Odeslat příspěvekod chose01 9. 9. 2009 21:14

Re : Fyzikář

Zdravím, nechtěl jsem se vás dotknout. Ale to byl prostě můj názor, na základě informací které mám- znám.
Mno již se těším na jízdu kvantovou fyzikou, díky za tip.
chose01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 10. 9. 2009 09:11

TO chose01
:-D To je v naprostém pořádku, chtěl jsem pouze předejít velkému nedorozumění.
Vrátím se na okamžik k hyperkrychli. Pochopení této problematiky nám neumožní fyzický vstup
do další dimenze a ani nám ji neumožní vytvořit, ale matematickým vztahem lze nalézt optimální řešení v konstrukci sítí (grafické stanice se společnými sběrnicemi), respektive přenosu mezi uzly - délce slova a rychlosti přenášených dat v závislosti na topologii. Topologie sítí mohou být různé - od jednoduché mřížky až po hypertorus, hyperkrychli,... a podle potřeby se tyto sítě dají přeprogramovat pomocí vyhýbek na jednodušší přímo za chodu.

TO zbreiten
I takto to lze chápat. Pokusím se jen trochu upřesnit.
Vlákna energie (takzvané struny) kmitají v naší dimenzi ve třech rozměrech a reprezentují
částici (kvark, elektron) s jejimi nejzákladnějšími fyzikální vlastnostmi. Dodatečné svinuté dimenze neumožňují strunám tak velkou volnost "pohybu" z důvodu uspořádání těchto dimenzí a omezení způsobu kmitání strun, což má za následek například tu barvu, podivnost, hmotnost, náboj, interakci....
Fyzikář
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 10. 9. 2009 20:41

Děkuji,Fyzikáři.Kdyby byla v Testatice použita radioaktivita,uměl bych si princip dobře představit.Pokud tam není,musím se uklonit autorům ještě víc,než předtím.Taky tady padla zmínka o MEGu.U nás ho postavil nějaký podnikatel v oblasti elektro a potvrdil funkčnost.500 w výkon,výdrž na plný výkon asi rok,magnety prý degradují,při výkonu 50 procent nejeví známky únavy.
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fyzikář 11. 9. 2009 13:11

Jsem ochoten zaplatit za ukázku funkčnosti toho MEGu. Mé pokusy s tímto dopadly mizerně (bez zátěže, řádově několik sekund - asi tlumené kmity... , ale zato mám perfektní měnič napětí ozdobený drahými neodymy. ;-)
Fyzikář
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 12. 9. 2009 21:22

Ta informace není zrovna moc aktuální,ten člověk psal do nějakého fóra o volné energii,je to dlouho,co jsem to četl,dostal jsem se tam náhodou z Google,tak jako sem.Ale i další hlásí úspěch,třeba jen několik w.
...
Dá se světlo zastavit?
http://www.blisty.cz/files/isarc/0105/20010524e.html
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fyzikář 14. 9. 2009 06:47

No nevadí, třeba budu mít štěstí a sestrojím plně funkční MEG omylem. :-)

O zastaveném světle a jeho důsledcích se tu myslím už diskutovalo - zkuste pár stránek nazpět.
Fyzikář
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.Sklenička 16. 9. 2009 22:31

Tak jsem zapátral,Fyzikáři a ten člověk se prezentuje jako Milan Kratochvíl,vývojové labolatoře Vracov,
dj.neo-2005@seznam.cz
Staví prý funkční MEGy(?)
...
Co se stane s kondenzátorem,který má skleněné dielektrikum,když překročím napětí a jeho elektrickou pevnost a dojde k průrazu,zničím ho?
Jakou elektrickou pevnost může asi mít obyčejný bezbarvý lak,nitro,ne elektroizolační?V tabulkách to není.
Dr.Sklenička
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fyzikář 17. 9. 2009 06:31

Díky za info. Ten Kratochvíl měl i vlastní stránky, ale přes rok už nefungují. Asi bude lepší obrátit pozoronost na solární energii nebo tepelná čerpadla (za dvě el. kilowaty až pět tepelných kilowat)...

Většinou dojde k mechanickému poškození průrazem (iontový kanál) a de-facto, každý izolant je svým způsobem dialektrikum oproti tomu, že ne každé dialektrikum je dobrým izolantem. Laky se používají jako izolant běžně - vinutí motorů, ale je to náchylnější i na teplo - zkraty ve vinutí. Jakou odolnost však mají, je spíše na odzkoušení nebo něco z praxe odborníků silnoproudařů či slaboproudařů - ti by mohli vědět více .
Fyzikář
Nadšenec

Odeslat příspěvekod thePrayer 20. 9. 2009 09:03

Mám takový dotázek.. Představte si sluneční soustavu a Slunce, jak gravitací udržuje planety na oběhu kolem slunce. Najednou by Slunce zmizelo. Za jak dlouho by například Země ztratila rotaci okolo Slunce a rozlítla by se do volného vesmíru? Hned, nebo až za dobu za kterou sem dorazí sluneční světlo?
thePrayer
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 20. 9. 2009 09:06

to podle toho, jestli existuji gravitony nebo ne, myslim, ze se obcas nekdo hadal kvuli jejich (ne)existenci....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Fyzikář 21. 9. 2009 05:46

thePrayer píše:Mám takový dotázek.. Představte si sluneční soustavu a Slunce, jak gravitací udržuje planety na oběhu kolem slunce. Najednou by Slunce zmizelo. Za jak dlouho by například Země ztratila rotaci okolo Slunce a rozlítla by se do volného vesmíru? Hned, nebo až za dobu za kterou sem dorazí sluneční světlo?

Pokud by nám nějaká vyšší moc ukradla Slunce, budeme se kolem "něj" ještě točit zhruba 8 minut.
Gravitony budeme rovněž zaznamenávat tutéž dobu (pokud je budeme umět detekovat).
Fyzikář
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 21. 9. 2009 08:11

HMMM,a pak nastane pěknej maglajz, ať žije CHAOS, to jsou , ale zadání, Háleluja..., Ale Prayere, ta Tvoje Zemička by se asi moc nerozlítla, spíš ,,rozlítla,,...neb je tady další silné Paňstvo. Tulák po Hvězdách Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 29. 9. 2009 05:48

Dr.Sklenička píše:Co se stane s kondenzátorem,který má skleněné dielektrikum,když překročím napětí a jeho elektrickou pevnost a dojde k průrazu,zničím ho?
Jakou elektrickou pevnost může asi mít obyčejný bezbarvý lak,nitro,ne elektroizolační?V tabulkách to není.

Jestli míříte k testatice nebo něčemu podobnému, doporučil bych sklo.

Obrázek

Tento iontový udělátor vlastní výroby je schopen v kombinaci s permanentním magnetem
vyrobit půl voltu - žádný zázrak, ale třikrát transformovanou energii lze vrátit do systému a učinit
tak systém autonomní (teoreticky a se ztrátami), což se v případě elektromotor - dynamo nepodaří.

Podle teorie _eteru prý elektrostatické stroje nepracují na reakčním principu (iontů), ale tak, že se vytváří "gravitační" propadlina, do které "padají" hmotné části stroje a touto vzniklou nerovnováhou se točí disky nebo levitují speciální kondenzátory. Vedou se o tom nekonečné diskuze i přes tu věc, že experimentálně bylo ověřena nefunkčnost těchto zařízení ve vakuu (podle teorie _eteru by měl fungovat i ve vakuu). "Antigravitační" projevy lze vysvětlit i jiným způsobem.
Fyzikář
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka