Co si myslíte o UFO?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Anonymous 4. 6. 2007 23:44

Kurňa, tady je to samej kandidát na Nobelovu cenu :hm ... Mám pocit, že jste dokonce chytřejší, než údajně největší vědecké mozky světa :D
Anonymous

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 6. 2007 23:58

ES0 píše:energie je jen jina forma hmoty

O tom musím zdlouhavě popřemýšlet :hm
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 5. 6. 2007 06:24

crashpc: světlo je trochu jiný kalibr než zvuk...navíc všechny ty relativistické efekty byly mnohokrát otestovány... (takže pokud se chceš dožít vysokéhé věku, doporučuji co nejvíc běhat, jezdit rychle autem, létat letadlem atd., v součtu ti to přidá hezkých pár nanosekund :mrgreen: :mrgreen:)

Lexx: už to udělal jeden chlápek před tebou a vyýsledek zapsal do rovnice E=mc^2 :-)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 5. 6. 2007 07:32

Moc nevěřím na to, že by zrovna u Země se zjevovaly všechny mimozemské plavidla. Na mimozemský život ale rozhodně věřím, protože jestli je vesmír opravdu nekonečný, tak není možné, aby neexistoval.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 5. 6. 2007 10:40

kosch píše:Lexx: už to udělal jeden chlápek před tebou a vyýsledek zapsal do rovnice E=mc^2 :-))/quote]

Do háje... a já myslel, že za to získám Nobelovku :mrgreen:
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 5. 6. 2007 11:39

Marty89 píše:... Na mimozemský život ale rozhodně věřím, protože jestli je vesmír opravdu nekonečný, tak není možné, aby neexistoval. /quote]


ja nejenze si myslim ze tam venku nejaky ten zivot je, ale jdu az tak daleko ze jsem presvedcem, ze za dobu co se lidi tak nejak zajimaji o to co je ve vesmiru tak pri poctu kolik lidi tu mame(meli) i kdyz odecteme zarputile nabozenske fanatiky, tak uz nekdo musel prijit se spravnou myslenkou o budoucnosti, o strojich, o mimozemstanech, at to je jejich vzhled, ci cokoli jineho......... to je mimojine taky duvod proc jsem tak veliky scifi fanda, proto tak rad hltam jakykoli scifi material, protoze si myslim ze i kdyby jen jedna jedina stranka z knihy, ci par sekund z filmu bylo spravne "odhadnuto" tak to stoji za to :D

k tomu mezihvezdnemu cestovani, vzdycky jsem premyslem co to je gravitace, tyka se to vseho, akorat nikdy se nevedlo proc tenkrat to jablko spadlo Newtonovi na hlavu, umime vyrobit kdeco ale blbou gravitaci ne :)
kdyz jsem si precital ty linky od koshe tak tam byla zminka o Casimirove efektu, cimz se dokazuje existence jakesi temne energie(minojine nutne pro udajny pohon lodi) tak me napadlo ze tim se muze vysvetlit i ta gravitace, akorat ze ve vzorci pro ten efekt neni hmotnost, ale pro vypocet gravitace ji potrebujem , par clanku o tomto srovnani jsem i nasel, asi diky ty chybejici hmotnosti bude jedno derivaci druheho, nebo tak nejak, proste si myslim ze mezi tim je nejaky vztah :wink:

momentalne si vakuum predstavuji jako nejaky energeticky elasticky sliz(pro lepsi predstavivost) a akorat se v tom musime naucit plavat :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 5. 6. 2007 13:05

eso: gravitace je zakřivení časoprostoru, to pro změnu řeší Obecná teorie relativity :-) :-P
http://www.aldebaran.cz/astrofyzika/gravitace/otr.html

s tim vakuem to neni špatný, akorát, že mi v něm plaveme, nebo spíš jsem z něj v podstatě složeni, spíš by jsme potřebovali umět s ním nějak manipulovat (je tu sice mírné riziko, že by to mohlo zničit celý vesmír, ale co už, nehody se stávaj :mrgreen: )
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 7. 6. 2007 10:52

no v kazdem pripade ted maji lidi dulezitejsi problemy k vyreseni, jako treba kdo vyhraje nejakou tu dalsi verzi superstar ci Vykalenych, :)

vubec me cela dnesni doba nejak s.ere, dnes je dulezitejsi jak co vypada a ne jaky to ma prakticky vyznam :|
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 7. 6. 2007 12:21

ufo? no myslim ze je to blbost, ale kdyz rano koukam do zrcadla tak docela vazne premejslim jestli to nahodou blbost neni
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 7. 6. 2007 20:45

docela pěkný článek o mezihvězdných letech (založený na více-méně reálných technologiích) http://technet.idnes.cz/grun-k-planetam ... vesmir_vse

sice je to na idnes ale autor je M. Grun, takže vynikající kvalita ne jako u většiny jiných vědeckých/technický článků tam...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 7. 6. 2007 23:08

tak husty bylo pohanet lode tim ze za sebou chteli odpalovat atomove bomby :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 8. 6. 2007 07:23

ten nápad je tak šílený až je naprosto geniální :-D ale pokud by ten projek byl dotažen do konce tak jsme ted mohli být ve výzkumu vesmíru mnohem dál (a navíc bych strašně chtěl vidět ty ksichty protijaderných aktivistů :mrgreen: )
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msn 25. 8. 2007 17:59

kosch píše:pokud se chceš dožít vysokéhé věku, doporučuji co nejvíc běhat, jezdit rychle autem, létat letadlem atd., v součtu ti to přidá hezkých pár nanosekund :mrgreen: :mrgreen: /quote]


Rychlost je relativní. Letíme přece vesmírem vysokou rychlostí. :D
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 25. 8. 2007 20:21

niekde som pocul, ze vesmiri su na sebe ako vrstvy a spajaju sa ciernymi dierami, cize teoreticky ak by v inom vesmire platili ine fyzikalne zakony ako v nasom vesmire, cize maximalna rychlost by bola a jej dosiahnutie tiez jednoduchsie. Tak by stacilo jednoducho prejst do druheho vesmiru a z neho opat do nasho. Vychadzam z toho, ze iny vesmir moze vyzerat absolutne inak ako nas (mozno bude starsi, s mnozstvom inych prvkov, sil), aj ked je tu moznost ze bude takmer totozny ako nas. Mozno je to blbost, ale nic ine my nedava zmysel.

Mimochodom, co by sa stalo ak by som bol rychlejsi ako svetlo? Dostal by som sa do minulosti? Alebo by som omladol? Alebo naopak by som sa rychlejsie presuval do buducnosti?
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wawer Rewold 26. 8. 2007 11:35

Splácl by ses do singularity a zastavil by se pro tebe čas

Podle mě mimozemšťani existují. A nejen to. Podle mě to byli mimozemšťani nebo prostě zásah z venčí kdo nás postrčil od opic k člověku. Někde jsem četl že ten poslední chromozom ten rozhodující který nám dal myšlení, duši nemohl prostě narůst tim že opice bušili do kamene. Někdo nám ho musel přidat. Neni třeba zvláštní že žádný jiný zvířecí druh se nevyvinul aspoŇ k tomu aby se nám vzdáleně podobal. Dyť nejchytřejší zvíře což je opice a druhé je asi delfín mají od nás obrovskou propast co se týče inteligence. Nemělo to být tak že by za námi byli jen o kousek? Navíc existují druhy který jsou mnohem starší než opice tak proč se nevyvinuly i ony? Času na to měli dost a předpoklady také.

To mě přivádí k názoru že na nás zezhora někdo shlíží. Neni to Bůh ale jsou to naši Stvořitelé (viděl bych to na Asgardy:D) Teď je otázka co s námi chtějí udělat. Jestli nás k něemu pěstují a nebo nás prostě jen chtějí pozorovat a zkoumat. Kdo ví...
Wawer Rewold
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků