Pár asi hloupých otázek...

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Wazza 25. 8. 2012 08:59

Ahoj, mám pár zřejmě ,,debilních,, otázek :D. Jak vědci zjistili stáří vesmíru? Jak zjistí teplotu uprostřed hvězdy? Nebo jak teďka objevili tu ,,supermatku,, , která tvoří 2 hvězdy za den, jak zjistili, že je stará 6 miliard let a jak ví co se tam děje, když je vzdálená 5,7 miliardy ly? Vždyť když tam letí světlo 5,7 miliardy let, tak jak ji vůbec objevili? Vysvětlete mi to někdo :D.
Wazza
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 25. 8. 2012 15:50

Dvě slova: odhady a teoretizování
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Protoneus 1. 12. 2012 23:00

Je to o Víře, je čistě na tobě, jakému náboženství budeš věřit. Rozhodně to nejsou debilní otázky, debilní by byly jakékoliv odpovědi na ně :lol: .
Protoneus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lepidus 6. 12. 2012 20:48

Wazza píše:Ahoj, mám pár zřejmě ,,debilních,, otázek :D. Jak vědci zjistili stáří vesmíru? Jak zjistí teplotu uprostřed hvězdy? Nebo jak teďka objevili tu ,,supermatku,, , která tvoří 2 hvězdy za den, jak zjistili, že je stará 6 miliard let a jak ví co se tam děje, když je vzdálená 5,7 miliardy ly? Vždyť když tam letí světlo 5,7 miliardy let, tak jak ji vůbec objevili? Vysvětlete mi to někdo :D.


1) teplota reliktního záření, inflace, rozměr...
2) jad.fůze
3) bulvární vtip
4) fáze hvězdy podle hmotnosti a vyzářené energie
5) zkoumá se minulost hvězdy, tudíž právě teď již může být hnědým trpaslíkem nebo neutron.hvěz.
6) převážně radioteleskopy s optickým ověřením. Světlo bez problému urazí i 45ml ly pomocí gravitačních čoček
lepidus
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků