jak donutit pamět, at´ si pamatuje?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mawe47 15. 5. 2007 08:03

Co pamatuju, mam potíže s pamětí.. nepamatuju si, o čem byla knížka dočtená před měsícem, o čem film viděný o víkendu... nemluvě o učení.
Ale poslední dobou je to ještě horší. Přítel na mě mluví, něco mi vysvětluje a ja si z toho pamatuju jen prvních par vět, ty poslední už prostě nevím... Když mě maminka řekne seznam věcí na nákup, tak než dořekne, o některých nevím...

může to mít spojistost s tím, že "špatně rozumím" takže musím lidem koukat na pusu, když mluví, často po nich chci opakovat co sem nerozuměla a s poslechem čehokoli z radia mám potíže, protože špatně rozlišuju slova a splývá mě to v hatmatilku? (a pak se mam učit jazyk:)

Vim, že na internetu se dá najít, ale jestli vy máte nějaké osvedčené triky, jak si zapamatovat více informací, které se k vám dostanou mluvenou formou?
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 5. 2007 12:56

nejsi ty přepracovaná ?? Dej si pauzu, klídek :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Mawe47 15. 5. 2007 13:08

a z ceho proboha? z toho jak nechodim do skoly a porad se flakam doma? :)
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod CeCo 15. 5. 2007 13:15

V tom pripade musis zasa chodit do skoly a neflakat sa, aby si nastartoval pamat do modu "pamataj".

C
CeCo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 15. 5. 2007 13:26

to bylo mysleno obrazne, ted je zkouskove a skola neni, jinak do ni chodim:) me by spis zajimalo, co delat, at si pamatuju to, co me nekdo rikal pred minutou... nez zapamatovat si neco z prednasky...
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 15. 5. 2007 13:48

Mawe videlas Butterfly effect (u nas jako Osudovy dotek)? Pis si denik, to pry pomaha :)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 15. 5. 2007 14:01

Mawe47

myslím, že existují nějaká cvičení, která po jejich absolvování přispějí ke zvýšení ,,pamatovátka". Nemám však žádný link, ani neznám případnou literaturu, ale myslím, že něco takového zcela určitě existuje.

Zkus se porozhlédnout po netu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod lu.kas 15. 5. 2007 15:32

Nevim, jestli tady bude nekdo kdo o tom opravdu neco vic vi - co navstivit odbornika? Nevim, je to fakt jenom napad, ale nemel by nakou pomoc psycholog?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mawe47 15. 5. 2007 15:52

to myslis, ze je na psychologa?

na netu treba radi snazit se pamatovat si cisla, nakupy, takovy denni drobnosti... a s tim ja potize vubec nemam, pamatuju si cisla, slovicka, v pohode...

jj, ten film sem videla, ale on si psal zazitky, urcite si nepsal slovo od slova a ja bych se citila divne, kdyz na me pritel pronese pet vysvetlujicich vet a ja bych si tech 5 vet mela napsat, abych vedela, ze jich rekl vic nez 3...
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod bombul 15. 5. 2007 15:59

ja neviem ale asi suhlasim s lu.kasom pretoze moj byvaly spoluziak mal podobne problemy nic s tym nerobil a presiel skolu s trojkami az pri psychotestoch na vysku mu zistili ze ma poruchu vnimamnia a ucenia cize za tie znamky nemohol apotom dostal individualny studijny program :mrgreen:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Mawe47 15. 5. 2007 16:22

a za psychology se musi platit, ne?
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod bombul 15. 5. 2007 16:25

neviem ale mam pocit ze zalezi od toho aky psycholog to je lebo moj kamos bol u skolskeho a ten je free :mrgreen:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod DarkLady 15. 5. 2007 16:51

já si myslím, jestli to není tak trochu problém se soustředěností. Pamatuješ si první věty, co Ti kdo řekne a ty poslední ne...
+ 23.6.2007
DarkLady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 15. 5. 2007 16:58

V každém případě je to jedno. Myslím, že návštěvou psychologa nic nepokazíš. I kdyby to byla porucha soustředění - měl by Ti pomoct.

Myslím, že určité návštěvy jsou zdarma. Však si vem telefonní seznam a některému zavolej - poptej se ;-) za to nic nedáš.

EDIT: souvislost to s Tvým špatným vnímáním a nutností odezírat může mít.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod AndrewJ 15. 5. 2007 17:17

Mawe47 píše:může to mít spojistost s tím, že "špatně rozumím" takže musím lidem koukat na pusu, když mluví, často po nich chci opakovat co sem nerozuměla a s poslechem čehokoli z radia mám potíže, protože špatně rozlišuju slova a splývá mě to v hatmatilku? (a pak se mam učit jazyk:)? /quote]

hmm, vidím stejně problémy... akorát já mám paměť dobrou, ale ne na jazyky
AndrewJ
Přeborník

Další stránka