Nadsvětelná rychlost, teorie relativity?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod VladaP 6. 4. 2006 12:09

kosch píše:...
Aha :) to jsem netušil, tovíš, jsem teprve na střední ;)
Naposledy upravil VladaP dne 6. 4. 2006 20:23, celkově upraveno 1
Alcatel OneTouch 303 > Nokyja 3410 (poslat SMS - musel jsem třísknout do stolu, volání nepřipadalo v úvahu, Nokyja - connecting people in services :)) -> Sony Ericsson T630
_________________
Chybami se člověk učí... jsem tedy nejchytřejší na světě ;)
VladaP
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 6. 4. 2006 19:27

thoosah píše:A jake je nejvetsi nekonecno? R (realna cisla)?


asi R, nebo možná nějaké specielně zkonstruované "supernekonečno" :D ale to netušim, snažim se od matematiky držet co nejdál se dá... (což sice na FJFI moc nejde, ale to už je jiná historie :) )
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladaP 7. 4. 2006 11:43

:hm Stejně mi nejde do hlavy že je nekonečno větší než nekonečno :D No nic... Snad to někdy pochopim :mrgreen:
Alcatel OneTouch 303 > Nokyja 3410 (poslat SMS - musel jsem třísknout do stolu, volání nepřipadalo v úvahu, Nokyja - connecting people in services :)) -> Sony Ericsson T630
_________________
Chybami se člověk učí... jsem tedy nejchytřejší na světě ;)
VladaP
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 7. 4. 2006 16:30

Jedná se pouze o teorii, proto teorie relativity. Zatím nemůžeme říct, že je to tak či onak, protože není žádný způsob, jak to zjistit a brát tuto teorii za pravdivou. Přestože by byla platná z 99%, tak stále je to něco, co nepochoipí každý člověk. Co se týká milkyWay a její rychlosti ve vesmíru, pravděpodobně můžou mimo galaxii, a to zatím nevíme jak funguje, být zcela odlišné principy fyziky. Proto všechny teorie zatím vystihují pouze podmínky v mléčné dráze. Ale jinak zajímavý dotaz. :hm
koblih.jr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 7. 4. 2006 17:42

koblih.jr píše:Jedná se pouze o teorii, proto teorie relativity. Zatím nemůžeme říct, že je to tak či onak, protože není žádný způsob, jak to zjistit a brát tuto teorii za pravdivou. Přestože by byla platná z 99%, tak stále je to něco, co nepochoipí každý člověk. Co se týká milkyWay a její rychlosti ve vesmíru, pravděpodobně můžou mimo galaxii, a to zatím nevíme jak funguje, být zcela odlišné principy fyziky. Proto všechny teorie zatím vystihují pouze podmínky v mléčné dráze. Ale jinak zajímavý dotaz. :hmi/quote]


tak to zase prr...důkazů pro TR je víc než dost, konečně dá se dobře ověřit i podomácku :mrgreen: potřebuješ jenom hodně přesný hodinky (Rolexy nestačí, radši nějaký atomový :-) ) a letadlo, nebo jenom i vysokou budovu...případně nějaký slušný urychlovač částic :-D

VladaP: najdi si někde něco o množinách N,R atd., ty důkazy těchto nejjednodušších věcí nejsou až tak složité a dají se snadno pochopit (což ovšem neříká nic o tom, jestli to člověk chápe "intuitivně"...), případně vyhrabu svoje poznámky z MA a nějak ti to sem napíšu..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladaP 7. 4. 2006 17:57

Kosch: To zase nemusíš, obejdu se bez toho, tak moc mě to zase nezajímá ;)

To s tim letadlem možná jo, ale stejně to může bejt jinde jinak... Stejně co je za hranicema vesmíru? :D další? nic? hrací pole kuliček nějakejch obrů, a my jsme jedna kulička?? :hm :D :D Co ty víš, jak kde co je... Před objevenim elektřiny si lidi taky mysleli, že nic takovýho nemůže být ;)
Alcatel OneTouch 303 > Nokyja 3410 (poslat SMS - musel jsem třísknout do stolu, volání nepřipadalo v úvahu, Nokyja - connecting people in services :)) -> Sony Ericsson T630
_________________
Chybami se člověk učí... jsem tedy nejchytřejší na světě ;)
VladaP
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků