Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Adisis 2. 12. 2006 21:46

možná že to bude znít ode mě trochu blbě ale co byste řekli nápadu kdyby každý člověk třeba v Evropě a S.Americe přispěl každý týden 1 korunu nebo 1 dolar na nějaké potíže ve světě třeba na hlad v Africe nebo na nějaky vyzkum nějaké vakcíny možná že by to šlo ale největši potiž by byla najit nějakeho doüvěryhodného člověka který by těch peněz nezneužil prosim vas co si o tom myslite ?(blbost?) Mr. Green
kolik?
Adisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vizitix 2. 12. 2006 22:25

Nápad sice pěknej ale těžko se to bude realizovat. Si vem kolik by na to muselo bejt lidí... a z čeho by jsi je platil když by každá osoba zaplatila 1 ,- ???
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Adisis 2. 12. 2006 22:36

ja sem to myslel globalně to by se muselo hnat vyš v Evropě a severni americe je vic než miliarda lidi a když si naky amik odpusti 1 hamburger muže to pomoct nechpu že už se něco takového neuskutečnilo prostě potřebujem mit nějake stiky
kolik?
Adisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iwigirl 2. 12. 2006 22:59

Adisis: stejně jako na zive.cz ti napisu ,ze to je neproveditelne.
A stejne jako tam ti dam odkazy, doufám, že tentokrát už se na ně podíváš..

Pokud máš potřebu pomoci, tak "adoptuj" africký dítě http://www.charita-adopce.cz/index.php a nebo přispívej tak, že budeš podporovat zemědělství v rozvojových zemích: http://www.fairtrade.cz/index.php?clanek=72
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod scater 2. 12. 2006 23:00

To si řiká hodně lidí.Bylo by to dobrý, ale nevim jestli to někdo udělá.
BTW: Aby si amík odpustil hambáč ?Odkud jsi?Z Marsu ?
EDIT:IWI:Naše škola jednoho adoptovala.Jeethan z Indie.Na ájině mu píšem dopis.
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník

Odeslat příspěvekod Adisis 2. 12. 2006 23:20

jj naše škola taky ma jednoho
iwigirl:když přispěju jenom ja tak to nebusde mit žadny smysl kdyby přispěl každy člověk jak jsem řikal korunu tak je to fpoho
kolik?
Adisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wracker 2. 12. 2006 23:35

a co kdyby vsichni prispeli na mne ? ja bych tu myslenku nazatracoval :P
Wracker
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iwigirl 2. 12. 2006 23:37

to myslíš vážně? když adresně podpoříš nějakého afričana,tak to podle tebe nebude mít žádný smysl? když budeš kupovat výrobky, které přímo pěstují v humánních podmínkách zemědělci z jižní Ameriky, tak to nemá význam? To radši nacpeš ročně pár korun do nějaký instituce, aby je podle svýho uvážení poslala nezmńámo kam a hafo prachů z toho si vzala jen za to,že ty peníze spravuje?
Můžu se zeptat, kolik ti je?
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Wracker 2. 12. 2006 23:41

a jeste k tematu...1/2 se rozkrade po ceste 1/4 padne na platy organizace a k dotycnemu moozna dorazi ctvrtina...
Wracker
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Adisis 2. 12. 2006 23:44

Wracker: asi tak :tleskani
kolik?
Adisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iwigirl 2. 12. 2006 23:51

Adisis: proč tleskáš? :D ty myslíš, že nějaká hromadná sbírka by to vyřešila?
např adopce dětí v Africe to má přehledně rozepsaný, i jsem se o to nedávno hodně zajímala ( jedno dítě mám napůl adoptovaný) a ty peníze jdou, kam mají. Samozžejmě, že část padne na administraci a organizaci. Ale vím kolik.

(5 000 Kč (70 %) obdrží přímo dané dítě v Keni (kompletní školní uniforma, učebnice, školní pomůcky, školní poplatky a v některých oblastech, kde jsou kvalitní státní – bezplatné – školy, se hradí i zdravotní péče, jídlo nebo další potřebné věci, jako jsou matrace, deky, moskytiéry...).
900 Kč (12 %) příspěvek Humanistickému hnutí (financuje především organizační záležitosti všech projektů Kampaně lidské podpory, semináře pro koordinátory kampaně, částečně hradí cestovné hlavních koordinátorů
„Adopce afrických dětí“ a finančně náročnější projekty v Keni – vybavení škol, sirotčinců, zdravotních center atd.).
1 300 Kč (18 %) náklady přímo spojené s realizací projektu „Adopce afrických dětí“ – v Evropě i v Keni (poštovné, bankovní poplatky, kancelářské potřeby a provoz kanceláře, webové stránky, platy dvou hlavních koordinátorek, náklady koordinátorů v Keni – fotky, obálky, poštovné, cestovné...).

no ale očividně nemáte zájem bavit se tu o konkrétních projektech..

scater: to je hezký, takovýhle hromadný adopce... jak často mu píšete?
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Adisis 3. 12. 2006 00:06

no 1 hromadna zbirka těžko ale kdyby byla zbirka přeba každy měsic nebo tyden?Je to blaznivy napad ale minulosti připadalo lidem taky bláznivé že je země kulatá :wink: třeba je ten spravny čas
kolik?
Adisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ES0 3. 12. 2006 00:46

ja bych africanum i prispel, ale ne na jidlo, prispel bych na motyky atd.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bungo 3. 12. 2006 00:54

Adisisi, urcite je to zajimavy napad, a prameni z uprimnych myslenek, ale stejne je podle me nerealizovatelny. Odepisu ti narozdil od jinych proc...

Lide na svete jsou ruzni. Spusta z nich dava na charitu a mnozi davaji i vice nez korunu denne pak jsou zde ti, kteri proste davat penize nechteji, nelze je nutit a i to je v poradku. Pak jsou prijemci charity.

Problem by byl v tom, ze kdyby se vsichni lide domluvili ze budou kazdy davat nejakou castku, kdo by ji spravoval, kdo by rozhodoval kdo penize dostane. Davali by penize na charitu vsichni? (Tedy i ti, kdo by meli byt jejimi prijemci?) To jsou vsechno dulezite otazky.

Myslim, ze ten kdo chce davat penize na charitu, ten dava. Kdo nechce, nelze ho nutit a i to je v poradku. Kazdy je panem svych penez. (Lec muzes ho moralne odsoudit, te je zase tvuj nazor)

Navic myslim, ze konkretni projety jsou lepsi, nez davat nejake penize nazdarbuh a nevedet co s nima. Ne kazdy musi mit nutne dite z Afriky (lec v zadnem pripade nezavrhuju). Dost pomuze dat trebas penize na stavbu detskeho domova, koupit si bezdomovecky casopis...

Kazdy si vybere a o tom to je...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bungo 3. 12. 2006 00:58

ES0 píše:ja bych africanum i prispel, ale ne na jidlo, prispel bych na motyky atd.

Jj, souhlasim s tebou. Ne davat jim jidlo a pasivne je nutit do situace prijemce pomoci, ale odstranovat prekazky. Vyhodit vladce tyrany, zaridit skoly atd...

Problem je pak v tom, kdyz v severni koreji umiraji hlady lidi, protoze ve vlade jsou kreténi (pouzil jsem nejslusnejsi vyraz ktery si kradl na jazyk). Nechas ty lidi umrit? I kdyz by se mohli v poho uzivit a prosperovat nebyt tamtech nahore???
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Další stránka