Ako bude vyzerat svet o 100 rokov.

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Player. 4. 1. 2010 15:11

Co myslite, ze bude za 100 rokov? Kam sa posunie ludska civilizacia? Ake prebehnu vojny? Kto bude najmocnejsou krajinou? Ake budu najnovsie technologie? Budeme vediet cestovat aspon rychlostou svetla alebo snad este rychlejsie? Prebehne First contact s nejakou mimozemskou civilizaciou? Proste je toho kopa a este viac, kludne piste co vam pride na rozum, aj blbosti.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamlasos 4. 1. 2010 15:48

Dojde k objevům které zvrátí představy o prostoru a čese a úloze energohmoty v nich. Díky pokusům budou na nebi a na zemi lidé vídat různé úkazy. Čína se stane světovou velmocí, bude jí patřit většina fabrik, bude vyplácet mrzké mzdy. Atd. Bez aktivní účasti lidí na politice a veškerém rozhodování půjde všechno do kopru.

Pokud se podaří zvrátit negativní společenský vývoj objeví se vynálezy které otevřou lidem kosmický prostor pro extenzivní využití v masovém měřítku. Antigravitace energie vakua a jiná slova už nebudou sprostá. Bude lze posílat těžební automaty na jiné planety pro distribuci čistých surovin, bude osídlen měsíc a Mars, vniknou nové lidské rasy přizpůsobené pro život na jiných planetách. Budou dostupné technologie na vytvoření globálního myšlení, společnost se sjednotí a bude skutečně řešit řady dlouho zanedbávaných problémů, vymizí hlad, nemoci a společenská segregace...
Je těžké být Mamlasos, konkurence je obrovská.
mamlasos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 4. 1. 2010 15:54

I Ty naifko Mamlassi, začni psát Scifi a budeš ,,za vodou,,...pokrok bude, ale bohužel vždy jen o Krok, bohužel...Pesimist Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamlasos 4. 1. 2010 16:02

Bez jasné vize jsou lidi mrtví bez vize lepší budoucnosti bez naděje. Pokrok je takový jaká uzraje doba, když uzrála doba pro objev jaderného štěpení šlo všechno ráz na ráz, elektrárny bomby záření retgen, když nazrála doba objevem tranzistoru a navazujících tehnologií během pár desetiletí máme super výkoné počítače a hustou celosvětovou informační síť. Proč si myslíš že další skoky nejsou možné ? Naopak, já si myslím že již byly učiněny ale v rámci opatrnosti se čeká a uvolňují se po kouskách aby se předešlo společenskému šoku a škodám.
Kdybych měl nějaký zásadní objev na triku já tak bych ho určitě dneska nevypustil, vzhledem k tomu v jakém stavu společnost a geopolitická situace je.
Je těžké být Mamlasos, konkurence je obrovská.
mamlasos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 4. 1. 2010 21:33

Baba Vanga

Vangelia Pandeva Dimitrova, také známá jako Baba Vanga je jedním z méně známých proroků v západní kultuře. Narodila se předčasně 3. října 1911 a zemřela 11. srpna 1996. Stala se jedním z velkých proroků evropských zemí. Narodila se v Bulharsku a většinu svého života strávila v malé vesničce v horách.

"životopis"
Jak se povídá, ve 12 letech byla mladá Vangelia během bouře nadzvednuta větrem a vržena na zem. Našli ji s pískem a špínou v očích, kvůli čemuž oslepla. Poté se začal ukazovat její dar předvídání. Její jméno Vangelia se ve skutečnosti překládá z řečtiny jako Posel dobré zprávy. Nakonec se k ní odkazovalo jménem Baba Vanga. Baba znamená babička či stará žena, ale také by tam mohla být určitá podobnost s výrazem Baba Yaga, což je čarodějnici podobná žena z východu, která bývá někdy vyobrazena jako moudrý rádce pro ty, kteří vyhledávají její rady.
A takovou ženou ona skutečně byla. Lidé stávali řady, aby se jim dostalo rady pro své milované, o nemocech, apod. Měla velké znalosti bylinkových léků a často je předepisovala. Byla schopná komunikovat s duchy a dokázala "vidět" lidský život i záměry jednotlivce jakoby to pro ni byl pouhý film.Vanga také tvrdila, že mluví s mimozemskou rasou, zvanou Vamfim.
Babě se připisuje předpovězení množství budoucích událostí, které se už staly. Říká se, že během jejích mladých let, se její starší bratr Vasil přidal k armádě a byl připravený jít do války. Baba Vanga plakala a prosila ho, aby nechodil, jinak že zemře ve svých 23 letech. Navzdory jejímu varování, její bratr odešel. Nakonec se vzdal Němcům, kteří ho mučili a později popravili. Věří se, že předpověděla rozpad Sovětského Svazu, katastrofu Černobylu, smrt princezny Diany, vítězství Borise Yeltsina ve volbách i datum Stalinovy smrti.
V průběhu let byla navštívena mnoha politickými vůdci, včetně Adolfa Hitlera. Vždy byla tou, která se odvrátila od zlých lidí po té, co prohlédla jejich skrytá tajemství a Adolf Hitler byl viděn jak odchází z jejího domu ve špatné náladě.


Předpovědi:

11. září:
V roce 1989 předpověděla katastrofu Světového Obchodního Centra následujícími větami:
"Hrůza, hrůza! Američtí bratři spadnou poté, co na ně zaútočí oceloví ptáci. Vlci budou kvílet v křovinách a nevinná krev bude pryštět"
Věří se, že "bratři" odkazují k věžím SOC, zvaným Dvojčatům. " Oceloví ptáci" jsou zjevně ta letadla. A má se za to, že část o křovinách ( bush) je o prezidentu Bushi.

Ruská katastrofa:
V roce 1980 dokonce předpověděla:
"Na obratu století, v srpnu 1999 nebo 2000, Kursk bude pokryt vodou a celý svět ho bude oplakávat"
Kursk je jméno velkého města v Rusku. Nikdo nechápal jak by takové město mohlo být pokryto vodou, ale význam se stal jasným 12. srpna 2000, kdy na ruské ponorce Kursk, pojmenované po onom městě, došlo k explozi a ti, kteří přežili byli ponecháni smrti na dně oceánu.
Někteří lidé, kteří studovali její předpovědi, říkají, že byla přesná zhruba z 80ti procent. Protože Vanga byla jen částečně gramotná, její proroctví byla sepsána lidmi kolem ní.
Budoucí proroctví Vangy:


Další proroctví

Následující seznam budoucích událostí byl nalezen sepsán v srbštině i angličtině. Anglická verze byla údajně přeložena z té původní ruské. Nicméně panuje mnoho pochybností o tom zda se jedná o skutečné předpovědi Vangy.

2008 - Baba Vanga mluví o konfliktech v " Indonésii" , vedoucích k nadcházející 3. světové válce, ale někteří říkají, že Indonésie byla nesprávně přeložena a že jde ve skutečnosti o Indii. Další z příčin se bude týkat pokusů o atentát na 4 hlavy států.
2010 - III.světová válka začne v listopadu 2010 a skončí v říjnu 2014. Začne jako obvykle (konvenčně), pak se ale použijí jaderné a chemické zbraně.
2011 - V důsledku jaderného spadu na severní polokouli byly ponechány svému osudu všechna zvířata a vegetace. Pak muslimové povedou válku proti Evropanům s chemickými zbraněmi.
2014 - Většina lidí trpí rakovinou kůže a jiným kožním onemocněním (jako důsledek chemické války).
2016 - Evropa bude téměř prázdná
2018 - Nová Čína se stává světovou velmocí. Rozvojové země zase ovládají vykořisťovatelé.
2023 - Menší změna v zemské oběžné dráze.
2025 - Evropa je stále málo osídlená (obydlená).
2028 - Vytvoření nového zdroje energie (asi řízená termonukleární reakce). Hlad je postupně překonán. Vypuštěná posádka s kosmickou lodí k Venuši.
2033 - Polární led taje. Vyšší hladiny oceánů.
2043 - Světová ekonomika je prosperující. V Evropě vládnou muslimové.
2046 - Každé tělo (orgány) může být vyrobeno (klonování?). Výměna částí těl se stává jedním z nejlepších způsobů léčby.
2066 - Při útoku na muslimský Řím, Spojené státy použili nový druh zbraně - klima. Prudké ochlazení (okamžitý mráz).
2076 - Beztřídní společnost (komunismus).
2084 - Obnova přírody.
2088 - Nová nemoc - stárnutí za pár sekund!
2097 - Nemoc rychlého stárnutí poražena.
2100 - Umělé slunce osvětluje odvrácenou stranu Země.
2111 - Lidé se stávají živými roboty.
2123 - Válka mezi malými národy. Velké národy nezasahují.
2125 - Maďarsko zachytí signály z vesmíru.
2130 - Vznikají kolonie pod vodou za pomoci mimozemšťanů
2164 - Zvířata se stávají napůl lidskými.
2167 - Nové náboženství.
2170 - Velké sucho.
2183 - Kolonie na Marsu se stane jadernou mocností, a požaduje nezávislost na Zemi (jako v historii - Spojené státy na Anglii).
2187 - Zastaví se dvě velké erupce sopek.
2195 - Mořské kolonie plně vyvinuty, oplývající energií a potravinami.
2196 - Úplné promísení Asiatů a Evropanů.
2201 - Na Slunci došlo ke zpomalení termojaderného procesu. Teplota poklesla.
2221 - Při hledání mimozemského života, lidstvo přichází do styku s něčím strašným.
2256 - Kosmické lodi zanechaly na Zemi hrozné nové choroby.
2262 - Planety postupně mění oběžné dráhy. Mars je ohrožen kometami.
2271 - Znovuspuštění fyzikálních konstant se změnilo. (změněny zákony fyziky?)
2273 - Míchání žluté, bílé a černé rasy. Nová rasa.
2279 - Energie z ničeho (pravděpodobně z vakua nebo černé díry).
2288 - Cestování zpátky v čase (vynález cestování v čase?). Nové kontakty s mimozemšťany.
2291 - Slunce se ochlazuje. Byly provedeny pokusy na obnovu.
2296 - Silné erupce na Slunci. Změna síly gravitace. Začínají padat staré vesmírné stanice a družice.
2299 - Ve Francii, partyzánské hnutí proti islámu.
2302 - Nové důležité zákony a tajemství vesmíru odhaleno.
2304 - Tajemství Měsíce odhaleno.
2341 - Něco hrozného se blíží Zemi z vesmíru.
2354 - Nehoda v jednom z umělém slunci vede k suchu.
2371 - Veliký hladomor.
2378 - Nová rychle rostoucí rasa.
2480 - Dvě umělé slunce se srazí. Země v soumraku.
3005 - Válka na Marsu. Porušena trajektorie planety.
3010 - Kometa zasáhla Měsíc. Kolem Země se vytvořil kroužek/pásmo, ve kterém je kamení a prach.
3797 - V této době je na Zemi zabit veškerý život, ale lidstvo položí základy pro nový život v jiném hvězdném systému.
3803 - Nová planeta je obydlena jen málo. Menší počet kontaktů mezi lidmi. Klima nové planety ovlivňuje organismus lidí - jejich mutací.
3805 - Válka mezi lidmi kvůli zdrojům. Více než polovina lidí vymírá.
3815 - Válka skončila.
3854 - Rozvoj civilizace se prakticky zastaví. Lidé žijí ve stádech jako zvířata.
3871 - Nový prorok promlouvá k lidem o morálních hodnotách, náboženství.
3874 - Nový prorok obdrží podporu od všech částí populace. Organizovaní nové církve.
3878 - Podle církve se znovu vyškolují noví lidé zapomenutým vědám.
4302 - Nová města rostou ve světě. Nová církev podporuje rozvoj nových technologií a vědy.
4302 - Rozvoj vědy. Vědci rozluštili celkový dopad chování všech onemocnění v organismu.
4304 - Našli způsob jak vyhrát nad každou chorobou.
4308 - Vzhledem k mutaci lidí od posledního začátku, používají jejich mozek více než z 34%. Zcela ztratili pojem zla a nenávisti.
4509 - Poznání Boha. Člověk konečně dosáhl takové úrovně rozvoje, že může komunikovat s Bohem.
4599 - Lidé dosáhli nesmrtelnosti.
4674 - Rozvoj civilizace dosáhl svého vrcholu. Počet lidí, kteří žijí na různých planetách je asi 340 miliard. Začíná asimilace s mimozemšťany.
5076 - Hranice vesmíru. Nikdo neví co s tím.
5078 - Rozhodnutí opustit hranice vesmíru. Ačkoli asi 40 procent obyvatel je proti tomu.
5079 - Konec světa.
Mathey
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamlasos 5. 1. 2010 14:12

Ještě sem nakopírujte Nostradama, Sibilu, Biblická proroctví a asi třista českých lidových "proroků" :D Pak můžem udělat průměr a čekat co se skutečně stane, na tomto základě pak udělovat řád křišťálové koule, tedy hlavy pomazané. ;-]
Je těžké být Mamlasos, konkurence je obrovská.
mamlasos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loptoš 6. 1. 2010 23:35

Toho sa mi uz nedozijeme.. :D
1. Do problematiky vnikas spravne vtedy, ked jej zvonka - zvnutra porozumies skor, akoby si zacal so studiom.
2. Tvoje pokusy musia byt zopakovatelne, aby sa zakazdym rovnakym sposobom nepodarili.
3. Never v zazraky, opieraj sa o ne !
Loptoš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal-20 28. 11. 2010 00:30

Svět po lidech ti to všechno řekne. Ale osobně moc nevěřím tomu, že se tu bude dát žít. Možná zbohatlíci budou ještě pár let přežívat ve svém bunkru v podzemí, ale i tak lidstvo brzy zanikne. Za chvíli bude po nás.
michal-20
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků