Pyramidy v Gíze jsou staré 10 500 let?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod msn 15. 5. 2007 17:03

Ahoj, zajímalo by mě co si myslíte o těchhle stránkách:
http://www.volny.cz/m-musil/str_01.htm
Co myslíte, je možné aby pyramidy vznikly před 10 500 lety?
Všechno je to tam dost podrobně dokázaný a vysvětlený.
Westovu teorii zcela nečekaně podpořila v roce 1993 úplně jiná vědní disciplina. Do hry vstoupila astronomie. R. Bauval - belgický stavební inženýr se zájmem o astronomii zjistil následující. Tři pyramidy v Gíze jsou neuvěřitelně přesnou pozemskou mapou tří hvězd Orionova pásu, dokonale vyjadřují úhly mezi nimi a dokonce prostřednictvím svých vlastních velikostí naznačují individuální velikost hvězd. Tento grandiózní model hvězdné oblohy se prostírá dál na jih a sever a zahrnuje další stavby na plošině v Gíze a opět s maximální přesností! Ovšem největším překvapením je, že monumenty v Gíze jsou uspořádány tak jak hvězdná obloha vypadala (pouze a jedině) kolem roku 10 450 př.n.l. Opět onen čas... /quote]
msn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 15. 5. 2007 17:35

Tohel rpostě nejde říct.. A nejsem si jistý, jestli to někdy s přesností zjistíme. Někde tady je zahrabána diskuse o atlantidě, kde jso utaky zajímavé věci, které napovídají, že kdysi v minulosti existovala civilizace, jež znala antarktidu, protože je poměrně přesně zakreslila do mapy
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod msn 15. 5. 2007 18:12

No každopádně to do té teorie o antarktidě docela přesně zapadá.
msn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 15. 5. 2007 18:15

Ahoj,

myslím, že je mnoho otázek na které neznáme a možná ani nikdy nebudeme znát odpovědi.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod krtenek 15. 5. 2007 18:46

Může být. V jedné knize jsem četl, že sfinga u těch pyramid je stará něco přes 12 000 let (podle stop dávných erozivních dešťů). No a pyramidy, to je kapitola sama o sobě. Tolik nepřeberných matematických, fyzikálních a astronomických "záležitostí" se na nich dá najít, že osobně nevěřím, že tam stojí chvilku a postavili je za 20 let otroci.
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 15. 5. 2007 21:02

nooo ..... a kde je sfingobender ? :-)
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod krtenek 16. 5. 2007 17:59

Ledni_Medved píše:sfingobender
Až povíš co to je, tak se to možná dozvíš. A možná k tomu dostaneš i lízátko.
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noovo 16. 5. 2007 18:03

neverim tomu, vzdycky se najde na vsechno nejaka nova teorie a je na nas, abychom ji vyvratili nebo ne...vzdyt ani poradne nevime kolik let ji staveli a kolik lidi na to byla potreba, nekde tvrdi, ze pyramidy stavili otroci a nekde, ze vysoce vazeni lide v te dobe v Egypte vsechno jsou jen spekulace...mozna, ze to neni ani lidske dilo...ale kdo vi...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 16. 5. 2007 18:08

msn píše:Ahoj, zajímalo by mě co si myslíte o těchhle stránkách:
http://www.volny.cz/m-musil/str_01.htm
Co myslíte, je možné aby pyramidy vznikly před 10 500 lety?
Všechno je to tam dost podrobně dokázaný a vysvětlený.
aquote]Westovu teorii zcela nečekaně podpořila v roce 1993 úplně jiná vědní disciplina. Do hry vstoupila astronomie. R. Bauval - belgický stavební inženýr se zájmem o astronomii zjistil následující. Tři pyramidy v Gíze jsou neuvěřitelně přesnou pozemskou mapou tří hvězd Orionova pásu, dokonale vyjadřují úhly mezi nimi a dokonce prostřednictvím svých vlastních velikostí naznačují individuální velikost hvězd. Tento grandiózní model hvězdné oblohy se prostírá dál na jih a sever a zahrnuje další stavby na plošině v Gíze a opět s maximální přesností! Ovšem největším překvapením je, že monumenty v Gíze jsou uspořádány tak jak hvězdná obloha vypadala (pouze a jedině) kolem roku 10 450 př.n.l. Opět onen čas... /quote]

ja myslim ze to dukaz neni, za dobu co udajne existuje vesmir tedy x miliard let, se uz vystridalo tolik kombinaci poloh hvezd ze se proste do nejaky trefit musel :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod krtenek 16. 5. 2007 18:11

ES0 píše:za dobu co udajne existuje vesmir tedy x miliard let, se uz vystridalo tolik kombinaci poloh hvezd ze se proste do nejaky trefit musel
To je náhoda, zrovna tři pyramidy a zrovna hvězdy v Orionově pásu. Ne, nemyslím si, že je to přesně takhle. 8)
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zamis 16. 5. 2007 20:02

a co kdyz ty piramidy postavili skutecne v te dobe, ktera se vseobecne udava (tusim pred 4500 let), ale rozmisteni maji podle hvezd, jaky bylo cca pred 12000 lety, protoze se treba v te dobe stalo neco pro ty egyptany vyznamyho.myslim ze by asi nemeli problem si to spocitat pohyb vesmirnych teles.... no a nebo za to taky muze ufo.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod ES0 16. 5. 2007 20:51

ach jo a ja si porad myslel ze je postavili ufoni, takhle to vypada ze jen zkopirovali svetylka na obloze :x
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 16. 5. 2007 21:00

no jenom malá poznámka - pokud chcete z postavení a velikostí a dalších údajů pár baráků dostanete skoro všechno co chcete, tudíž pokud si dáte trochu práce tak v postavení pyramid najdete nejspíš i datum narození báby Vomáčkový z Horních *****ákovic...
nemluvě o tom, že těch výkladů toho co je v postavení pyramid zakódováno je x desítek a jsou vzájemně dost nekompatibilní :mrgreen:

OT: ESO: avatar schvaluju, ale měl sis tam dát někoho sympatičtějšího třeba Bestera nebo Mordena :mrgreen: :mrgreen:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 16. 5. 2007 22:27

krtenek píše:
ES0 píše:za dobu co udajne existuje vesmir tedy x miliard let, se uz vystridalo tolik kombinaci poloh hvezd ze se proste do nejaky trefit musel
To je náhoda, zrovna tři pyramidy a zrovna hvězdy v Orionově pásu. Ne, nemyslím si, že je to přesně takhle. 8)-/quote]

to nevis, treba kdybych dnes zaznamenal carou vsechnen svuj pohyb po byte, vznikl by obrazec pro ktery bych urcite nasel nejaky zahadny vysvetleni :hm

kosch: ale to byli z meho pohledu zaporaci :wink:
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod blino 16. 5. 2007 22:30

nahoda to s umiestnenim urcite nie je...

ten vek je ale imho realny len treba cas kym sa to 100% potvrdi aj nejakou "osvedcenou" vedeckou metodou
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec