Radar na mereni rychlosti...

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Xoddam 21. 6. 2007 22:35

Zdravim,

trapi ma otazka ako vlastne funguje radar na meranie rychlosti. Policajny radar a tak ... Hladal som na wikipedii a aj google ale vsetko len nepresne informacia a domnenky.. Nemate niekto vysvetlenie? Nejake dobre, alebo najlepsie link kde by som si to precital?

S akymi vlnami a na akom principe to funguje? Ci je jedno akym uhlom "mierime" na sledovane teleso a ako je mozne ze tym cim odmerae rychlost auta sa da odmerat aj rychlost tenisovej lopty? Na aku je to dialku, a ako je to "presne" a tak ...

Takze ak by to bol nejaky technik / fyzik :) sup s odpovedou.

Dik
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbing 21. 6. 2007 22:39

Já akorát vím, že radar funguje na principu Dopplerova jevu. Při přibližování se frekvence zvyšuje. Existuje velice jednoduchý vztah (f'=f.((c+vd)/(c-vz))), který se musí použít dvakrát (jednou pro vyslání a jednou pro příjem frekvence odražené vlny) pro určení rychlosti auta z rychlosti světla (c) a vyslané (f) a přijaté (f') frekvence, který radar zaznamenává. Měřit se má přesně souběžně se směrem pohybujího se tělesa. Pokud chceš mohl bych to nastínit na nějakém příkladu s výpočtem. Tak jsem dospěl k závěru, že se rychlost vypočítá v=(c.(f-f'))/(-f'-f).
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 6. 2007 09:03

...... tak tak - jednoduše řečeno= výpočet rozdílu vzdálenosti mezi 2 měřeními bodu na objektu,propočtenou časem mezi měřeními.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 22. 6. 2007 11:08

Správnej polda by to měl vědět :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod mbing 22. 6. 2007 11:13

Asi půjdu na poldu. :tleskani
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 22. 6. 2007 11:36

mbing..to bys nesmel byt na nejaky elektrotechnicky, ale v udoli "tupejch hlav" (mistecko v praze :D ) ale muzu te pochvalit.. o tom Dopplerove ejvu sem to chtel taky napsat :-)
Wracker
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 22. 6. 2007 11:58

Wracker píše:to bys nesmel byt na nejaky elektrotechnicky, ale v udoli "tupejch hlav" (mistecko v praze :D )
SPŠ elektrotechnickou jsem už dávno vyšel. VŠ VUT FIT. 8)
-quote="Wracker"]ale muzu te pochvalit.. o tom Dopplerove ejvu sem to chtel taky napsat :-)
Co ty o tom tak můžeš vědět ... :-P
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 22. 6. 2007 12:00

to je jedno ale neco sem si pamatoval z doby co sem chodil na zive, zes tam neco rozebiral ;)

no neco jo..ucili sme se o tom ve fyzice :-P
Wracker
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 6. 2007 14:28

wracker - říká se DUTEJCH hlav - před časem tam postavili i LIDL aby efektivitu znásobili i civilové
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 22. 6. 2007 15:33

polda sry to je jasny, ze dutejch..sem se prepsal..hlava neco myslela, ale ruce psaly neco jinyho
Wracker
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 22. 6. 2007 16:40

Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 22. 6. 2007 20:03

doppler a laser ... to sou dva druhy co se pouzivaj u nas v bananistanu nejvic ...

na zapade se daj potkat jeste vetsi srandicky ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Xoddam 3. 7. 2007 17:51

skvele dik dik :) zacinam chapat :) .. konecne v tom zacinam mit jasno ...
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 7. 2007 17:57

no to trvalo... :mrgreen:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xoddam 3. 7. 2007 21:03

hehe :) sem tak uz nevedel co bych a kde bych zaspamowal a tak me napadl oze sem si ani nekoukl odpoved na radary : ) tak sem si to vyhledal :)
Xoddam
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků