Dotaz na vodaky

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod B36 11. 9. 2016 10:18

Ahoy, mam pristi tyden Ut-Ct volno a nemam co delat. Vzhledem k pocasi me napadlo, ze bych si mohl pujcit lod a splout nejaky usek nejake reky (budu na misto startu vyrazet z Prahy, takze to vidim na Vltavu, Sazavu nebo Berounku). Predevsim me zajima, zda je to mozny a dobry plan, kdyz budu sam a nikdy jsem reku nesjizdel. V muj prospech by snad mohlo hrat, ze patrim k tem sikovnejsim (cokoliv, predevsim ve sportovni oblasti, zkusim, to mi jde), dobre plavu, a jsem mlady a ve forme :D A pujcuji pujcovny vůbec lode jednotlivcum? Diky za rady
B36
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 25. 10. 2016 14:46

Ano, půjčovny jednotlivcům půjčují, ale upřímně, pokud člověk neni nabušenec (jako rambič), tak jet v singlu v kánoi je dost makačka. Né že by se nedalo, ale prostě dělat motor a kormidlo najednou je dost vysilující. Ve dvou je to skoro vždycky lepší. Single je lepší do divoký vody, kdy zvedlá příď je lepší proti zalejvání lodě vodou a hlavně díky proudu nepotřebuješ tak makat aby to trochu jelo.

Jestli jsi drsnější povahy, tak si dej Sázavu Týnec n.S.- Pikovice. Půjčovna Bisport, vlak podél řeky, je to teda jednodenní splutí, ale krásná WW II.-III., příroda okolo boží na nějaký pěší výlety, tábořiště jsou jak v Týnci jak v Pikovicích, atd. atd. Voda hezky jede, je na co koukat, single se to dá sjet (až na občasný úseky stojatý vody před jezy, ale to se nedá nic dělat), atd.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků