Věříte na "mimozemšťany"?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ES0 15. 7. 2005 13:07

ale co ti brani letet na mesic? staci mit par set milionu dolaru na uctu a ukecat rusy, at udelaji maly vylet,...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 15. 7. 2005 13:43

Copak na mesic se jeste letet da. I kdyz za silenou cenu a jeste ne kazdy. Ale udelat si vylet napr. k saturnu je nemozne.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 15. 7. 2005 14:19

osobně myslím, že mimozemská intelignece někde existuje, ale téměř na 100% nelétají na zemi a nestrkají do lidí hadičky...
...stejně jako nevěřim na Atlantidu a spol. přinejmenšim ne na úrovni že by po sobě házeli atomovky, mohle existovat nějaká poměrně vyspělá starověka civilizace podle které ta legenda vznikla, ale ne na takové tech. úrovni a ty různé "důkazy" se zatím ukazují jako podvod, nebo překroucení reality...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 7. 2005 14:51

15:57 >> Zapněte si ČT2 je tam dokument o podobných věcech.
// Tak nic, normální dokument o vykopávkách. Ale podle úvodu to vypadalo že to bude o "velké bitvě dávno tomu".
Naposledy upravil S-Tony dne 15. 7. 2005 15:17, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 15. 7. 2005 15:04

to kosch, ale to je tvuj problem, ze neveris:-), ja te presvedcovat nebudu...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 15. 7. 2005 15:13

ESO: to po tobě ani nikdo nechce :D :mrgreen: :wink:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 7. 2005 15:21

TO Kosch
Ono někdy i historická fakta jsou jen překroucení reality. Teď v tom dokumentu na ČT 2 říkali, že si panovníci velkých řísi upravovali události ve svůj prospěch. Obyčejná propaganda jako v číně.
A pokud si archeolog nemá šanci tato fatka ověřit tak nezbývá než věřit, že tomu tak bylo.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 15. 7. 2005 15:32

S-tony: o tom neni nejmenších pochyb, to se dělalo dělá a dělat bude dokud budou lidi lidi :-)... ale třeba výše zminovaná jaderná válka, by po sobě zanechala opravdu nápadné stopy...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 15. 7. 2005 15:41

To není zase tak moc jistý. V Hirošimě se dnes normálně bydlí. A za tisíc let po tom ani pes neštěkne...
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 15. 7. 2005 15:44

jenže v Hirošimně se začalo znova stavět a normálně fungovat a byl to jeden výbuch, zatímco tady by se jednalo o válku která by zničila celou civilizaci, která by se potom neobnovila...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 15. 7. 2005 15:58

To by se zase přírodním koloběhem dalo do pořádku.
Ale na druhou sttranu, města v Indii, jako Harrapa a Mohendžo-daro se našla ve stavu, jako by je zničila atomová bomba. A třeba také Sodoma a Gomora...

Možné je, že atomovou bombu objevili nějakou náhodou - ze starověké Indie se nepodařilo rozluštit žádný významný text. Třeba znali trhavinu jako dynamit a jenom trhali kus uranové skály na barvení porcelánu. A nějakou chytrou hlavu pak napadlo postavit bombu, jejíž skladba není až tak složitá. Jenom by asi potřebovali nějakého "dobrovolníka" aby ji odpálil.

Ale to už i mně přijde extrémě šílené. Až se divím, že jsem něco takového napsal - na A-bombu je potřeba uran 235, kterého je v přírodě minimum. Ale třeba měli haluz :).

// samo, že 235 :oops: , jenom jsem se ucvak
Naposledy upravil big.alda (novy) dne 15. 7. 2005 16:36, celkově upraveno 1
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 15. 7. 2005 16:00

no ale tehdejsi civilizace mohla spocivat v nekolika vetsich mestech, urcite ne miliardy lidi jako dnes, na to par atomovek staci a o zbytek prezivsich se postaraji nejaci divosi...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 15. 7. 2005 16:05

Kdyby se zničila centra civilizace (a nebylo jich moc), lidé z venkova, nebo přeživší z měst civilizaci jen tak neobnoví.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 7. 2005 16:13

A tady to začíná dávat smysl.

Přišel jsem na to proč se mimozeštané začali objevovat až v posledních padesáti letech.
Trocha historie >> Totiž, poslední "věryhodné" zmínky o mimozemšťanech (bozích navštevujících zemi) jsou z doby kdy měla údajně existovat velice vyspělá civilizace, která začala disponovat vyspělou technikou. Pak byla veliká vákla a civilizace byla zničena. Pak se dlouho mimozemšťani neobjevovali. Trvalo to až od poloviny minulého století. Tedy do doby kdy jsem začali disponovat docela vyspělou technikou a začaly létat do kosmu.
Je zde určitá spojitost. Jakmile začne být civilizace vyspělá začínají se o ni více zajímat mimozemšťani. Cílem jejich návštěv je odhadnou potenciální hrozbu ze stany vyspělé civilizace. Mám takový dojem, že mimozemšťani mají zájem na tom aby jsme neopustili naší planetu a nezačali dobývat vesmír. Jsou si totiž dobře vědomi nebezpečnosti naší rasy a tím jak se chováme ke své vlastní planetě a ostatním lidem na ní žijících. Mimozešťané, kteří náš navštěvují jsou jendou z mnoha ras a mají za úkol ochranu vesmíru před nebezpečím jako jsme mi.
Nebude to dlouho trvat a stane se to co se už jenou stalo před 12 tisíci léty. Vstoupíme do války s ochránci vesmíru.
Čím rychleji se budeme rozvíjet tím dříve náš konec nastane.
Uf...........
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 15. 7. 2005 16:25

S-tony: klid případní mimozemštané z nás nemusejí mít obavy, civilizace schopná mezihvězdných letů, by nás rozlouskla jak ořech, kdyby došlo na nějaký konflikt, lidská výzbroj, je pro pořádnou kosmickou bitvu zcela nepoužitelná...
big.alda: s tou atomovkou v indii je to for roku, je potřeba U235, který se nesmírně obtížně separuje a jeho opravdu velmi málo...
...pokud by nějaká taková vyspělá civilizece existovala, tak je nepravěpodobné, že by byla jen v několika městech ale expandovala by po celé planetě, tudíž by její zničení zanechalo stopy všede a bylo by mnohem nápadnější..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků