Paradoxy vesmíru - vážně, nevážně.

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Fyzikář 1. 9. 2007 20:54

to Aim_

Rozumím. Z povrchového jsem již vyšel, asi bych nebyl v tomto směru tak dobrý jako Vy, ale zabývám se objemovým. Je to pro mě pohodlnější. Díky tomuto způsobu mohu simulovat gravitační účinky a silové, z vlastnosti objektu je to pak rezonance a deformace. 3D model v dvourozměrném zobrazování převádím na dva, z toho jeden rotuji o patřičný úhel a prokládáním obrazů (interlac.) sleduji takzvanými "holografickými brýlemi" reálný prostorový model. Nic moc, ale stačí. :wink:
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aim_ 1. 9. 2007 21:43

to Fyzikář

Objemové (NURBS) modely (s 3D def.oborem) jsem viděl z rychlíku, bohužel jsem se jimi více nezabýval, protože z praktického hlediska (rychlost výpočtů s dostatečnou přesností) jsem objemová tělesa řešíl jinak, než zobecněním křivek (1D def.obor) a poloch (2D def.obor).

Docela by mě zajímalo, s jakou přesností pracujete? Máte jako jednotku velikost atomu? Protonu?
Aim_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyzikář 2. 9. 2007 00:15

to Aim_

Nechci být příliš konkrétní, ale Vaše zkušené oko CAD Specialist
prohlédne. UVW - ilustrační obrázky. Jednotky libovolné, přesnost v rámci systému. Virtuální realita - v "Káťja" (IGS, VDA. Strom se přenést samozřejmě nedá, pokud je zdroj jiný systém).

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Chtěl bych se Vás zeptat, v jakém software pracujete. Začínal jsem na plošném STRIM100, který byl sice určen pro jiný obor, ale byl parametrický a cenově zajímavý. (Nepočítám různé ACADy). Dnes ProEn a Káťja - objemová sekce.
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyzikář 2. 9. 2007 21:16

Prehistorické světlo?

I v Řecku a Římě najdeme chrámy s nástěnnými malbami. Strop je však vždy pokryt silnou
vrstvou sazí od lamp nebo loučí. V egyptských chrámech či hrobkách však saze nenajdeme, kromě chodeb pyramid. "Svícení" zrcadly se ukázalo jako neúčinné.

Saze v chodbách
Obrázek

Obrázek

Ve svatyni zasvěcené Hathor byla nalezena nástěnná plastika znázorňující
zařízení, které bychom z dnešního pohledu přirovnali k výbojce.

Obrázek

Obrázek
1 Kněz
2 Ionisovaný plyn
3 Had - Elektroda
4 Patice
5 Kabel
6 Bůh vzduchu
7 Izolátor
8 Bůh jasnosti nebo "ostrosti" světla
9 Symbol hodnoty
10 Invertor polarity
11 Elektrostatický generator

Žárovky?
Obrázek


Starý Egypt všechny jevy připisoval bohům. Elektroda - Had znamená jitřní slunce a jeho pohyb po obloze. Izolátor - bůh, který podpírá slunce, aby nespadlo z nebe. Kabel - lano, kterým další bůh posouvá slunce po jeho nebeské pouti. Tvar baňky - zesilující účinek slunečního svitu od svého východu do pravého poledne. Palčivé slunce v poledne - bůh s noži. Dále jsou tam bohové vzduchu, bohové nebe a jiní. Celý reliéf by se dal přeložit asi takto. "Díky za každé nové ráno." Žárovky - zkrácený zápis - např. před dvěma dny (rány), nebo v délce dvou dní a pod.
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aim_ 2. 9. 2007 21:30

to Fyzikář:

Jj :) Počátky v UGNX1 a vlastních knihovnách, pak už převážně UGNX. Káťja je dle mého názoru sice lepší, ale zatím se nevyplatí přecházet... S ProEn pracovali kolegové a docela si to pochvalovali. No přesto bych se v budoucnu rád viděl spíš s Káťjou :)
Aim_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sportman 4. 9. 2007 09:17

to Fyzikar : velice zajimave obrazky. Jen mi nejak nejde do hlavy ze by egyptska civilizace mela zarivky. I kdyz je fakt ze malby na stene mluvi celkem jasne...nemuze se jednat o nejaky Fake ?
Je to skutecne egyptska prace provedena X tisic let dozadu ??
sportman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 4. 9. 2007 09:49

Fake to není. Ale zářivky ani výbojky také ne. Jak jsem ke konci napsal, jedná se o "grafické" vyjádření východu slunce až k poledni. Druhá polovina reliéfu je zrcadlově situovaná, a znamená od poledne k západu. Dvě "žárovky" mohou znamenat také celý den. Chtěl jsem jenom poukázat na to, jak mohou být takové "artefakty" s Danikenovou "rozpiskou" zavádějící. S dnešní technikou to nemá nic společného. Vysvětlivky jsou pod "žárovkami".
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sportman 4. 9. 2007 14:02

Nebo to muzou dva paprsky svetla, aby ve finale zobrazovali
nejakou projekci na zdi, treba plany stavby pyramid :mrgreen:
vylozit to asi jde opravdu vice zpusoby . Kazdopadne dobra ukazka
toho jak mohou byt danikenovi vyklady zavadejici.
sportman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 7. 9. 2007 01:33

_Hyperprostor

Také hypervesmír, mimoprostor, jiná dimenze atd. Klasický vesmír si můžeme představit jako dvourozměrnou mřížku na obrázku, nebo jako list papíru. Vzdálenost od Země k Síriu je 90 triliónů kilometrů normálním prostorem. Tento prostor nemusí být nutně zahnutý jako na obrázku, je to jenom k znázornění poměru vzdálenosti mezi klasickým prostorem a hyperprostorem. Hyperprostor není obyvatelná dimenze, protože v ní neexistuje klasický prostor, jaký známe. Díky tomu však může pomocí červích děr vytvářet zkratky mezi normálnímy prostory. Paradoxně, i kdyby taková "zkratka" byla delší než 2 body v normálním prostoru, které chceme propojit, stále by to byla kratší cesta, díky absenci 3d prostoru v této dimenzi.

Obrázek

to _Aim
Ohybem prostoru se vlastně rozumí vytvořením "přímé zkratky" mezi dvěma body v prostoru. Tato "zkratka" nemusí být přímá a krátká, ale z pohledu cestovatele to opravdu znamená podstatné zkrácení cesty pomocí mimoprostoru. Červí díry určitě existují v souvisloti s černými děrami. Stačilo by, aby v ranném období vesmíru se vedle sebe nacházely dvě černé díry, které sdílely jeden prostor. Jedna o druhé gravitačně "věděla". Postupem času se však od sebe vzdálily natolik, že z našeho pohledu by se zdálo, že jsou to dva samostatné objekty, ale není tomu tak. Díky své ohromné gravitaci a tím zastavenému času jedna o druhé stále "ví" a stále si "myslí", že sdílejí jeden a ten samý prostor. Tato informační vazba se udržuje přes mimoprostor nebo hyperprostor tunelem - červí díra, i na ohromné vzdálenosti. Pokud by nás gravitace černé díry neroztrhala a pokud by měla dvojníka v k terémkoliv místě v prostoru, mohli bychom reálně cestovat hyperprostorem.

Obrázek

Červí díra funguje i jako dokonalý stroj času. Je to snad jediný uznávaný princip cestování do minulosti a budoucnosti. Lze cestovat do tak vzdálené minulosti, kdy byl poprvé otevřen jeden konec červí díry v minulosti. Druhý konec bychom otevřeli v budoucnosti způsobem takovým, že bychom s ním odcestovali do vesmíru podsvětelnou rychlostí a vrátili se po nějaké době např. jednoho roku na Zemi, kde by mezitím uplynulo třeba 100 roků. Pak by se dalo okamžitě procházet např. z roku 1997 do 1897, a naopak - obrázek. Další paradox vyvstává z provozu červí díry. Cestování do budoucnosti bude možné již jeden rok po vytvoření prvního konce červí díry, což znamená, že do budoucnosti se dá projít již v roce 1898, a návštěvníky z budoucnosti můžeme očekávat v tomtéž roce, i když raketa v roce 1898 s druhým koncem červí díry bude ještě ve vesmíru z pohledu Země. Je to dáno tím, že "provoz" červí díry nebude zahájen z pohledu Země (100 roků), ale z pohledu astronautů v raketě, "vezoucí" druhý konec červí díry (1 rok). V oblasti částic se předpokládá výskyt miničervích děr, ale v makrosvětě zatím nikoliv. Odpůrci cestování časem tvrdí, že neexistuje cestování do minulosti, jelikož bychom byli zaplaveni návštěvníky z budoucnosti. Myslím si, že budeme "zaplaveni" tehdy, až se podaří vyrobit funkční stroj času. Dříve ne. Je však možné, že v rámci takzvané ZOO Hypotézy, již dávno nás navštěvují a skrytě pozorují. Průchody do našeho světa se údajně nacházejí na "energetických místech", ale to už zavání taktéž neprobádaným okultismem. Fenomém ufo je naopak tak zprofanovaný, možná záměrně, že v odborných kruzích se dnes používá zcela jiná zkratka pro označení podobných úkazů za účelem oddělení se od novodobého náboženství vesmírných flotil a podobně. Tento fenomém však existuje a je nadále zkoumán, i když byl v Británii před 6. lety ukončen výzkum jedné veřejné instituce, zabývající se tímto, nebo stejně tak jako program CETI z finančních důvodů.

Obrázek
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sportman 7. 9. 2007 07:17

to Fyzikar: A je mozne dnes vyrobit treba v urychlovacich mini cerne diry na mikroskopicke urovni ? jak to vlastne vznika ? tim ze castici urychlime na hodne velkou rychlost ? Kdyz by pak vznikla takova minicerna dira jak moc dokaze zakrivit casoprostor ?
sportman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sportman 7. 9. 2007 07:19

Takovy mozna hloupy dotaz, ale jaky je rozdil mezi červí a černou dírou ?
sportman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noclaf 7. 9. 2007 09:36

sportman - cerna dira nikam nevede; cervi dira je naopak takovy "pruchod". Problem je, ze jak to tak vypada, tak cerna i cervi (pokud VUBEC existuje) dira by byly z vnejsku neodlisitelne - dokad bys tam nevlitl, tak bys nevedel, ktera z nich to je.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnnycz 7. 9. 2007 10:04

Cestování do budoucnosti si tedy umím představit spíš, než cestování do minulosti... Jak by mohly tytéž atomy z budoucnosti existovat ve stejném vesmíru společně s atomy z minulosti? A co by se mohlo stát, kdyby se potkaly? Možná je tu stejný problém i obráceně, ale existuje taková možnost?
Johnnycz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sportman 7. 9. 2007 12:29

to Noclaf: aha...a jak teda vznikaji takove cervi diry ? Cerne dir vim...vybuchne supernova a zhrouti se sama do sebe, a jak teda cervi ?
sportman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noclaf 7. 9. 2007 18:06

Vsiml sis te zavorky ve druhem radku?
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků