Paradoxy vesmíru - vážně, nevážně.

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod _jux_ 14. 8. 2007 16:51

[quote="Fyzikář"tto _jux_ and zbreiten

Děkuji pánům
_jux_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 14. 8. 2007 20:23

to laysha

Zachovejte rozvahu prosím. Vaše invektivy vůči panu kolegovi Noclaf nejsou opodstatnělé, a diskuze není o poklonkování. :D
Fyzikář
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Johnnycz 14. 8. 2007 20:30

já bych měl také ještě malý dotaz k tomu holograficému promítání.
Sice bylo zmíněno, že změnou úhlu referenčního paprsku při čtení je možné přečíst vícero zaznamenaných objektů, pokud byly zaznamenány, ale zajímalo by mě, jestli je nutné dodržet přesně původní pozici zdroje nebo ne!??

děkuji
Johnnycz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 14. 8. 2007 20:38

Pokud vytvoříte pouze jeden záznam, tak při projekci můžete zdroj umístit téměř do libovolné polohy (nemusí být přesná). V hologramu se objeví něco jako negativní obraz, či "rušení" interference a jemným dolaďováním pozicí zdroje, nebo pozicí desky se budete snažit získat co nejlepší projekci. (Fázové posunutí "obrazu").

Poznámka: Pokud budete rozdvojovat hlavní svazek na objektový a referenční, použijte polopropustné zrcadlo nebo hranol, jelikož při "zápisu" interferenčního vzorce nebudou chyby tak velké, jako při dělení svazku obyčejným zrcadlem. V tom případě by byly vzniklé interference náhodné, a obraz by nebyl přesný ("jiné fotony" v obou svazcích). Optiku můžete použít pouze k rozšíření svazků.
Fyzikář
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Wawer Rewold 15. 8. 2007 17:06

Chtěl bych se zeptat pana Fyzikáře na teleportování. Četl jsem že teleportování neni až takový nesmysl.Jenom prý neexistuje takové zařízení které by mělo dost velkou datovou kapacitu kde by se zaznamenala poloha kařdého atomu přenášeného objektu. Zabíralo by to prý tolik dat kolik obsahuje veškerá literatura na Zami. Co je na tom pravdy?
Wawer Rewold
Návštěvník

Odeslat příspěvekod POLKARF 15. 8. 2007 17:44

Ano teleportování by mě taky zajímalo. Vždycky jsem si myslel, že při teleportování se objekt rozloží a přenese na jiné místo, kde se opět složí. Potom jsem, ale četl článek, ve kterém se psalo, že se na "druhé straně" vytvoří kopie objektu a původní objekt se nikam nepřenáší, takže potom máme původní i nový objekt. Jak to tedy je?
POLKARF
Čtenář

Odeslat příspěvekod _jux_ 15. 8. 2007 17:59

POLKARF píše:... Potom jsem, ale četl článek, ve kterém se psalo, že se na "druhé straně" vytvoří kopie objektu a původní objekt se nikam nepřenáší, takže potom máme původní i nový objekt. Jak to tedy je?e/quote]

Kdyby to byla tato druhá verze, bylo by to teleportování s klonováním :hm
_jux_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod POLKARF 15. 8. 2007 18:03

Hmm...takhle to psali v časopise 21. století.
POLKARF
Čtenář

Odeslat příspěvekod _jux_ 15. 8. 2007 18:28

No spíše bych to čekal až ve 22. století :-P

K teleportaci jsem četl naposledy tento článek http://technet.idnes.cz/vedci-meni-svet ... vesmir_vse
_jux_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ES0 15. 8. 2007 20:47

Wawer Rewold píše:... Zabíralo by to prý tolik dat kolik obsahuje veškerá literatura na Zami. Co je na tom pravdy?v/quote]

taky by me zajimalo kolik by zabirala informace o poloze kazde molekuly v lidskem tele, odhadem bych tipl tak 10^37 TB
:)

no ale s temi holografickymi disky by to medium uz nemuselo zabirat cely fotbalovy stadion (mozna :nenapadne )
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Aim_ 15. 8. 2007 21:38

ES0 píše:
Wawer Rewold píše:... Zabíralo by to prý tolik dat kolik obsahuje veškerá literatura na Zami. Co je na tom pravdy?v/quote]

taky by me zajimalo kolik by zabirala informace o poloze kazde molekuly v lidskem tele, odhadem bych tipl tak 10^37 TB

asi hodně záleží, jestli před a nebo po jídle, a jestli po nádechu nebo výdechu... ale myslím, že když už, tak rovnou zaznamenávat na úrovni kvarků nebo "strun", ne? a když zaznamenat polohu, tak ideálně během zmražení... no já bych do toho asi nešel ;-)
Aim_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ES0 15. 8. 2007 21:49

tak ja myslim ze az to bude tak se zaroven bude vyuzivat nejake komprese tak jak to je napr. treba u obrazku .bmp vs .jpg, preci jen volna voda zabira podstatnou cast tela tak se muze popisovat kazdy mol jako celek :)

kvarkum a strunam nerozumim

jo a ten muj odhad jsem delal pro typka o vaze 90kg, za predpokladu ze je celej z vody :D

ale stejne jsem asi 20 radu pridal, ptze 3D a prevod do nul a jednicek....
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Aim_ 15. 8. 2007 21:59

ES0 píše:tak ja myslim ze az to bude tak se zaroven bude vyuzivat nejake komprese tak jak to je napr. treba u obrazku .bmp vs .jpg, preci jen volna voda zabira podstatnou cast tela tak je zbytecne popisovat kazdy mol ...

to je sice pravda, ale nejspíš by šlo o kompresi bezeztrátovou (ne jpg). dulazite je, k cemu by takova uchovana informace mela slouzit. stejne si myslim, ze nestaci uchovat "co je kde", ale taky "jak" - treba el. napeti aj., aby to bylo co k cemu platne. mozna by stacilo uchovat "stav vedomi" a genetickou informaci a o detaily jako je biologicka schranka se nestarat, nemyslite?
Aim_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _jux_ 16. 8. 2007 06:09

Domnívám se, že pokud by šlo o práci s informacema, tak by asi plastičtí chirurgové přišli o ruční práci, nebo by to hojně využívali lékaři. :lol: Nemuselo by se to využívat jako teleport ale jako rozložení a složení zpět z toho co se nám hodí. ( např. zpět nebudu skládat ledvinové kameny .... ) :hm Ale to dle posledních příspěvků.
Nevím zdali by to tak v reálu fungovalo. Otázka energitecké náročnosti...
_jux_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anamorphy 16. 8. 2007 08:59

Fyzikář
Antihmota se dá vyrobit v urychlovači. Protonům, urychleným na rychlost těsně podsvětelnou je do jejich dráhy dána překážka, například wolframová deska. Po srážce vzniknou antiprotony a pozitrony(antielektrony). Z jednoho antiprotonu a pozitronu můžeme "složit" antivodík. Taková antihmota při anihalaci s hmotou uvolní několiksetkrát více energie, než výbuch atomovky.
K dopravě rakety na oběžnou dráhu kolem Země, bychom potřebovali asi 100 gramů antihmoty. Antihmota podléhá stejným
zákonům, jako hmota. Jejich částice také podléhájí elektromagnetickému poli, což umožnuje jejich skladování v magnetických pastí. Pro představu, magnetická past vypadá stejně jako urychlovač ,(obvod je asi 200 metrů), kde je antihmota zpomalována elektrickým polem a držena magnetickým polem dipólového charakteru. Největší magnetické pasti jsou v USA, které jsou schopny "uskladnit" až několikset antičástic, a ještě větší se staví. K uvolnění enrgie z antihmoty bychom potřebovali nějaké speciální injektory, rovněž magnetické, který by přesně dávkovaly antihmotu(antivodík) z pastí a hmotu v příslušném poměru. Vzniklá tepelná energie by byla přeměněna v elektrickou klasicky, nebo pro pohon kosmických lodí by mohlo docházet k anihalaci přímo ve spalovací komoře.

V jednom interview s jedným vedcom zaoberajúcim sa štúdiom antihmoty bol fakt, že jej využitie na tvorbu energie by bolo prakticky nezmyselné, keďže rovnaká energia je potrebná na jej výrobu. Pre bežné veci ľudstvo potrebuje energiu získať a nie vyrábať.
Anamorphy
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka