Co si myslíte o UFO?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod fahrman 1. 6. 2007 21:35

kosch ... ja ti rikam, ze jsi prizemni, ze porad mluvis jen o formach zivota, jak ji zname :)
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 2. 6. 2007 00:45

"We can't all look like those anorexic aliens on the James Cameron movies."

takze sou ;-) ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 2. 6. 2007 01:16

kosch píše:fido+: no tak to by asi bylo inteligentní, ale nebylo by to živé v rámci toho jak většinou život definujeme...

nicméně je pravda, že nějaká forma organizované energie je další možnost jak by mohla existovat nějaká inteligentní entita... osobně na existenci něčeho podbného sice moc nevěřím, vidím tam příliš mnoho problémů... ale na druhou stranu mám pocit, že můj názor na věc matičku přírodu pramálo zajímá :mrgreen:

eso: tjn myšlenka určitě zajímavá... a Intel by měl zajištěný odbyt čipů na příštích sto let,takže dobrý tip na nákup akcií :-Di/quote]

Jasne ze to je hodne nepravdepodobne. Ja to spis nadhodil jako jednu z moznosti jak by mohl vypadat zivot a pritom nezapadat do nasich meritek. A ciste teoreticky my zas nezapadat do meritek onoho zivota.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod madeleine 2. 6. 2007 02:39

no ja by som sa celkom rada povozila... 8)
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod crashpc 2. 6. 2007 08:08

Dodneška jsem nepochopil proč by nešla překročit rychlost světla. Ale způsobů jak dostat informaci nebo materiál rychleji a přitom tu rychlost nepřekročit bude víc.

Ufo podle mě neexistuje - podle názvu (unidentified flying object nebo jak to....) to jsou podle mě hrátky našich pozemských lidiček co vynalézají nové technologie.
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 2. 6. 2007 13:10

kto nevidel, nevie. a preto ja viem.
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ES0 2. 6. 2007 14:22

crashpc píše:Dodneška jsem nepochopil proč by nešla překročit rychlost světla.
..../quote]

protoze E=mc^2 :wink:

proste cim vice by ses blizil te rychlosti tim by si byl tezsi a tim vice by si na to potreboval energie a zaroven by se zpomaloval cas, az bys te rychlosti dosahl, vazil bys nekonecne mnoho a spotrebovaval nekonecne energie a cas by se zastavil uplne :)

proto se to reseni pres warpovy pohon jevi mnohem elegantnejsi, bohuzel ale stale neumime vyrobit nebo nejak vysvetlit tzv. negativni energii, ktera je nutna pro pohon, tak za 100let, ale silne verim tomu ze to lidi jednou dokazi :)
pak by uz nebyl problem letet treba 1000x rychleji nez svetlo

viz ty odkazy od koshe na predchozi strane
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod crashpc 2. 6. 2007 20:23

proč bych měl vážit nekonečně mnoho? není důvod. vlastně vůbec mě to celý zajímá, proč by se měl při tý rychlosti deformovat čas. už jsem něco četl a ještě nikde sem nenašel důkazy o tom co se tvrdí běžně. spíš je technicky nemožné udělat "talčící pohon" kterej by musel vlastně nějakym způsobem sám se hýbyt rychleji než je rychlost světla.... a pak teprve plavidlo, což vidím spíš jako nereálné. magnetický síly jsou taky pomalý...
no ono je to vjádru jedno- nikdo z nás se neproletí ani do vesmíru takže řešit tohle....
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 3. 6. 2007 00:31

vyplývá to ze STR (speciální teorie relativity) - se vzrůstající rychlostí roste hmotnost,resp. tak zvaná relativistická hmotnost (v STR jsou dva druhy hmotnosti - klidová a relativistická), totéž platí pro zpomalování času... velmi zjednodušeně oboje jsou důsledky toho, že ryclost světla je konstatní nezávislena směru a rychlosti zdroje, pozorovatele atd.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Speciální_teorie_relativity
http://www.aldebaran.cz/astrofyzika/gravitace/str.html
http://www.sweb.cz/radek.jandora/f21.htm

nejryhlejší "konvenční" (tzn. reaktivní) pohon,který postavíš je fotonový, tzn. tu raketu by tlačily dopředu fotony (tedy asi nějaký laser), taková raketa by se mohla limitně přiblížit rychlosti světla (pomíjim problémy s tím jak to nápajet atd. atd.),problém je, že takovýto motor má sice nejleší dosažitelný specifický impuls, ale zároven strašně malý tah...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 6. 2007 01:27

Ono to muze byt relativni. Pro cestovatele pohybujiciho se vysokou rychlosti se diky zpomaleni casu muze jevit, ze prekrocil rychlost svetla ale pro okoli nikoliv.

Jinak co se tyce toho pohonu, mozna by to slo nejak obejit pres jinej casoprostor. Lod by kolem sebe vytvorila bublinu vlastniho casoprostoru ve kterym by se pohybovala bud beznou rychlosti nebo treba vubec ale celej ten casoprostor by se vuci nasemu pohyboval. Pak by snad slo dosahnout nadsvetelne rychlosti. Ovsem jak to realizovat to fakt netusim a asi to jeste dlouho nikdo nebude umet.

//Michal P: Příspěvky sloučeny. I po odeslání příspěvku ho můžeš Obrázek
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 3. 6. 2007 21:50

Pole mě by nebylo na škodu prozkoumat černé díry, to je podle mě možnost cestování v časoprostoru, ale je tu takoví malý problém údajně to co vletí do černé díry už se nikdy nedostane zpátky.
vaclavbarak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kosch 3. 6. 2007 22:00

heh, to se lehko řekne prozkoumat, ale vzhledem k tomu, že žádnou někde poblíž nemáme tak se to blbě udělá :-D
navíc černá díra je na prd, je to takový jednosměrný drtič odpadků... tedy přesněji ono všechno co do ní spadne se za pár miliard až pár bilionů let zase dostane ven, ale rozložené na subatomární částice, což je celkem na nic...
dlužno dodat, že se dost dlouho uvažavalo o tom, že existují i tzv. bílé díry -přesných opak černých, které vše vyvrhují a nelze do nich vstoupit, takže by takto mohlo existovat spojení mezi dvěma body ve vesmíru, jenže bílé díry z nějakých fyzikálních důvodů, které jsem už zapoměl (možná něco s tlakem záření..), zřejmě existovat nemohou, takže se ty bezesporu existující černé opravdu hodí akorát na likvidaci odpadu (a ještě na výrobu elektřiny,jsou to celkem slušná dynama :mrgreen: :mrgreen: )
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 4. 6. 2007 22:28

Navic by asi byl trosku problem odtamtud ziskavat informace od sond nebo dobrovolniku.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod crashpc 4. 6. 2007 23:46

To máte jak zvuk - když zdroj zvuku letí 100km/h proti vám tak se od zdroje zvuk k vám taky nedostane rychleji. pouze díky doplerovu jevu uslyšíte zvuk jiný.... tedy též nezáleží na pozorovateli.... jde o to že na zvuk máme slušnou páku - proudový motory :D na světlo už nějak ne. Ale věřím že češi to jednou nějak och*ijou :D

Myslel jsem že černá díra pohlcuje materiál který "někam" mizí... proto díra.....

dále mě drtí to jak jsou někteří hloupí nebo natolik chytří že nedokážou říci lidem pravdu - pokud má světlo při pohybu nějakou hmotnost, nevidím proč by se všechno co známe nemohlo tvořit ze světla - jako vážeme atomy prvků do sebe a vznikají molekuly a celé druhy materiálů, proč by svázané fotony nemohly tvořit kvark, mnoho kvarků utvořit elektron a ........ chlapy, svítíme, ani o tom nevíme :-)

možností je mnoho a určitě se něco už dávno ví. asi ne to pravý tajemství ale něco jo. stejně by to nikomu k ničemu nebylo. Až budem denně překonávat vzdálenosti milionů světelných let, co z toho.....
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 5. 6. 2007 00:02

az na to ze 100kmh je uplne zanedbatelna rychlost :wink:

to ze ze vsecho "udelany" z energie neni zadny tajemnstvi, energie je jen jina forma hmoty
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka