Diakritika v příspěvcích do fóra

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod JendaLinda 14. 9. 2007 13:46

mbing píše:Psaní bez diakritiky mi připadá jako znevažování češtiny.e/quote]

S tím naprosto souhlasím.

Já používám diakritiku pokud možno všude. Jsem zvyklý na QWERTZ klávesnici, na psaní speciálních znaků používám hodně pravý alt.

V rychlosti psaní s diakritikou a bez podle mě není rozdíl.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 14. 9. 2007 14:28

JendaLinda píše:... V rychlosti psaní s diakritikou a bez podle mě není rozdíl. ... /quote]
No tak v tom rozdíl je... zálež jak je kdo na co, či ono zvyklý ;) ... navíc, je to teoreticky mírně rychlejší bez diakritiky, protože 1) rozložení znaků bez diakritiky je už zažité, kdežto jak jsou ty české znaky v řadě, je pomalejší jejich psaní... navíc 2) při psaní deseti prsty je pro psaní háčků docela složitý prstoklad... takže, podle mě je to rychlejší bez háčků/čárek, ale špatně se to čte, protože my, Češi jsme už prostě zvyklí na knihy/dopisy/... s diakritikou.
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 14. 9. 2007 14:28

JendaLinda píše:V rychlosti psaní s diakritikou a bez podle mě není rozdíl.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 14. 9. 2007 14:36

ja ji nepouzivam, mam s ni problemy a taky moje klavesnice nema cesky popisky a tak me to trva moc dlouho to napsat... ale treba do mailu do skoly a tak diakritiku samozrejme pouzivam.

Jinak orientuju se v bezhackovem bez problemu.
Naposledy upravil Mawe47 dne 14. 9. 2007 14:52, celkově upraveno 1
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 14. 9. 2007 14:40

nevšimam si či to pisem alebo nie, mixujem to, v jednom slove napišem, v druhom nie...
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod petrusek 14. 9. 2007 14:59

Na diakritice me nejvic stve jake problemy s ni obcas maji pocitace (ty za to samy o sobe nemuzou, ale rad bych se zeptal lidi kteri vymysleli 2., 3., 4. a dalsi kodovani cestiny, proc to udelali kdyz uz existovalo to 1.). Postupne se to zlepsuje, ale byly doby kdy si clovek pri odeslani emailu s diakritikou mohl byt temer jisty, ze na druhe strane to bude zobrazeno spatne, v dusledku cehoz nepouzivani diakritiky vedlo k daleko lepsi citelnosti - nez zprasena diakritika, to radeji zadna. Myslim ze hodne lidi si na to zvyklo a nadale pisou bez i kdyz uz to neni vylozene nutne. Nicmene i nadale zustavaji ve svete pocitacu oblasti kde vyhnuti se diakritice znamena snizeni pravdepodobnosti vyskytu problemu.
petrusek
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 14. 9. 2007 15:01

suk píše:dohromady to je 4-6 klaves na stisknuti... tzn 6x pomalejsi..
Jako správný programátor bys měl mít hbité prstíky a tohle by ti vůbec nevadilo. ;)
Naposledy upravil mbing dne 14. 9. 2007 17:35, celkově upraveno 1
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 14. 9. 2007 15:32

mbing udělej si pořádek v citacích...

Suk, Najja: kdo umí, umí.... kdo neumí čumí...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 14. 9. 2007 15:36

mbing
Jen mini-poznámka: tu citaci nenapsal JendaLinda, ale suk ;) ... ale to je detail...

--//--
Grammator mě předběhl
--///--

suk
no mě to čtení problémy občas nedělá taky... třeba u tebe, ale když někdo píše...
timto stylem,,,ze nedela mezery,jeste dela divne tecky mezi slovama.je to uz trochu hure citelnejsi,teda me se to tak zda.takove prispevky jsou mi proste i krajne nesympaticke.


:lol: prostě z toho můžu zešílet... já jsem začala psát malými písmeny, protože ty velká mě zdržovala... a teď je to lepší
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 14. 9. 2007 16:12

Většinou se snažím psát všechny háčky, čárky... ale občas zapomenu no. Jinak pokud si zvykneš psát s diakritikou tak v tom nevidí vůbec žádný rozdíl v rychlosti psaní ;-)
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suk 14. 9. 2007 16:25

mbing píše:ako správný programátor bys měl mít hbité prstíky a tohle by ti vůbec nevadilo. ;) /quote]
jako spravny programator by jsi mohl vedet ze pri programovani nevyuzijes rychlost protoze pri programovani vic premejslis nez pises...

jinak hbity prstiky mam i kdyz vsema 10 nepisu, ale tak hbity abych si mohl dovolit az 6tinasobny zpomaleni teda neee :pozor2 :-P
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 14. 9. 2007 16:40

Vsude pisu bez diakritiky, jelikoz je to pohodlnejsi. Co se tyce cteni, ctu v pohode oboje. (kdyby mi dal nekdo precist text a pak se me zeptal zda to bylo s diakritikou nebo bez, urcite bych nevedel)
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbing 14. 9. 2007 17:38

Grammator píše:mbing udělej si pořádek v citacích...

Suk, Najja: kdo umí, umí.... kdo neumí čumí...
Naposledy upravil mbing dne 14. 9. 2007 17:40, celkově upraveno 1
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 14. 9. 2007 17:39

Najja píše:mbing
Jen mini-poznámka: tu citaci nenapsal JendaLinda, ale suk ;) ... ale to /quote]

on mbing prostě rád flamuje...

Revan: souhlas, ale diakritika je hezčí a psaní bez diakritiky občas úůsobí trable (ale jen občas)...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 14. 9. 2007 17:48

Najja: Ono to správné používání interpunkce a vkládání mezer za interpunkční znaménka má něco do sebe. Když někdo píše jako prase, opravdu se to čte dost špatně.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků