Co si myslíte o UFO?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ES0 1. 6. 2007 08:23

ales76 píše:
ES0 píše:to cestovani rychlosti vetsi nez svetlo bych zas tak nezatracoval, co treba pouzit ty cervi diry??
Já ano, jelikož to není fyzikálně možné. Otevřít červí díru je o něčem jiném. I v ní by toto omezení mělo platit....
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 1. 6. 2007 08:41

UFO = ESO
Anonymous

Odeslat příspěvekod kosch 1. 6. 2007 09:13

fahrman píše:UFO, coby letajici objekty, mi moc pravdepodobne nepripadaji...
UFO, coby mimozemsky zivot, se mi zda realny, ale myslim, ze hledame neco podobneho nam ... a ono to muze byt beztvare, muze to byt tekute, muze to byt pruhledne a fungovat na jine bazi nez zname ... muze to byt tak velke, ze i kdybychom do toho narazili, tak si to neuvedomime :)


no ona jistá omezení na to co máme hledat jsou, hlavně v tom jaké látky dokáží vytvářet komplexní molekuly, které jsou pro život nutné... a ty jsou jenom dvě uhlík a křemík + je potřeba nějké rozpouštědlo, kromě vody se hodí tak možná čpavek nebo něco podobného... moc jinak to udělat moc nejde... z hélia nebo železa prostě život neuděláš...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 1. 6. 2007 09:38

premyslis moc prizemne ... ano, to vsechno plati pro formu zivota jakou ji zname ...
fahrman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 1. 6. 2007 10:03

fahrman: jenže fyziku a chemii neokecáš, z helia ti prostě nikdy nevznikne život, protože je inertní a s ničim neraguje, železo ti vytvoří maximálně nějaké jednoduché oxidy atd., totéž platí pro ostatní látky...pro život (definujme v nejnižší podobě ho jako něco co je schopné se replikovat a má nějaký minimální metabolismus) potřebuješ komplexnější molekuly a ty ti vytvoří jenom C a Si... pak už můžeš vymýšlet různé věci, jako, že se budou živit z radioaktivního rozpadu atd. atd., tady se fantazii meze nekladou, ale ten základ v podobě složitějších molekul tam být musí..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 1. 6. 2007 10:18

uz jsem na to prisel, je to vcelku jednoduche jak "litat" rychlosti svetla, stacilo by se prefrekvencovat na frekvenci svetla a je to :mrgreen:

a nebo jen vytvorit nejaky "obal" , neco "podobneho" se udajne zkousi i u stihacek , ze pri urcity rychlosti se vytvori jakysi obal a tak pri letu nema prakticky zadny odpor vzduchu, leti v jakysi bubline, hm, kez bych vedel kde jsem to cetl :hm
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 1. 6. 2007 11:06

eso: defacto je to superkavitace http://herodes.feld.cvut.cz/nonlin/supe ... perkav.php ...pod vodou se to už používá...

ad "přefrekvencování" - žádný problém stačí když se ohřeješ na pár miliard stupňů :mrgreen: otázka je kdo tě pak složí zpátky na konci cesty :-D
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 1. 6. 2007 11:26

jo tak, tak to nebylo u vzduchu ale ve vode :hm

no jde o to aby se vytvorilo v "bubline" prostredi ridsi nez okoli, takze pro pohyb ve vzduchu by to asi bylo vakuuum, a pro pohyb ve vakuu asi , hm, no nevim :hm

no proste si myslim ze nejaky takovy "ojeb" bude pouzit i na mezihvezdne cestovani

btw. aspon uz vim proc ve startreku nazyvaji pohon mezihvezdynych lodi warpovym pohonem :)

viz ta superkavitace
Obrázek
:tleskani
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 1. 6. 2007 11:56

jj, to je v podstatě to co jsem zmiňoval dříve, jedná se o jistý způsob deformace prostoru, vzdáleně by se to k superkavitaci skutečně přirovnat dalo, problém je ale ona neshnatelná negativní energie... resp.ona v nějaké formě existuje, pravděpodobně je to síla, která urychuje rozpínání vesmíru (označuje se jako lambda, Einstein ji do OTR zabudoval jako kosmologickou konstatntu), jenže bohužel příliš netušíme co je zač, natož jak ji zkoncentrovat a používat...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 1. 6. 2007 12:12

no dokavad budou lidi chapat negativni enegii jen jako nejaky mysticno, tak ten pohon hned tak asi nebude

ostatni odkazy nejaky psycho zvasty, akorat prvni odkaz je relevantni, ale jen v archivu a bez obrazku :cry:

http://www.google.com/search?hl=cs&q=ne ... Hledat&lr=
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 1. 6. 2007 12:21

zkus projít třeba http://aldebaran.cz/forum/index.php
nebo http://www.ian.cz http://www.astro.cz
+ je dost odbornějších stránek v angličtině ale ty v hlavě ani v záložkách nemam...

EDIT: nebo tady http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/ID/CB ... ent&cast=1
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 1. 6. 2007 13:23

kosch píše:fahrman: jenže fyziku a chemii neokecáš, z helia ti prostě nikdy nevznikne život, protože je inertní a s ničim neraguje, železo ti vytvoří maximálně nějaké jednoduché oxidy atd., totéž platí pro ostatní látky...pro život (definujme v nejnižší podobě ho jako něco co je schopné se replikovat a má nějaký minimální metabolismus) potřebuješ komplexnější molekuly a ty ti vytvoří jenom C a Si... pak už můžeš vymýšlet různé věci, jako, že se budou živit z radioaktivního rozpadu atd. atd., tady se fantazii meze nekladou, ale ten základ v podobě složitějších molekul tam být musí.. /quote]


Hmm. A co zivot vzniklej jako elektricky proudy v nejaky hroude kovu s oceany tekuteho helia na povrchu. Je to zivot nebo neni kdyz to bude mit vlastni inteligenci?
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 1. 6. 2007 14:13

kosh, prohlizel jsem si to forum a ty clanky cos prihodil, no vypada to realne "nekdy" ze :)

ale aby to bylo vymysleno drive zaujal me tento komentar,
t39 píše:Dalo by se to pouzit i pro vyzkum - stvoris nejakou simulovanou planetku se simulovanou inteligenci, nechas je priserne rychle simulovane vyvijet, pockas az vyvinou warp a pak jim ho seberes :)

http://aldebaran.cz/forum/viewtopic.php?p=8947#8947

to uz by nebylo marny naprogramovat nejakou takovou simulaci :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 1. 6. 2007 16:39

fido+: no tak to by asi bylo inteligentní, ale nebylo by to živé v rámci toho jak většinou život definujeme...

nicméně je pravda, že nějaká forma organizované energie je další možnost jak by mohla existovat nějaká inteligentní entita... osobně na existenci něčeho podbného sice moc nevěřím, vidím tam příliš mnoho problémů... ale na druhou stranu mám pocit, že můj názor na věc matičku přírodu pramálo zajímá :mrgreen:

eso: tjn myšlenka určitě zajímavá... a Intel by měl zajištěný odbyt čipů na příštích sto let,takže dobrý tip na nákup akcií :-D
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 1. 6. 2007 18:42

Já si myslím že mimozemský život existuje ale bude od nás hodně daleko.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků