Nenávist vůči Telecomu

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 3. 9. 2005 21:29

Nestahuje 7 a 8. Taky jsem si to myslel,ale pak mi to bylo vysvětleno.
Kdžy dáš nějaký soubor na stahování a než zadáš kam to chceš uložit, tak uplyne nějaký čas. Stáhne se ti část souboru a ta část se ti započte do průměrné rychlosti. Takže v prní minutě stahování to ukazuje i 7 Mb, ale rychlost stahování je pořád stajná okolo 1 Mb.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 4. 9. 2005 02:29

S-Tony: tak jsem zase o něco chytřejší :) Mě to bylo taky divné :)
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 5. 9. 2005 09:47

Ta nenávist je hlavně historická, ještě z dob, kdy se čekalo dvacet roků na telefon. Dneska je na trhu x firem, takže člověk má možnost porovnávat a s překvapením zjišťuje, že víceméně jsou všichni stejní. Takže už ví, že třeba na telecom nadával často neprávem - myslel si, že ta firma je povinná mu snést modré z nebe a jeho požadavky byly nerealistické.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peshi 5. 9. 2005 10:29

Tak hlavne vetsina nadavek na Telekom plyne z jeho monopolniho postaveni, cehoz docela Telekom vyuziva. Vysledkem jsou pak nekolikamilionove pokuty ... :-)
Peshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigdoc 5. 9. 2005 12:02

[quote="Jiří Pešek"oTak hlavne vetsina nadavek na Telekom plyne z jeho monopolniho postaveni, cehoz docela Telekom vyuziva. Vysledkem jsou pak nekolikamilionove pokuty ... :-)[/quote]

Ale monopolní postavení je něco, co Telecom dostal ze zákona od státu. Tj. není to výsledek "nějakého jeho ohavného činu". Pokuty u monopolistů jsou celkem běžné, ale nelze to chápat jako třeba že zloděj kradl a šel do basy. Monopol má totiž natolik jiné postavení než "ne-monopol", že prakticky jakýkoli jeho obchodní krok lze chápat jako zneužívání monopolu (protože využívá jeho postavení). Tedy monopol se vůbec může velmi těžko chovat "nemonpolisticky" - navíc, když na něj veřejnost naléhá, aby "něco dělal", a zahraniční vlastník zase logicky od něj chce co nejvyšší zisk.

Všimněte si také, že ty pokuty byly malé, v řádu promile ročního zisku firmy - tedy nebyl to trest za zločin, spíše jemné upozornění ve smyslu pořádkové pokuty od dopravního policisty.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peshi 5. 9. 2005 12:30

Prave, to se lidem nelibi, kdyz Telecom zvedne treba mesicni pausal, nikdy s tim proste nic neudela, neni kam prestoupit. Bud zrus pevnou nebo plat. Jakmile neni prima konkurence, je to v pytli.
Peshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 5. 9. 2005 13:20

Nejen ze casto neni jina alternativa ale Telecom ma i dneska natolik velkou moc, aby dokazal znemoznit neco, co by mu mohlo konkurovat. Prikladu se najde dost.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 7. 9. 2005 01:52

Například, a jak? Jsem zvědavá.


// mbing : poslední příspěvek nemusíte citovat.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků