Diakritika v příspěvcích do fóra

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod suk 14. 9. 2007 17:57

no nejen ze se to nekdy cte spatne, ale treba veta

"Jed pro nas v jednu budem stat u znacek" muze ma dva smysly, podle carky...
1. "Jed pro nas, v jednu budem stat u znacek" - vyjed z domu, v jednu tam budem cekat

2. "Jed pro nas v jednu, budem stat u znacek" - az bude 1 hodina, vyraz z domu....


kvuli tomu jsem jednou zkratil koncert asi o 20 nebo 30 minut
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 14. 9. 2007 18:00

ano, a nejen tohle...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 14. 9. 2007 18:37

Češi by asi měli psát česky a čeština, pokud se nemýlím, diakritiku a interpunkci obsahuje...

A že je to s diakritikou 6x pomalejší?? :lol: Dobrá blbost, zejména u znaků ěščřžýáíé, které jsou přímo na klávesnici... To spíš čtení bez diakritiky a interpunkce je pak 6x pomalejší.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 14. 9. 2007 18:48

suk má asi tu skládací klávesnici. :D Jinak tahle debata nikam nevede, protože milovníci textů bez diakritiky si vždycky najdou nějaký důvod proč nepsat diakritiku že.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 14. 9. 2007 19:52

lexx: cteni je pomalejsi? hm :) ja nevim, ale cteni mi problem nedela... tech 6x byl jen priklad, ucit se rozsazeni klaves na klavesnici se urcite uz ucit nebudu protoze bych to asi nezvladnul, mam svuj zvlastni styl a jinak uz psat nedokazu, ani all10 se mi nedarilo kvuli tomu :)

mbing: ano, takova ta srolovaci... sroluju notebook do rulicky a strcim do kapsy...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 8. 7. 2009 19:24

vse uz bylo zmineno proste - zvyk zelezna kosile :-))
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 8. 7. 2009 20:57

suk píše:lexx: cteni je pomalejsi? hm :) ja nevim, ale cteni mi problem nedela...

:shock: :hm :pozor

myslím že né hochů.. To by bylo už špatný kdyby knihy byly bez diakritiky.. Zkus si přečíst byt jen 100stránkovou knihu s a bez... Nebo aspon nějakých 10 stránek s a bez, stopni si čas a uvidíš... :potichu
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 8. 7. 2009 21:29

Způsob psaní je jen otázka zvyku.Průšvih vidím spíše v tom,že naši badatelé z Ústavu pro jazyk český jaksi nepochopili,kam jde svět.Hádají se,kolik háčků a čárek se vejde na špičku jehly,ale ujíždí jim,ale i nám,srozumitelnost jazyka pro svět.Čeština se vůbec,ale vůbec,nehodí jako jazyk,který by byl výraznějším zprostředkovatelem v mezinárodním komunikativnám styku.Sice se vychloubáme,jak máme pestrý vyjadřovací slovní rozsah,ale to ve světě nikoho nezajímá.Beru jako příklad zděšení pro cizince,když má pochopit význam obratu :"bylo tam HODNĚ MÁLO lidí".
A nebo:"film byl HROZNĚ KRÁSNÝ".Byl hrozný,nebo krásný ? Bylo tam hodně lidí,nebo málo ?A už vůbec nechápu ten kolotoč kolem tzv.vyňatých slov,jen generace žáků ví,jak se to pořád střídá.No raději nepokračovat.Složitost jazyka není výrazem schopnosti národa.Ukazuje se,že opak asi bude pravda.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 8. 7. 2009 23:00

Píšu s diakritikou vždy a všude.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 8. 7. 2009 23:09

hodná holka :love: chválím.. :-))
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 8. 7. 2009 23:38

nazdar: ano, jak se rika: "kdyz jsem si bral svoji manzelku, vypadala hrozne krasne... ted uz vypada jen hrozne"

marku, knizka a forum je neco jinyho ;) kdybych psal knizku, clanek nekam (noviny, web, ... ) tak pouziju diakritiku a pokusim se i o (v ramci moznosti) spisovnej jazyk...

ale do fora, to je proste zatez navic, stejne to prectete ne? :D
ja uz jsem na tom dneska tak, ze pokud nekdo nepise nejak extra hrozne nebo me na to nekdo neupozorni, tak treba nevnimam, ze ctu slovaka bez diakritikyl...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 9. 7. 2009 09:10

Tak já běžně s diakritikou píšu, ale pokud to datluju na klávesnici mobilu tak jí většinou nepoužívám.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 9. 7. 2009 10:10

No já se snažím používat diakritiku vždycky, když je to jenom trochu možné. Nevidím jediný důvod, proč s diakritikou nepsat. Jestli napíšu e nebo ě, je mi naprosto jedno, trvá to stejně dlouho.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 7. 2009 10:14

nazdar (novy) píše:"bylo tam HODNĚ MÁLO lidí".
A nebo:"film byl HROZNĚ KRÁSNÝ"

Nechci tu nikomu krást iluze, ale angličtina, která je momentálně považována za světový jazyk č. 1, tyhle věci vyjadřuje úplně stejně. "There were a VERY FEW people." "It was an AWFULLY BEAUTIFUL movie." O:-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Marty89 9. 7. 2009 11:24

No s tím "very few" bych teda rozhodně nesouhlasil. Když řeknu, že je něčeho velmi málo, tak si snad neprotiřečím, nebo ano?
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků